Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas v Japonsku - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Japonsku právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Japonska plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně v Japonsku čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Japonska
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Japonsko

Japonsko se nachází ve východní Asii v časovém pásmu UTC+9, tedy v pásmu posunutém o 8 hodin dopředu proti ČR v zimě a o 7 hodin dopředu proti ČR v létě.

Letní a zimní čas v Japonsku

Japonsko nemění čas ze zimního na letní ani obráceně. Je tedy potřeba brát v úvahu, jestli je ČR v zimním nebo v letním čase.

Japonsko
Foto: Freepik

Japonsko – turistické informace a tipy

Japonsko je země plná kontrastů, kde se mísí tradiční kultura s moderními technologiemi. Tato země nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí prozkoumat její krásy. Japonsko je známé svými památkami, přírodou a turistikou, což z něj činí jedno z nejnavštěvovanějších míst v Asii.

Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit mnoho památek, které jsou svědky minulosti této země. Mezi nejznámější patří Himeji-jo, hrad, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Také byste neměli vynechat chrám Kinkaku-ji v Kjótu, který je pokryt zlatem a je považován za jednu z nejkrásnějších budov v Japonsku.

Japonsko je také známé svou přírodou a národními parky. Můžete se projít podél krásných pláží, navštívit sopky a procházet se lesy. Mezi nejznámější národní parky patří Fuji-Hakone-Izu, který je domovem nejvyšší hory v Japonsku a je obklopen krásnou přírodou. Pokud máte rádi zvířata, můžete navštívit ostrov Okinawa, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Historické památky

Japonsko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Pokud se zajímáte o historii, určitě nevynechejte návštěvu historických památek, které jsou rozesety po celé zemi.

Hrad Himeji

Hrad Himeji, známý také jako Bílý kvůli své bílé fasádě, je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Japonsku. Nachází se v prefektuře Hjógo a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Hrad byl postaven v 17. století a je považován za nejvýznamnější příklad japonské architektury z období šógunátu.

Kjótské chrámy

Kjóto je městem s největším počtem chrámů a svatyní v Japonsku. Pokud se zajímáte o buddhismus nebo šintoismus, rozhodně navštivte některý z chrámů v Kjótu. Mezi nejznámější patří Kinkaku-ji (Zlatý pavilon), Kiyomizu-dera a Fushimi Inari Taisha.

Hirošimský památník míru

Hirošimský památník míru je památník obětem atomové bomby, která byla shozena na Hirošimu v roce 1945. Nachází se v centru Hirošimy a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Památník zahrnuje místo, kde byla bomba shozena, místo památníku a místo mírového muzea.

Tódaidži v Nare

Tódaidži v Nare je největší dřevěná budova na světě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Budova byla postavena v 8. století a sloužila jako chrám buddhismu. Uvnitř se nachází obrovská bronzová socha Buddhy Vairočany, která je považována za jednu z nejvýznamnějších soch v Japonsku.

Japonsko nabízí mnoho historických památek a každá z nich má svůj vlastní příběh a význam. Pokud se zajímáte o historii a kulturu, určitě nevynechejte návštěvu alespoň některé z těchto památek.

Přírodní krásy

Japonsko je zemí plnou úchvatných přírodních krás. Tady jsou některé z nejvýznamnějších přírodních divů, které byste neměli při své návštěvě Japonska minout.

Fuji-san

Fuji-san je nejvyšší hora v Japonsku a zároveň jedna z nejikoničtějších. Tato sopka se nachází na ostrově Honšú a vystupuje do výšky 3776 metrů. Pokud máte dostatek fyzické kondice, můžete se vydat na pěší výstup na vrchol, který vám nabídne úchvatné výhledy na okolní krajinu. Pokud se rozhodnete vystoupat na vrchol, nezapomeňte se dobře vybavit a připravit se na náročnou výstupovou cestu.

Jezero Aši

Jezero Aši se nachází v prefektuře Kanagawa a je jedním z nejkrásnějších jezer v Japonsku. Je obklopeno úchvatnou krajinou a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, turistika a rybaření. Pokud se rozhodnete navštívit toto jezero, nezapomeňte se projít po nedaleké turistické stezce Hakone a užít si úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Japonské Alpy

Japonské Alpy jsou pohoří, které se táhne přes celé střední Japonsko. Toto pohoří nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu a mnoho příležitostí pro turistiku a horskou turistiku. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si přibalit dostatek vody a jídla a připravit se na náročnou výstupovou cestu.

Yakushima

Yakushima je ostrov ležící přibližně 60 kilometrů od jižního pobřeží Kyšú. Tento ostrov je známý svými rozmanitými druhy rostlin a zvířat a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Pokud se rozhodnete navštívit tento ostrov, nezapomeňte si přibalit dostatek vody a jídla a připravit se na náročnou výstupovou cestu.

Moderní atrakce

Pokud hledáte moderní zábavu v Japonsku, máte štěstí. Tato země je plná moderních atrakcí, které vás nezklamou. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších moderních atrakcí, které si můžete užít v Japonsku.

Tokyo Skytree

Tokyo Skytree je nejvyšší věž na světě a nabízí úžasný výhled na Tokio. Věž je vysoká 634 metrů a má dva vyhlídkové patra. První patro se nachází ve výšce 350 metrů a druhé patro ve výšce 450 metrů. Vstupenky si můžete koupit online nebo na místě.

Osaka Universal Studios

Osaka Universal Studios je zábavní park inspirovaný filmy a televizními seriály od společnosti Universal Studios. Park nabízí mnoho atrakcí, včetně jízdy na horské dráze Harryho Pottera, jízdy na horské dráze Jurassic Park a mnoho dalších. Vstupenky si můžete koupit online nebo na místě.

Akihabara

Akihabara je čtvrť v Tokiu, která je známá jako město elektroniky. Najdete zde mnoho obchodů s elektronikou, herních konzolí, počítačů a dalších technologických produktů. Pokud hledáte moderní zábavu, určitě navštivte tuto čtvrť.

Odaiba

Odaiba je umělý ostrov v Tokijském zálivu, který je plný moderních atrakcí. Najdete zde mnoho nákupních center, věži Fuji, akvárium a další zajímavá místa. Určitě stojí za návštěvu, pokud hledáte moderní zábavu v Tokiu.

To jsou některé z nejlepších moderních atrakcí, které si můžete užít v Japonsku. Pokud hledáte moderní zábavu, určitě navštivte některé z těchto míst.

Tradiční japonská kultura

Japonsko je země s bohatou historií a unikátní kulturou. Pokud se chystáte na cestu do této země, určitě byste si neměli nechat ujít tradiční japonskou kulturu. V této sekci se dozvíte o gejších, čajových obřadech, sumo, tradičním divadle, japonských zahradách a obdivování květů třešní.

Gejši a čajové obřady

Gejši jsou tradiční japonské umělkyně, které se specializují na tanec, zpěv, hru na hudební nástroje a umění konverzace. Pokud se vám podaří získat pozvání na setkání s gejšou, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek. Gejši se obvykle setkávají s hosty v malých skupinách v tradičních japonských domech a nabízejí jim čajové obřady, které jsou velmi důležité pro japonskou kulturu. Během čajového obřadu se hostům podává zelený čaj a malé sladkosti.

Sumo a tradiční divadlo

Sumo je tradiční japonský zápas, který má více než 1500 let historie. Je to nejen sport, ale také součást japonské kultury. Každý rok se koná šest sumo turnajů v různých městech Japonska. Pokud máte štěstí a navštívíte Japonsko během některého z těchto turnajů, můžete si vychutnat tento tradiční sport.

Japonské tradiční divadlo, jako například kabuki a noh, je další důležitou součástí japonské kultury. Kabuki je divadelní forma, která se vyznačuje extravagantními kostýmy a make-upem. Noh je tradiční forma divadla, která se vyznačuje minimalistickým stylem a důrazem na symboliku.

Japonské zahrady

Japonské zahrady jsou známé po celém světě pro svou krásu a harmonii. Tyto zahrady mají své kořeny v tradiční japonské kultuře a jsou navrženy tak, aby vytvářely klidné a harmonické prostředí. Japonské zahrady se vyznačují použitím kamenů, vody, rostlin a tradičních japonských architektonických prvků.

Sakura – obdivování květů třešní

Sakura, neboli květy třešní, jsou další důležitou součástí japonské kultury. Každý rok na jaře se koná festival sakury, kdy se Japonci scházejí, aby si užili krásu květů třešní. Tyto květy jsou symbolem krátkosti života a krásy. Festival sakury je nejlepší čas na návštěvu Japonska, pokud chcete zažít japonskou kulturu v plné kráse.

Turistické aktivity

Pokud plánujete návštěvu Japonska, určitě nezapomeňte na turistické aktivity. Japonsko nabízí mnoho možností, jak si užít přírodu i kulturu této země. Zde jsou některé z nejlepších turistických aktivit v Japonsku:

Pěší turistika na Kumano Kodo

Kumano Kodo je stará poutní stezka, která vede přes horstvo Kii na jihu Japonska. Tato stezka spojuje tři posvátná místa – Kumano Hongu Taisha, Kumano Nachi Taisha a Kumano Hayatama Taisha. Stezka je dlouhá asi 70 kilometrů a nabízí nádherné výhledy na přírodu a historické památky. Pokud se rozhodnete pro tuto turistickou aktivitu, nezapomeňte na dobré boty a dostatek vody.

Lyžování v Niseko

Niseko je oblíbené lyžařské středisko na ostrově Hokkaidó. Toto středisko nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding. Niseko má nejlepší sněhové podmínky v Japonsku a je také známé svými termálními prameny a kulinářskou nabídkou. Pokud hledáte zimní dovolenou v Japonsku, Niseko je skvělou volbou.

Snorklování na Okinawě

Okinawa je ostrov na jihu Japonska, který je známý svými krásnými plážemi a korálovými útesy. Tento ostrov nabízí skvělé možnosti pro potápění a snorklování. Okinawa je také známá svou zvláštní kulturou a kuchyní. Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Okinawa je skvělou volbou.

Onsen – japonské horké prameny

Onsen jsou japonské horké prameny, které jsou oblíbené pro své relaxační účinky. Japonsko má mnoho onsenů, které nabízejí různé druhy vod se specifickými léčivými účinky. Návštěva onsenů je oblíbená aktivita mezi turisty i místními obyvateli. Pokud hledáte relaxaci a odpočinek, navštivte některý z japonských onsenů.

To jsou některé z nejlepších turistických aktivit v Japonsku. Vyberte si ty, které vám nejvíce vyhovují a užijte si krásy této země.

Často kladené otázky

V jaké časové zóně se nachází Japonsko?

Japonsko se nachází v časové zóně UTC+9.

Jaký je v Japonsku časový posun proti České republice?

Japonsko má v zimě i v létě čas posunutý o +8 hodin oproti ČR v zimě, a o +7 hodinu v létě.

Mění Japonsko čas na zimní a letní?

Ne.

Jaké jsou nejvýznamnější památky v Japonsku zapsané na seznamu UNESCO?

Japonsko má na seznamu UNESCO celkem 25 památek, z nichž nejznámější jsou Kjóto, Nara a Hirošima. V Kjótu se nachází mnoho chrámů a svatyní, z nichž nejvýznamnější jsou Kinkaku-ji (Zlatý pavilon), Ginkaku-ji (Stříbrný pavilon) a Kiyomizu-dera. V Narě se nachází chrám Todai-ji s největší bronzovou sochou Buddhy na světě. V Hirošimě se nachází místo, kde byla svržena atomová bomba a dnes se zde nachází památník míru.

Které přírodní krásy Japonska by neměly uniknout pozornosti turistů?

Japonsko je známé svými krásnými přírodními scenériemi. Mezi nejznámější patří hory Fudži, které jsou nejvyšší horou Japonska a symbolizují zemi v mnoha obrazech a pohlednicích. Dalšími zajímavými místy jsou Ise-Shima, kde se nachází mnoho krásných pláží, a Niseko, které je známé svými lyžařskými středisky.

Jaké jsou tipy na nejlepší výlety po Japonsku?

Japonsko nabízí nespočet možností, jak strávit svůj volný čas. Mezi nejoblíbenější výlety patří návštěva Tokia, kde se nachází mnoho zajímavých památek, jako například Tokyo Tower, Asakusa nebo Meiji Jingu. Dalšími tipy jsou návštěva Kjóta, Hirošimy, Nary nebo Okinawy.

Která místa v Japonsku nabízejí nejúchvatnější pohledy a zážitky?

Japonsko je známé svou bohatou kulturou a tradicemi. Mezi nejtypičtější kulturní zvyklosti patří například konzumace sushi, onsen (horkých pramenů), ceremoniál čaje, origami (skládání papírových zvířátek) nebo haiku (krátká básnická forma).

Která místa v Japonsku nabízejí nejúchvatnější pohledy a zážitky?

Japonsko je plné krásných míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejúchvatnější patří například Fudži, Kjóto, Hirošima, Nara, Okinawa, Sapporo a další.

S jakými náklady by měl turista počítat při návštěvě Japonska?

Japonsko není levnou zemí, ale nabízí mnoho možností, jak ušetřit. Mezi největší položky nákladů patří ubytování, jídlo a doprava. Pokud se rozhodnete cestovat mimo hlavní sezónu a využít místní dopravu, můžete ušetřit nemalé peníze.

Podobné články

Back to top button