Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas v Jižní Koreji - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Jižní Koreji právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Jižní Koreje plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně v Jižní Koreji čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Jižní Koreje
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Jižní Korea

Jižní Korea se nachází ve východní Asii v časovém pásmu UTC+9, tedy v pásmu posunutém o 8 hodin dopředu proti ČR v zimě a o 7 hodin dopředu proti ČR v létě.

Letní a zimní čas v Jižní Koreji

Jižní Korea nemění čas ze zimního na letní ani obráceně. Je tedy potřeba brát v úvahu, jestli je ČR v zimním nebo v letním čase.

Soul
Foto: Freepik

Jižní Korea – turistické informace a tipy

Jižní Korea je země plná kontrastů a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne jak kulturní památky, tak nádhernou přírodu, Jižní Korea je tou správnou volbou. Kromě toho vás čekají i moderní města s vysokými kancelářskými budovami a rušnými ulicemi.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Jižní Koreji je hlavní město Soul. Toto město nabízí nespočet památek, mezi které patří například palác Kjongbokkung, chrám Jongmyo nebo Národní muzeum. V Soul se také nachází jedna z největších tržnic v Asii – Dongdaemun, kde si můžete zakoupit vše od oblečení přes kosmetiku až po elektroniku.

Pokud se chcete přiblížit k přírodě, Jižní Korea nabízí několik národních parků. Mezi nejkrásnější patří například park Seoraksan, park Jirisan nebo park Hallasan, kde se nachází nejvyšší hora Jižní Koreje. Tyto parky vás okouzlí krásnými vodopády, skalními formacemi a nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Historické památky

Jižní Korea je plná fascinujících historických památek, které odrážejí bohatou kulturu a historii země. Zde jsou některé z nejvýznamnějších památek, které byste měli při návštěvě Jižní Koreje určitě navštívit.

Palác Gyeongbokgung

Palác Gyeongbokgung je největší a nejstarší palác v Soulu a byl postaven v roce 1395. Tento krásný palác je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Jižní Koreji a je považován za symbol dynastie Joseon. V paláci se nachází mnoho krásných budov, zahrad a jezer, které stojí za to vidět.

Hrad Hwaseong

Hrad Hwaseong se nachází v Suwonu a byl postaven v roce 1796. Tento krásný historický hrad je považován za mistrovské dílo obranné architektury a byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1997. Hrad Hwaseong je obklopen nádhernými zahradami, které jsou ideální pro procházky.

Vesnice Hanok v Jeonju

Vesnice Hanok v Jeonju je krásná historická vesnice, která se nachází v Jižní Koreji. Tato vesnice je plná tradičních korejských domů, které jsou postaveny ve stylu hanok. Tyto domy jsou většinou využívány jako muzea, restaurace a obchody s tradičními korejskými výrobky. Tato vesnice je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat tradiční korejskou kulturu.

Přírodní krásy

Jižní Korea je země plná přírodních krás a národních parků. Zde jsou některé z nejkrásnějších přírodních lokalit, které byste měli navštívit během své cesty.

Národní park Seoraksan

Národní park Seoraksan, nacházející se v severovýchodní části země, je jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v Jižní Koreji. Park je známý svými skalnatými vrcholy, vodopády a horskými řekami. Seoraksan je také domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně medvědů a samic jelenů.

Ostrov Jeju

Ostrov Jeju, nacházející se na jižním konci korejského poloostrova, je největším ostrovem v Jižní Koreji. Ostrov je známý svými krásnými plážemi, sopečnými vrcholy a přírodními památkami. Mezi nejpopulárnější atrakce patří sopka Hallasan, která je nejvyšší horou v Jižní Koreji, a vodopády Cheonjiyeon.

Zahrady Changdeokgung

Zahrady Changdeokgung jsou součástí palácového komplexu Changdeokgung v Soulu. Tyto zahrady jsou jedinečné svou tradiční korejskou architekturou a krásnými krajinami. Zahrady jsou rozděleny do několika sekcí, včetně zahrady s rybníky, zahrady s pavilony a zahrady s květinami. Tento palác byl postaven v roce 1405 a je považován za nejkrásnější palác v Soulu.

V Jižní Koreji je mnoho dalších nádherných přírodních lokalit, které stojí za návštěvu. Tyto tři jsou však nejvíce známé a nabízejí nádherné výhledy a zážitky.

Městská turistika

Pokud máte rádi rušné městské ulice a moderní architekturu, Jižní Korea má pro vás mnoho zajímavých míst k návštěvě. Zde jsou tři hlavní města, která byste neměli minout během svého pobytu v Jižní Koreji.

Soul

Soul, hlavní město Jižní Koreje, je jedním z největších a nejrušnějších měst na světě. Město nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou paláce Gyeongbokgung a Changdeokgung, tradiční trhy jako Namdaemun a Gwangjang, nebo moderní městské oblasti jako Gangnam nebo Myeong-dong.

Busan

Druhé největší město Jižní Koreje, Busan, je známé svými plážemi, tradičními rybářskými vesnicemi a moderními mrakodrapy. Hlavní turistické atrakce v Busanu zahrnují pláže Haeundae a Gwangalli, tradiční trhy Jagalchi a Gukje, a moderní městské oblasti jako Centum City a Nampo-dong.

Incheon

Incheon, třetí největší město Jižní Koreje, je domovem mezinárodního letiště Incheon a také mnoha turistických atrakcí. Hlavní turistické atrakce v Incheonu zahrnují pláže Eurwangni a Muuido, tradiční trhy Incheon a Bupyeong, a moderní městské oblasti jako Songdo a Sorae.

Všechna tato města jsou dobře propojena sítí vlaků, autobusů a metra, což znamená, že se můžete snadno pohybovat mezi nimi, aniž byste museli pronajímat auto.

Kulturní zážitky

Jižní Korea je země s bohatou historií a kulturou, kterou můžete objevovat prostřednictvím mnoha kulturních zážitků. Zde jsou některé z nejzajímavějších kulturních zážitků, které byste si neměli nechat ujít.

Korejská kuchyně

Jižní Korea je známá pro svou jedinečnou kuchyni, která se vyznačuje pikantními a kořeněnými chutěmi. Mezi nejznámější korejská jídla patří kimči, bulgogi a bibimbap. Pokud chcete ochutnat tyto speciality, můžete navštívit restaurace po celé zemi, nebo se zúčastnit kulinářských kurzů, kde se naučíte, jak připravit tyto lahůdky sami.

Tradiční trhy

Jižní Korea má mnoho tradičních trhů, které nabízejí širokou škálu produktů, včetně oblečení, kosmetiky a potravin. Mezi nejznámější trhy patří Namdaemun Market v Soulu a Jagalchi Market v Pusanu. Tyto trhy jsou skvělým místem pro nákupy suvenýrů a ochutnávání místních specialit.

Festivaly

Jižní Korea má mnoho festivalů po celý rok, které oslavují různé události a tradice. Mezi nejvýznamnější festivaly patří Boryeong Mud Festival, který se koná v červenci a srpnu, a Busan International Film Festival, který se koná v říjnu. Tyto festivaly jsou skvělým způsobem, jak se seznámit s místní kulturou a tradicemi.

Jižní Korea nabízí mnoho kulturních zážitků, které nejsou jen zábavné, ale také informativní a vzdělávací. Ať už jste zde na dovolené nebo pro práci, určitě si najdete něco, co vás zaujme.

Outdoorové aktivity

Pokud hledáte dobrodružství v přírodě, Jižní Korea má mnoho nabídek pro outdoorové aktivity. Zde jsou tři nejlepší způsoby, jak si užít krásy korejské přírody.

Turistika v horách

Jižní Korea má mnoho hor, které nabízejí krásné výhledy a úchvatné přírodní scenérie. Národní park Seoraksan je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Jižní Koreji. Tento park nabízí mnoho tras pro různé úrovně turistů. Pokud hledáte náročnější výzvy, můžete vyzkoušet trek na vrchol Daecheongbong, nejvyšší vrchol v parku. Pokud preferujete jednodušší trasy, můžete si projít cestu k Biryong vodopádu.

Surfování na ostrově Jeju

Ostrov Jeju je největším ostrovem v Jižní Koreji a nabízí krásné pláže a ideální podmínky pro surfování. Pláže Jungmun a Hyeopjae jsou nejoblíbenějšími plážemi pro surfování. Pokud nevíte, jak surfovat, můžete si najmout instruktora, který vám pomůže naučit se základům surfování.

Cykloturistika

Jižní Korea má mnoho cyklistických stezek, které vám umožní prozkoumat krásy korejské krajiny. Národní park Bukhansan nabízí cyklistické trasy pro různé úrovně zdatnosti. Pokud hledáte jednodušší trasy, můžete si projít cyklostezku Han River, která vede podél řeky Han. Můžete si také pronajmout kolo v centru Soulu a projet si město na kole.

Jižní Korea nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, které vám umožní prozkoumat krásy korejské přírody. Bez ohledu na to, zda jste nadšený turista, surfař nebo cyklista, Jižní Korea má pro každého něco.

Často kladené dotazy

V jaké časové zóně se nachází Jižní Korea?

Jižní Korea se nachází v časové zóně UTC+9.

Jaký je v Jižní Koreji časový posun proti České republice?

Jižní Korea má v zimě i v létě čas posunutý o +8 hodin oproti ČR v zimě, a o +7 hodinu v létě.

Mění Jižní Korea čas na zimní a letní?

Ne.

Jaké jsou nejznámější památky v Jižní Koreji?

Jižní Korea je plná úchvatných památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například palác Gyeongbokgung a chrám Jogyesa v Soulu, chrám Haeinsa a jeho Tripitaka Koreana, který je zapsán na seznamu UNESCO, nebo starobylé město Gyeongju s mnoha historickými památkami.

Co bych neměl přehlédnout při návštěvě Soulu?

Při návštěvě Soulu byste neměli vynechat návštěvu tradičního trhu Namdaemun a moderního nákupního centra Myeong-dong. Také stojí za to navštívit Namsan Tower, odkud se nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími zajímavými místy jsou například palác Gyeongbokgung, chrám Jogyesa a mnoho dalších.

Jaké jsou bezpečnostní rizika při cestování do Jižní Koreje?

Jižní Korea je obecně velmi bezpečnou zemí s nízkou mírou kriminality. Nicméně, jako v každé jiné zemi, je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je například pečlivé sledování svých cenností a vyhýbání se nebezpečným oblastem.

Jaké chování je považováno za nevhodné v Jižní Koreji?

V Jižní Koreji se očekává, že budete respektovat místní zvyky a tradice. Například, je považováno za nevhodné sedět na stole nebo pokrmy sdílet z jedné misky. Také je důležité si uvědomit, že v korejské kultuře se očekává, že budete mluvit tiše a nevyvolávat pozornost.

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Jižní Koreje?

Jižní Korea má čtyři roční období a každé z nich má své kouzlo. Nicméně, nejlepší období pro návštěvu země jsou jaro (březen a duben) a podzim (září a říjen), kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu nebo naopak v plném barevném spektru.

Jaké tradiční plodiny se pěstují v Jižní Koreji?

V Jižní Koreji se pěstuje mnoho tradičních plodin, jako jsou například rýže, sója, česnek, zelí a chilli papričky. Také jsou zde oblíbené plody jako jsou například mandarinky, hrušky a jablka.

Podobné články

Back to top button