Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas ve Vietnamu - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Vietnamu právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Vietnamu plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně ve Vietnamu čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Vietnamu
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Vietnam

Vietnam se nachází v jiho-východní Asii v časovém pásmu UTC+7, tedy v pásmu posunutém o 6 hodin dopředu proti ČR v zimě a o 5 hodin dopředu proti ČR v létě.

Letní a zimní čas ve Vietnamu

Vietnam nemění čas ze zimního na letní ani obráceně. Je tedy potřeba brát v úvahu, jestli je ČR v zimním nebo v letním čase.

Vietnam
Foto: Freepik

Vietnam – turistické informace a tipy

Pokud hledáte exotickou dovolenou, Vietnam by mohl být tou správnou volbou pro vás. Tato země nabízí bohatou historii, krásnou přírodu a mnoho turistických atrakcí. Od rozmanitých krajů až po kulturní památky, Vietnam má pro každého něco zajímavého.

Jednou z nejvýznamnějších památek je Císařská pevnost Thang Long v Hanoji. Tato pevnost byla postavena v 11. století a sloužila jako sídlo vietnamských císařů. Dnes je to jedna z největších a nejvýznamnějších historických památek v zemi. Pokud máte zájem o historii, rozhodně byste si tuto pevnost neměli nechat ujít.

Vietnam je také známý pro svou krásnou přírodu. Národní parky jsou jednou z nejlepších možností, jak si užít krásy přírody. Národní park Phong Nha-Ke Bang je domovem některých z největších a nejkrásnějších jeskyní na světě. Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na procházku v tomto parku a užít si krásy přírody.

Historické památky

Pokud se zajímáte o historii, Vietnam je pro vás tou správnou volbou. Země má bohatou historii a mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Zde je pár z nich:

Hue: Císařské město

Hue je město, které bylo kdysi hlavním městem Vietnamu. Nachází se zde mnoho historických památek, včetně císařského města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Císařské město je rozsáhlý komplex paláců, chrámů a pevností, který kdysi sloužil jako sídlo vietnamských císařů. Město bylo založeno v roce 1802 a bylo hlavním městem Vietnamu až do roku 1945. Pokud máte rádi historii, určitě byste měli navštívit Hue.

Hanoj: Chrám literatury

Chrám literatury (Văn Miếu) je historická památka nacházející se v Hanoji, hlavním městě Vietnamu. Byl postaven v roce 1070 a sloužil jako první univerzita Vietnamu. Dnes je to populární turistická atrakce a oblíbené místo pro místní studenty, kteří zde přicházejí modlit se před zkouškami. Chrám literatury je krásným příkladem tradiční vietnamské architektury.

Hoi An: Staré město

Hoi An je krásné starobylé město, které se nachází na pobřeží Vietnamu. Bylo to kdysi důležité obchodní město a dnes je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je plné tradičních domů, chrámů a mostů. Pokud hledáte autentickou vietnamskou atmosféru, Hoi An je pro vás tou správnou volbou.

My Son: Chamova architektura

My Son je historická památka, která se nachází v centrálním Vietnamu. Jedná se o komplex chrámů a svatyní postavených v 4. až 14. století Chamským královstvím. Je to další památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud máte rádi historii a architekturu, určitě byste měli navštívit My Son.

Přírodní krásy

Vietnam je země s velkým množstvím přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Zde jsou některé z nejkrásnějších přírodních památek, které byste si neměli nechat ujít.

Záliv Ha Long

Záliv Ha Long je jedním z nejznámějších přírodních záznamů Vietnamu. Tento záliv se nachází v Tonkinském zálivu a tvoří ho více než 1 600 ostrovů a ostrůvků. Je to také jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Můžete si pronajmout loď a projet se kolem ostrovů nebo si vybrat některý z ostrovů a strávit tam několik dní.

Národní park Phong Nha-Kẻ Bàng

Národní park Phong Nha-Kẻ Bàng se nachází v provincii Quảng Bình a je známý svými jeskyněmi a podzemními řekami. V roce 2003 byl park zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. V parku se nachází více než 300 jeskyní, z nichž nejznámější je jeskyně Sơn Đoòng, která je největší na světě.

Sapa a horská krajina

Sapa se nachází v severozápadní části Vietnamu a je známá svými horskými krajinnými scenériemi. Zde najdete úchvatné rýžové terasy, které se táhnou po celých horách. Můžete si také projít některou z mnoha vesnic a potkat místní etnické menšiny, jako jsou Hmongové nebo Daoisté.

Delta řeky Mekong

Delta řeky Mekong je rozsáhlá oblast v jižním Vietnamu, která se táhne až k hranicím s Kambodžou. Tato oblast je známá svými plodinami a zemědělstvím. Zde najdete mnoho rýžových polí, ovocných sadů a rybníků. Můžete si také pronajmout loď a proplout se po řece Mekong a navštívit některé z mnoha vesnic, které se nacházejí na břehu řeky.

Turistické aktivity

Vietnam je země plná přírodních krás a kulturních památek, a nabízí tak mnoho možností pro turistické aktivity. Zde je několik tipů na to, co můžete v této zemi zažít.

Trekking v horách

Vietnam nabízí mnoho možností pro trekking v horách. Nejpopulárnějšími místy jsou Sapa a další oblasti v severním Vietnamu. Zde si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu a navštívit tradiční horské vesnice.

Plavba lodí po zálivu

Ha Long Bay je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Vietnamu. Tento záliv se nachází ve východním Vietnamu a nabízí krásné scenérie, které si můžete vychutnat při plavbě lodí. Můžete si pronajmout loď a strávit několik dní na moři, během kterých navštívíte různé ostrovy a jeskyně.

Kulinářské zážitky

Vietnamská kuchyně je plná chutí a vůní, a nabízí mnoho zážitků pro milovníky jídla. Zde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako jsou pho, banh mi, nebo bun cha. Navštivte místní trhy a ochutnejte různé druhy ovoce a zeleniny, nebo se naučte vařit některé z tradičních vietnamských jídel.

Nákupy a trhy

Vietnam je plný trhů a obchodů, kde si můžete koupit různé suvenýry a místní produkty. Nejlepšími místy pro nákupy jsou města jako Hanoj, Ho Či Minovo Město, a Hoi An. Na trzích najdete různé druhy oblečení, šperky, kožené výrobky, a další suvenýry. Mějte na paměti, že většina trhů je otevřena pouze v dopoledních hodinách, takže se na nákupy vydejte brzy ráno.

Pláže a odpočinek

Pokud hledáte pobyt na pláži, Vietnam nabízí mnoho možností. Mezi nejoblíbenější patří Nha Trang, Da Nang a Phu Quoc.

Nha Trang

Nha Trang je jedno z nejznámějších letovisek v Vietnamu a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete si užít výlety na ostrovy, potápění, nebo se projít po pláži. Pláže v Nha Trang jsou známé pro svůj bílý písek a čistou vodu. Pokud máte rádi noční život, Nha Trang nabízí mnoho barů a klubů.

Da Nang

Další populární destinací pro odpočinek na pláži je Da Nang. Pláže v Da Nang jsou velmi čisté a ne příliš přeplněné turisty. Můžete si užít klidný pobyt na pláži nebo si pronajmout vodní sporty. V Da Nang najdete také mnoho restaurací a obchodů.

Phu Quoc

Phu Quoc je největší ostrov Vietnamu a nabízí nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Phu Quoc je ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho. Na ostrově najdete mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění nebo procházky po pláži. Můžete také navštívit některé z místních rybářských vesnic a ochutnat místní kuchyni.

Během svého pobytu v Vietnamu si můžete užít nádherné pláže a relaxovat u moře. Vyberte si jednu z těchto populárních destinací a užijte si krásy vietnamského pobřeží.

Důležité informace

Doprava

V Vietnamu je doprava levná a poměrně snadno dostupná. Mezi nejpopulárnější způsoby dopravy patří autobusy a vlaky. Autobusy jsou nejlevnější, ale pokud chcete cestovat větší vzdálenosti, doporučujeme vlaky, které jsou pohodlnější a mají lepší služby. Pokud chcete cestovat mezi městy, můžete použít také letadla, což je rychlejší, ale také dražší.

Bezpečnost

Vietnam je relativně bezpečná země, ale stejně jako všude jinde na světě, je nutné být obezřetný. Mějte na paměti, že turisté jsou často terčem zlodějů a podvodníků. Pokud cestujete v noci, mějte se na pozoru a vyhněte se tmavým a opuštěným ulicím. Pokud se vám něco stane, okamžitě kontaktujte místní policii.

Nejlepší doba pro návštěvu

Nejlepší doba pro návštěvu Vietnamu je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty příjemné a neprší tolik. Pokud plánujete návštěvu v létě, připravte se na velmi vysoké teploty a vysokou vlhkost. Pokud chcete vidět rýžová pole v plné kráse, navštivte Vietnam v období od května do července. V této době se rýžová pole rozkvétají a vytvářejí nádherné scenérie.

Často kladené otázky

V jaké časové zóně se nachází Vietnam?

Vietnam se nachází v časové zóně UTC+7.

Jaký je ve Vietnamu časový posun proti České republice?

Vietnam má v zimě i v létě čas posunutý o +6 hodin oproti ČR v zimě, a o +5 hodinu v létě.

Mění Vietnam čas na zimní a letní?

Ne.

Jaké historické památky bych neměl minout při návštěvě Vietnamu?

Vietnam je plný historických památek, ale některé jsou nezapomenutelné. Mezi nejvýznamnější patří Komplex chrámové architektury v Huế, starověké město Hội An, císařské hrobky v Huế a Thành phố Hồ Chí Minh. Pokud máte rádi vojenskou historii, určitě byste neměli minout Cu Chi Tunnels, které jsou síť tunelů a pastí používaných Vietkongem během války ve Vietnamu.

Které přírodní krásy Vietnamu jsou nejvíce doporučovány k návštěvě?

Vietnam je domovem mnoha přírodních krás, ale některé jsou nejvíce doporučovány k návštěvě. Mezi nejoblíbenější patří zátoka Ha Long, Národní park Phong Nha-Kẻ Bàng, Ninh Binh a národní parky Ba Bể a Cát Bà. Pokud máte rádi pláže, určitě byste neměli minout Phú Quốc, největší ostrov Vietnamu.

Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Severním Vietnamu?

Severní Vietnam je plný aktivit pro turisty. Mezi nejpopulárnější patří trekking v Sapa, rafting v Sapa a Mu Cang Chai, cyklistika v Mai Chau a Ninh Binh, plavba na lodi v zátoce Ha Long, a prozkoumání trhů v Hanoji. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete také vyzkoušet paragliding v Sapa nebo motorky v Ha Giangu.

Na co si musím dát pozor při cestování po Vietnamu?

Vietnam je pro turisty relativně bezpečnou zemí, ale jako v každé zemi je důležité si dávat pozor na své věci a být obezřetný. Zvláště v turistických oblastech, jako je Hanoj a Ho Či Minovo Město, se mohou vyskytnout kapsáři a podvodníci. Také je důležité si dávat pozor na dopravu, zejména na silnicích, kde se můžete setkat s nezvyklým stylem řízení.

Jaké jsou průměrné náklady na cestování ve Vietnamu?

Náklady na cestování ve Vietnamu se liší v závislosti na vašem stylu cestování. Pokud se rozhodnete pro levnější možnosti, jako jsou hostely a místní jídlo, můžete se vejít do rozpočtu asi 400-500 Kč na den. Pokud preferujete luxusnější možnosti, jako jsou hotely a restaurace, může se to zvýšit na 1000-1500 Kč na den.

Jaké jsou nejoblíbenější vietnamské pokrmy, které bych měl vyzkoušet?

Vietnamská kuchyně je plná chutí a vůní. Mezi nejoblíbenější patří phở, tradiční vietnamská polévka, bánh mì, vietnamská bageta plněná masem a zeleninou, a gỏi cuốn, svěží závitky plněné zeleninou a masem. Také byste

Podobné články

Back to top button