Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas v Estonsku - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Estonsku právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Estonska plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně v Estonsku čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Estonska
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Estonsko

Estonsko se nachází na přímo na severo-východ od České republiky v časovém pásmu o +1 hodinu posunutém oproti ČR. V zimě jde o časové pásmo Východoevropský čas (UTC+2), v létě se posouvá na EEST (UTC+3), tedy v obou případech je o hodinu více, než u nás.

Obecně tedy je v Estonsku čas posunutý o hodinu napřed oproti ČR, a to i během zimy a léta. Estonsko mění čas ze zimního na letní v identickou chvíli, jako ČR, tedy je vždy čas posunutý stejně, a jen je potřeba si správně přeřídit hodinky.

Čas v Estonsku se tedy týká měst jako:

  • Tallinn
  • Tartu
  • Narva
  • Pärnu
  • Kohtla-Järve
  • a další

Letní a zimní čas v Estonsku

Podobně jako v mnoha dalších zemích v Evropě, Estonsko mění čas z letního na zimní a obráceně. Letní čas začíná poslední neděli března v 02:00 (našeho času), kdy se hodiny posunou o hodinu vpřed, a končí v poslední neděli v říjnu v 02:00, kdy se hodiny posunou zpět o hodinu.

Je to tedy stejné, jako u nás a prakticky celému zbytku EU. I když se tedy změní čas na zimní nebo letní, nenastane proti ČR žádný časový posun. Je jen potřeba si případně přeřídit čas tak, aby platil letní nebo zimní.

Talinn - hlavní město Estonska
Foto: Freepik

Estonsko – památky, příroda a turistika

Estonsko je fascinující země ležící na východním pobřeží Baltského moře. Má bohatou historii, malebnou přírodu a mnoho zajímavých památek. Jestliže plánujete navštívit Estonsko, tento článek vám poskytne přehled o památkách, přírodě a turistických aktivitách této země.

Historie Estonska

Estonsko má dlouhou historii, která sahá až do doby Vikingů. Během staletí bylo Estonsko ovlivněno různými mocnostmi, jako byly Švédsko, Dánsko a Rusko. V roce 1991 získalo Estonsko nezávislost a od té doby se stalo moderní demokratickou zemí s bohatou kulturou.

Památky Estonska

Hrad Toompea

Hrad Toompea se nachází v hlavním městě Tallinnu a je jedním z nejznámějších symbolů Estonska. Tento středověký hrad nabízí nádherný výhled na město a je známý svou impozantní architekturou.

Tallinnské staré město

Tallinnské staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je jednou z nejlépe dochovaných středověkých částí města v Evropě. Při procházce úzkými uličkami se budete cítit jako ve středověku a můžete obdivovat krásné historické budovy.

Püha Neitsi Maarja katedraal

Püha Neitsi Maarja katedraal, známá také jako Katedrála svaté Panny Marie, je největší kostel v Estonsku. Tento gotický kostel je významnou náboženskou a historickou památkou, kterou stojí za to navštívit.

Rakvereský hrad

Rakvereský hrad je jedním z nejlépe zachovalých středověkých hradů v Estonsku. Poskytuje fascinující pohled do minulosti a nabízí možnost prozkoumat věže, nádvoří a historické expozice.

Příroda Estonska

Estonsko je proslulé svou krásnou přírodou a bohatstvím biodiverzity. Zde jsou některé z nejzajímavějších přírodních lokalit, které stojí za návštěvu.

Národní park Lahemaa

Národní park Lahemaa se nachází na severu Estonska a je jedním z nejstarších a největších národních parků v zemi. Zde můžete objevovat krásné pobřeží, jezera, močály a přírodní rezervace.

Ostrov Saaremaa

Ostrov Saaremaa je největší estonský ostrov a je známý svou malebnou krajinou, přírodními rezervacemi a historickými památkami. Zde můžete relaxovat na plážích, prozkoumávat krásné lesy a navštívit zajímavé historické místa.

Mořské pláže

Estonsko má rozsáhlé pobřeží a nabízí několik půvabných mořských pláží. Můžete si užívat slunečního záření, koupat se v moři nebo si vyrazit na piknik na pláži.

Lesy a jezera

Estonsko je pokryto hustými lesy a jezery, které jsou ideální pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Můžete si užít procházky v přírodě, jízdu na kole nebo rybaření na jednom z mnoha jezer.

Turistika v Estonsku

Estonsko je skvělým cílem pro turisty, kteří si rádi užívají aktivní dovolenou. Zde je několik turistických aktivit, které můžete v Estonsku podniknout.

Cykloturistika

Estonsko nabízí širokou síť cyklotras, které vás provedou přírodou, historickými památkami a malebnými vesnicemi. Můžete si pronajmout kolo a vydat se na dobrodružství po estonských cestách.

Hiking a pěší turistika

Pěší turistika je skvělým způsobem, jak objevovat krásy estonské krajiny. Existuje mnoho dobře značených turistických stezek, které vás zavedou do přírodních rezervací, lesů a hor.

Vodní aktivity

Díky svému bohatství vodních ploch nabízí Estonsko mnoho možností pro vodní aktivity. Můžete se věnovat windsurfingu, kajakářství, jachtingu nebo si vyzkoušet rybaření na jezeře.

Kulturní akce a festivaly

Estonsko pořádá celoročně mnoho kulturních akcí a festivalů. Můžete se zúčastnit tradičních oslav, hudebních festivalů, divadelních představení a dalších zajímavých událostí.

Závěr

Estonsko je země s bohatou historií, krásnou přírodou a mnoha turistickými atrakcemi. Během své návštěvy se můžete ponořit do středověké atmosféry Tallinnského starého města, objevovat přírodní krásy národního parku Lahemaa a vyzkoušet si různé outdoorové aktivity. Nezapomeňte si užít také estonskou kulturu a účastnit se místních kulturních akcí.

Často kladené otázky (FAQ)

V jaké časové zóně se nachází Estonsko?

Estonsko se nachází v časové zóně Východoevropský čas – EET (UTC+2). Posun je tedy o +1 hodinu oproti České republice. Při změně na letní čas se Estonsko posouvá do časové zóny Východoevropský letní čas (EEST/UTC+3).

Jaký je v Estonsku časový posun proti České republice?

Estonsko má oproti ČR posunutý čas o +1 hodinu. Pokud je v ČR 8 hodin, v Estonsku je 9 hodin.

Mění Estonsko čas na zimní a letní?

Ano. Estonsko mění čas na letní poslední neděli března v 03:00 (místního času), kdy se čas posune na 04:00. Zimní čas začíná poslední neděli října v 04:00, kdy se čas posune na 03:00. Jde o místní čas, tedy v praxi identický, jako v ČR
Ve stejnou chvíli se mění čas v prakticky celé EU včetně České republiky.

Podobné články

Back to top button