Aktuální přesný čas ve všech zemích světa

Aktuální čas v Thajsku - pásmo, změna času i informace pro turisty

Aktuální přesný čas v Thajsku právě teď online

/
Rozdíl proti ČR:

Pokud do Thajska plánujete výlet nebo dokonce pěknou dovolenou, asi vás zajímá jaký je aktuálně v Thajsku čas, ale také časové posuny v létě a zimě, a jak si přeřídit hodinky, když cestujete z Česka.

Mapa Thajska
Foto: TUBS, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Časová zóna Thajsko

Thajsko se nachází v jiho-východní Asii v časovém pásmu UTC+7, tedy v pásmu posunutém o 6 hodin dopředu proti ČR v zimě a o 5 hodin dopředu proti ČR v létě.

Letní a zimní čas ve Thajsku

Thajsko nemění čas ze zimního na letní ani obráceně. Je tedy potřeba brát v úvahu, jestli je ČR v zimním nebo v letním čase.

Thajsko
Foto: Freepik

Thajsko – turistické informace a tipy

Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, Thajsko by mohlo být tím pravým místem. Tato země v jihovýchodní Asii nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže a slunce, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud máte rádi přírodu, můžete se těšit na tropické lesy, vodopády a národní parky.

Pokud se zajímáte o historii a kulturu, určitě byste měli navštívit město Ayutthaya, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město bylo kdysi hlavním městem Thajska a dnes se zde nachází mnoho historických památek, jako například chrámy a paláce. Další zajímavou památkou je chrám Wat Phra Kaew v Bangkoku, který je domovem nejposvátnějšího buddhistického chrámového komplexu v zemi.

Pokud se chcete věnovat turistice, nezapomeňte navštívit města jako je Pattaya nebo Phuket, kde najdete krásné pláže a mnoho turistických atrakcí. Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do národního parku Khao Yai, který se nachází ve vzdálenosti asi 200 km od Bangkoku. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, tygři, medvědi a opice.

Historické památky

Pokud máte rádi historii, Thajsko nabízí mnoho zajímavých památek, které stojí za návštěvu. Zde jsou některé z nejznámějších.

Wat Arun

Wat Arun, také známý jako Chrámová hora úsvitu, je jedním z nejkrásnějších chrámů v Thajsku. Nachází se v Bangkoku a je známý svými vysokými věžemi a krásnou architekturou. Navštivte tento chrám brzy ráno, abyste se mohli těšit z výhledu na západ slunce nad řekou Chao Phraya.

Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew, nebo také Chrámový komplex smaragdového Buddhy, je nejposvátnější chrám v Thajsku. Nachází se v Bangkoku a uvnitř se nachází malá soška Buddhy vyrobená z jednoho kusu nefritu. Tento chrám je také obklopen krásnými zahradami a budovami s tradiční thajskou architekturou.

Wat Pho

Wat Pho, také známý jako Chrámová hora spánku, je další nezapomenutelný chrám v Bangkoku. Uvnitř se nachází obrovská socha ležícího Buddhy, která je dlouhá 46 metrů a pokrytá zlatem. Wat Pho je také známý svými tradičními thajskými masážemi, které jsou prováděny v jeho areálu.

Grand Palace

Grand Palace je královský palác v Bangkoku, který byl postaven v roce 1782. V jeho areálu se nachází několik krásných budov, zahrnujících Chrámovou horu smaragdového Buddhy. Tento palác je také obklopen krásnými zahradami a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Thajsku.

Pokud máte zájem o historii a kulturu, neváhejte navštívit tyto památky.

Turistické aktivity

Thajsko je země s bohatými možnostmi pro turistické aktivity. Pokud máte rádi pěší turistiku, cykloturistiku, vodní sporty nebo zimní sporty, Thajsko má co nabídnout.

Pěší turistika

Thajsko nabízí mnoho možností pro pěší turistiku. Mezi nejoblíbenější trasy patří trek na kopec Doi Inthanon, nejvyšší vrchol v zemi. Další populární trasy zahrnují trek v národním parku Khao Yai a trek v oblasti Mae Hong Son.

Cykloturistika

Cykloturistika je další oblíbenou aktivitou v Thajsku. Pokud máte rádi horskou cyklistiku, můžete se vydat na trek v národním parku Doi Suthep-Pui nebo v oblasti Chiang Mai. Pro ty, kteří preferují silniční cyklistiku, jsou k dispozici cyklotrasy v oblasti Krabi a Phuket.

Vodní sporty

Thajsko má mnoho možností pro vodní sporty. Mezi nejoblíbenější aktivity patří potápění, šnorchlování, kajak a windsurfing. Nejlepší místa pro potápění a šnorchlování jsou v oblasti Phi Phi Island a Similan Island.

Zimní sporty

Zimní sporty nejsou v Thajsku příliš rozšířené kvůli teplému klimatu. Nicméně, v oblasti Khao Yai National Park můžete najít několik míst pro sjezdové lyžování a snowboarding.

V Thajsku je mnoho možností pro turistické aktivity. Bez ohledu na to, zda máte rádi pěší turistiku, cykloturistiku, vodní sporty nebo zimní sporty, najdete zde mnoho možností pro zábavu a dobrodružství.

Kulturní zážitky

Když navštívíte Thajsko, měli byste si určitě dopřát kulturní zážitky, které tato země nabízí. Zde jsou některé z nejlepších kulturních zážitků, které byste neměli minout.

České muzea a galerie

Thajsko má mnoho skvělých muzeí a galerií, které vám umožní prozkoumat bohatou historii a kulturu této země. Mezi nejlepší patří Národní muzeum v Bangkoku, Muzeum zlata v Chiang Mai a Muzeum umění v Pattaye.

Hudební a filmové festivaly

Pokud máte rádi hudbu a filmy, určitě byste měli navštívit některý z mnoha hudebních a filmových festivalů v Thajsku. Mezi nejznámější patří mezinárodní filmový festival v Bangkoku a hudební festivaly jako například Big Mountain Music Festival a Wonderfruit.

Tradiční thajské slavnosti

Thajsko má také mnoho tradičních slavností, které jsou velmi zábavné a zajímavé. Mezi nejznámější patří Songkran – thajský Nový rok, Loy Krathong – slavnost světýlek a plavení svíček na vodě, a Vegetariánská slavnost v Phuketu.

Nechte se unést krásou a bohatstvím thajské kultury a užijte si nezapomenutelné zážitky, které vám tato země nabízí.

Důležité informace pro turisty

Doprava z České republiky

Pokud cestujete z České republiky do Thajska, máte několik možností dopravy. Nejčastější způsob je letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z Prahy do Bangkoku. Při výběru letu si dejte pozor na přestupy a délku letu. Dále můžete cestovat do Thajska autobusem nebo vlakem. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, počítejte s delší dobou cesty.

Ubytování

V Thajsku najdete mnoho různých typů ubytování. Od luxusních hotelů až po levné hostely a penziony. Pokud hledáte něco levnějšího, doporučujeme se ubytovat v hostelu nebo penzionu. Pokud máte rádi luxus, můžete si vybrat z mnoha luxusních hotelů. Při výběru ubytování si dávejte pozor na jeho umístění a bezpečnost okolí.

Bezpečnostní tipy

Thajsko je bezpečná země, ale jako turista se můžete stát obětí kapesních krádeží a podobných trestných činů. Doporučujeme být opatrní a mít na paměti následující bezpečnostní tipy:

  • Noste peníze a cennosti v bezpečném místě, například v trezoru v hotelovém pokoji.
  • Mějte vždy u sebe kopii svého cestovního dokladu a pasu, abyste je mohli předložit v případě ztráty nebo krádeže.
  • Používejte oficiální taxi služby a vyhněte se neoficiálním řidičům, kteří vás mohou okrást nebo přepadnout.
  • Během návštěvy chrámů a jiných svatých místností mějte na sobě vhodné oblečení, které zakrývá ramena a kolena.

S dodržováním těchto jednoduchých tipů si zajistíte příjemnou a bezpečnou dovolenou v Thajsku.

Často kladené dotazy

V jaké časové zóně se nachází Thajsko?

Thajsko se nachází v časové zóně UTC+7.

Jaký je v Thajsku časový posun proti České republice?

Thajsko má v zimě i v létě čas posunutý o +6 hodin oproti ČR v zimě, a o +5 hodinu v létě.

Mění Thajsko čas na zimní a letní?

Ne.

Jaké památky UNESCO lze navštívit v Thajsku?

Thajsko má celkem pět památek UNESCO, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří historické město Ayutthaya, chrám Wat Phra Kaew a Královský palác v Bangkoku, parky Khao Yai a Thungyai-Huai Kha Khaeng a také archeologické naleziště Ban Chiang v provincii Udon Thani. Tyto památky nabízejí jedinečný pohled na historii a kulturu Thajska.

Jaké jsou největší turistické zajímavosti v Thajsku?

Thajsko nabízí mnoho turistických zajímavostí, které stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří pláže na ostrovech Phuket, Koh Samui a Koh Phi Phi, chrámy a paláce v Bangkoku, řeka Kwai a historické město Ayutthaya. Také stojí za zmínku turistické destinace jako jsou Chiang Mai, Chiang Rai, Krabi a Pattaya.

Jaký itinerář byste doporučili pro dvoutýdenní cestu po Thajsku?

Pro dvoutýdenní cestu po Thajsku doporučujeme navštívit Bangkok, historické město Ayutthaya, řeku Kwai, pláže na ostrovech Phuket nebo Koh Samui a také Chiang Mai. Cesta po těchto destinacích vám umožní vidět nejkrásnější památky a přírodu Thajska.

Jaké destinace v Thajsku jsou nejlepší pro dovolenou?

Thajsko nabízí mnoho destinací, které jsou ideální pro dovolenou. Mezi nejoblíbenější patří ostrovy Phuket, Koh Samui a Koh Phi Phi, Pattaya, Krabi a také města Bangkok, Chiang Mai a Chiang Rai. Tyto destinace nabízejí nejen krásné pláže, ale také historické památky, přírodní krásy a bohatou kulturu.

Co by měl obsahovat třítýdenní itinerář pro Thajsko?

Pro třítýdenní cestu po Thajsku doporučujeme navštívit Bangkok, historické město Ayutthaya, řeku Kwai, pláže na ostrovech Phuket nebo Koh Samui, Chiang Mai, Chiang Rai, Krabi a také ostrovy Koh Phi Phi a Koh Lanta. Tento itinerář vám umožní vidět nejkrásnější památky a přírodu Thajska.

Na co si dát pozor na thajských letištích?

Při příletu na thajská letiště si dávejte pozor na případné pokusy o podvod ze strany taxikářů a řidičů tuk-tuků. Může se stát, že vám nabídnou předraženou jízdu nebo vás odvezou na jiné místo, než kam chcete jet. Doporučujeme využít oficiální taxislužby a předem si domluvit cenu jízdy. Dále si dávejte pozor na své cennosti a osobní věci, zejména na rušných místech jako jsou trhy a turistické atrakce.

Podobné články

Back to top button