Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas na Maledivách - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Maledivách právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud na Maledivy plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně na Maledivách čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Malediv
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Maledivy

Maledivy se nachází ve jižní Asii v časovém pásmu UTC+5, tedy v pásmu posunutém o 4 hodiny dopředu proti ČR v zimě a o 3 hodiny dopředu proti ČR v létě.

Letní a zimní čas v Maledivách

Maledivy nemění čas ze zimního na letní ani obráceně. Pro vypočítání posunu je tedy potřeba brát v úvahu, jestli je ČR v zimním nebo v letním čase, nebo se podívejte na vždy aktuální přesný čas v horní části této stránky.

Maledivy
Foto: Freepik

Maledivy – turistické informace a tipy

Maledivy jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Tento ostrovní ráj v Indickém oceánu je známý svou nádhernou přírodou, bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Kromě toho Maledivy nabízejí i mnoho historických památek, které odrážejí bohatou kulturu a tradice této země.

Pokud se rozhodnete navštívit Maledivy, určitě nevynechejte návštěvu historického dřevěného paláce Utheemu Ganduvaru, který se nachází na ostrově Utheemu. Tento palác byl postaven v 17. století a sloužil jako sídlo královské rodiny. Dnes je palác otevřen pro veřejnost a můžete si zde prohlédnout mnoho historických artefaktů a předmětů, které jsou spojené s královskou rodinou.

Pokud jste příznivcem turistiky, Maledivy jsou pro vás tou pravou volbou. Tato země nabízí mnoho aktivit, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, surfování a mnoho dalších. Kromě toho si můžete užít i relaxaci na bílých plážích a vychutnat si nádherné výhledy na oceán.

Historie Malediv

Maledivy mají bohatou historii, která se datuje až do 5. století před naším letopočtem. Země byla obydlena lidmi z Indie a Srí Lanky, kteří následovali buddhistické náboženství. Postupem času se na Maledivách stal islám převládajícím náboženstvím.

Starověké osídlení

Maledivy byly obydleny již v pravěku, jak dokládají archeologické nálezy. Mezi nejvýznamnější naleziště patří ostrov Hulhule, kde byly objeveny pozůstatky starodávného buddhistického kláštera. V té době byly Maledivy významným obchodním centrem, kde se obchodovalo s kořením, drahými kameny a slonovinou.

Islamizace

V 12. století přišli na Maledivy arabští obchodníci a s sebou přinesli islám. Islám se na Maledivách rychle rozšířil a stal se zde převládajícím náboženstvím. V té době byla založena první mešita, která se stala centrem islámu na Maledivách.

Kolonizace

V 16. století se Maledivy staly součástí Portugalska a později Holandska. V roce 1887 se Maledivy staly britským protektorátem a zůstaly jimi až do roku 1965, kdy získaly nezávislost.

Nezávislost

Po získání nezávislosti se Maledivy staly republikou a začaly se rozvíjet jako turistická destinace. Dnes jsou Maledivy jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě díky svým krásným plážím, tyrkysově modrému moři a úžasnému podmořskému světu.

Přírodní krásy Malediv

Maledivy jsou známé svými úchvatnými přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa. V této části se podíváme na tři hlavní prvky, které tvoří přírodní krásy Malediv.

Korálové útesy

Maledivy jsou obklopeny jedním z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Tyto útesy jsou domovem tisíců druhů ryb a dalších mořských živočichů. Pokud se chcete potápět a pozorovat podmořský svět, Maledivy jsou pro vás tou správnou volbou.

Místní fauna

Maledivy jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně želv, rejnoků, chobotnic, malých druhů žraloků, velkých okounů, murén, barrakud a tisíců dalších druhů ryb a živočichů. Pokud máte rádi pozorování zvířat, Maledivy jsou pro vás tou správnou volbou.

Ostrovní flóra

Na Maledivách najdete mnoho druhů rostlin, včetně sladkých brambor, ananasů, melounů, citrusů, proso, tonka fazolí a lilku. Zajímavostí jsou také indické moruše a některé druhy kávovníků. Místní domorodé ženy ke svému zdobení používají pestrobarevné květy ibišků a gardenií, jejichž podmanivá vůně se line vzduchem do dálky.

To jsou tři hlavní prvky, které tvoří přírodní krásy Malediv. Pokud hledáte destinaci, kde si můžete užít krásné podmořské scenérie a pozorovat mnoho druhů zvířat a rostlin, Maledivy jsou pro vás tou správnou volbou.

Kultura a umění

Maledivská kultura je bohatá a různorodá. Místní lidé jsou velmi hrdí na své tradice a snaží se je udržovat. Pokud se chcete dozvědět více o místní kultuře, navštivte některé z následujících míst.

Tradiční řemesla

Maledivy jsou známé pro své umělecké řemesla, jako je výroba korálkových šperků, tkání a výroba palmového listí. Místní řemeslníci jsou mistři svého oboru a jejich práce jsou velmi ceněny. Pokud chcete zakoupit nějaký maledivský suvenýr, navštivte tradiční trhy, kde můžete najít mnoho krásných výrobků.

Místní kuchyně

Maledivská kuchyně je plná chutí a vůní. Místní lidé používají mnoho koření a bylinek, aby vytvořili jedinečné a lahodné pokrmy. Mezi nejpopulárnější jídla patří ryby, mořské plody a rýže. Pokud chcete ochutnat něco místního, navštivte některou z místních restaurací a vyzkoušejte některé z místních specialit.

Hudba a tanec

Maledivská hudba a tanec jsou plné energie a života. Tradiční tance jsou často prováděny při oslavách a slavnostech a jsou velmi populární mezi místními lidmi. Hudba je často prováděna na tradiční nástroje, jako jsou bubny a flétny. Pokud chcete zažít něco z místní kultury, navštivte některou z místních oslav a užijte si tradiční hudbu a tanec.

Turistické atrakce

Pokud hledáte luxusní dovolenou, Maledivy nabízejí mnoho možností. V oblasti se nachází mnoho luxusních resortů, které nabízejí prvotřídní služby, soukromé pláže a další exkluzivní výhody. Mezi nejznámější resorty patří Soneva Fushi a Velaa Private Island.

Maledivy jsou také ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se skrývá mnoho druhů korálů a ryb, včetně žraloků a rejnoků. Mezi nejlepší místa pro potápění patří Banana Reef a Maaya Thila.

Maledivy jsou také domovem mnoha nádherných pláží a soukromých ostrovů. Mezi nejlepší pláže patří Bikini Beach a Fulhadhoo Beach. Pokud hledáte soukromí, můžete si pronajmout soukromý ostrov, jako například Cocoa Island nebo Baros Maldives.

Cestovní informace

Doprava na Maledivy

Maledivy jsou dostupné pouze letadlem, a to především z Evropy přes Dubaj nebo Dauhá. Existuje několik leteckých společností, které létají na Maledivy, včetně Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines a Etihad Airways. Letiště se nachází na ostrově Malé, což je hlavní město Malediv. Z letiště se můžete dostat na svůj ostrov buď lodí nebo hydroplánem.

Nejlepší doba pro návštěvu

Maledivy mají tropické klima s teplotami kolem 30 °C po většinu roku. Nejlepší doba pro návštěvu je od prosince do dubna, kdy jsou nejlepší podmínky pro potápění a šnorchlování. V této době je také méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a bouřemi. Pokud se však rozhodnete navštívit Maledivy v období od května do listopadu, můžete se setkat s nižšími cenami a menším množstvím turistů.

Tipy pro cestovatele

  • Měna na Maledivách je maledivská rufiá, ale mnoho hotelů a restaurací přijímá také americké dolary.
  • Většina hotelů na Maledivách nabízí all-inclusive balíčky, které zahrnují jídlo a nápoje. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, mějte na paměti, že mimo resort nemusí být mnoho možností stravování.
  • Pokud plánujete potápění nebo šnorchlování, měli byste si vzít vlastní vybavení, protože mnoho resortů nemá dostatečné vybavení k zapůjčení.
  • Pamatujte si, že na Maledivách je islámská kultura, a proto byste měli být oblečeni decentně, zejména při návštěvě měst a vesnic.

Často kladené otázky

V jaké časové zóně se nachází Maledivy?

Maledivy se nachází v časové zóně UTC+5.

Jaký je v Maledivách časový posun proti České republice?

Maledivy má v zimě i v létě čas posunutý o +4 hodin oproti ČR v zimě, a o +3 hodinu v létě.

Mění Maledivy čas na zimní a letní?

Ne.

Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Maledivách?

Maledivy jsou známé svými bílými plážemi, křišťálově čistou vodou a nádhernou podmořskou faunou. Mezi nejlepší turistické atrakce patří potápění, šnorchlování, rybaření, plavání s delfíny a výlety na ostrovy. Kromě toho si můžete prohlédnout historické památky, jako jsou mešity a staré budovy.

Jaké jsou možnosti ubytování a dopravy na Maledivách?

Na Maledivách najdete mnoho luxusních resortů, které nabízejí ubytování v bungalovech na vodě. Kromě toho jsou k dispozici i levnější hotely a hostely. Doprava na Maledivách je zajištěna hlavně loděmi a vodními taxi. Existují také lety mezi ostrovy.

Jaké počasí můžeme očekávat na Maledivách během letních měsíců?

Na Maledivách panuje tropické klima s vysokou vlhkostí. Během letních měsíců se teploty pohybují mezi 29 a 32 stupni Celsia. Období dešťů trvá od května do listopadu, ale i v této době se můžete těšit na slunečné dny.

Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty na Maledivách?

Mezi nejlepší aktivity na Maledivách patří potápění, šnorchlování, rybaření, plavání s delfíny a výlety na ostrovy. Můžete si také užít masáže a wellness procedury v luxusních spa centrech. Kromě toho si můžete prohlédnout historické památky a tradiční řemesla.

Jaká je místní kultura a jaké jsou zvyky na Maledivách?

Místní kultura na Maledivách je ovlivněna islámem. Mezi nejvýznamnější svátky patří Eid al-Fitr a Eid al-Adha. Na Maledivách se také konají tradiční tance a hudba. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům.

Jaké jsou zákony a omezení týkající se vyvážení suvenýrů z Malediv?

Vyvážení suvenýrů z Malediv je povoleno pouze s povolením vlády. Mezi zakázané suvenýry patří korály, mušle, perly a další mořské produkty. Pokud si chcete koupit suvenýr, doporučujeme vybrat si něco vyrobeného z kokosových ořechů, dřeva nebo látek.

Podobné články

Back to top button