Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas v Řecku - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Řecku právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Řecka plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně v Řecku čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Řecka
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Řecko

Řecko se nachází na přímo na jiho-východ od České republiky v časovém pásmu o +1 hodinu posunutém oproti ČR. V zimě jde o časové pásmo EET (UTC+2), v létě se posouvá na EEST (UTC+3), tedy v obou případech je o hodinu více, než u nás.

V každém případě je v Řecku oproti ČR čas posunut vždy o hodinu dopředu, takže pokud je u nás například 8 hodin, v Řecku je 9 hodin.

Česká republika mění letní a zimní čas ve stejnou chvíli, jako Řecko. To v praxi znamená, že je časový posun oproti ČR vždy +1 hodina.

Čas v Řecku se tedy týká měst jako:

 • Athény
 • Soluň
 • Pireus
 • Patra
 • Iraklio
 • Peristeri
 • Larisa
 • Kallithea
 • Nikea
 • Kalamaria
 • Glyfada
 • Acharnes
 • a další

Letní a zimní čas v Řecku

Podobně jako v mnoha dalších zemích v Evropě, Řecko mění čas z letního na zimní a obráceně. Letní čas začíná poslední neděli března v 03:00 (místního času, tedy v 02:00 u nás), kdy se hodiny posunou o hodinu vpřed, a končí v poslední neděli v říjnu v 03:00, kdy se hodiny posunou zpět o hodinu.

Je to tedy stejné, jako u nás a prakticky celému zbytku EU. I když se tedy změní čas na zimní nebo letní, nenastane proti ČR žádný časový posun. Je jen potřeba si případně přeřídit čas tak, aby platil letní nebo zimní.

Řecké památky a příroda
Foto: Freepik

Řecko – památky, příroda a turistika

Řecko je země bohatá na historii, památky a přírodní krásy. Tato země je známá svými starověkými památkami, malebnými ostrovy a úchvatnou přírodou. Podíváme se na některé z nejznámějších památek, přírodních lokalit a možností turistiky v Řecku.

Historie Řecka

Řecko má bohatou historii sahající až do starověku. Bylo domovem mnoha významných civilizací, včetně starověkých Řeků. Tato civilizace zanechala světu mnoho důležitých kulturních a architektonických památek. Řecko je považováno za kolébku západní civilizace a ovlivnilo mnoho aspektů naší současné společnosti.

Památky v Řecku

Akropolis v Athénách

Akropolis je ikonickou památkou a nejobdivovanějším symbolem starověkého Řecka. Nachází se v Athénách, hlavním městě Řecka. Akropolis je domovem několika antických chrámů a dalších historických staveb. Procházení těmito starověkými ruinami je fascinujícím zážitkem, který vás přenese zpět do dávné minulosti.

Parthenón
Foto: Steve Swayne, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Parthenón

Parthenón je jedním z nejslavnějších chrámů na světě a součástí Akropole v Athénách. Jeho impozantní sloupy a architektonické detaily jsou ohromující. Parthenón byl postaven na počest bohyně Athény a je skvělým příkladem starověkého řeckého umění a architektury.

Apollónův chrám v Delfách

Chrám Apollóna v Delfách je další významnou památkou v Řecku. Delfy byly ve starověku považovány za jeden z nejdůležitějších náboženských a kulturních center. Apollónův chrám byl místem, kde prorokové předpovídali budoucnost a řecké městské státy hledaly rady a vedení.

Starověké město Epidaurus

Starověké město Epidaurus je známé svým antickým divadlem, které je jedním z nejlepších dochovaných starověkých divadel na světě. Divadlo bylo postaveno ve 4. století před naším letopočtem a stále slouží jako místo konání divadelních představení a festivalů.

Starověká Olympie

Olympie je známá jako místo, kde se konaly první olympijské hry v roce 776 před naším letopočtem. Dnes je to důležitá archeologická lokalita, která přitahuje turisty z celého světa. Návštěva starověké Olympie vás přenese zpět do doby, kdy se sport stal důležitou součástí řecké kultury.

Přírodní krásy Řecka

Santorini

Santorini je jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Je to sopečný ostrov s bílými domy vyvýšenými na útesech, které se tyčí nad tyrkysovým mořem. Západy slunce na Santorini jsou považovány za jedny z nejúchvatnějších na světě.

Olymp

Olymp je nejvyšší hora v Řecku a domov starověkých bohů. Tato horská oblast je oblíbeným cílem pěších turistů. Krásná příroda, vodopády a horské vrcholy přitahují milovníky přírody z celého světa.

Meteora

Meteora je unikátní skalní útvar s kláštery postavenými na vrcholech skal. Tato místa jsou klidnými útočišti a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Návštěva Meteory je jako krok do jiného světa.

Pláže na Krétě

Kréta je největším řeckým ostrovem a je známá svými krásnými plážemi. Bílý písek, tyrkysová voda a horské scenérie tvoří dokonalou kombinaci pro odpočinek a relaxaci.

Turistika v Řecku

Ostrovské dovolené

Řecko nabízí širokou škálu ostrovů, které jsou ideální pro dovolenou. Každý ostrov má svůj vlastní charakter a nabízí různé aktivity a zážitky. Můžete si vybrat mezi živými a rušnými ostrovy, jako je Mykonos, nebo klidnějšími a odlehlými ostrovy, jako je Milos.

Pěší turistika

Řecko má rozmanitou krajinu, která je ideální pro pěší turistiku. Existuje mnoho stezek a tras, které vás provedou horskými oblastmi, údolími a historickými památkami. Pěší turistika v Řecku je skvělým způsobem, jak objevovat krásy této země.

Potápění a šnorchlování

Díky svému čistému moři je Řecko také skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se nacházejí úchvatné korálové útesy, vraky lodí a pestrobarevné mořské živočichy. Tato aktivita vám umožní objevit skrytý podmořský svět.

Kulturní turismus

Řecko je bohaté na kulturní dědictví a mnoho měst a oblastí nabízí fascinující historické a kulturní zážitky. Můžete navštívit starověká archeologická naleziště, muzea, galerie a tradiční řecké vesnice, abyste poznali bohatou kulturu a tradice této země.

Závěr

Řecko je země, která nabízí nejen úchvatné památky a přírodní krásy, ale také různé možnosti turistiky. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, přírody nebo dovolené na pláži, Řecko má co nabídnout. Navštěvování památek, objevování krásných ostrovů a vychutnávání místní kultury a kuchyně jsou nezapomenutelnými zážitky pro každého návštěvníka.

Často kladené otázky (FAQ)

V jaké časové zóně se nachází Řecko?

Řecko se nachází v časové zóně Východoevropský čas – EET (UTC+2). Posun je tedy o +1 hodinu oproti České republice. Při změně na letní čas se Řecko posouvá do časové zóny Východoevropský letní čas (EEST/UTC+3).

Jaký je v Řecku časový posun proti České republice?

Řecko má oproti ČR posunutý čas o +1 hodinu. Pokud je v ČR 8 hodin, v Řecku je 9 hodin.

Mění Řecko čas na zimní a letní?

Ano. Řecko mění čas na letní poslední neděli března v 03:00 (místního času), kdy se čas posune na 04:00. Zimní čas začíná poslední neděli října v 04:00, kdy se čas posune na 03:00. Jde o místní čas, tedy v praxi identický, jako v ČR
Ve stejnou chvíli se mění čas v prakticky celé EU včetně České republiky.

Podobné články

Back to top button