Novinky a aktuality

Otevírací doba obchodů na Silvestra a Nový rok 2023/2024

Otevírací doba obchodů na Silvestra a Nový rok 2023/2024 – které obchody budou mít otevřeno?

V roce 2016 vešel v platnost „Zákon o prodejní době v maloobchodě“. Ve zkratce musí maloobchody (dříve i velkoobchody, které ale byly ze zákona vyjmuty) zavřít ve vybrané státní svátky. Dále se podíváme na to, jak je to s otevírací dobou 31. prosince na Silvestra 2023 a 1. ledna na Nový rok 2024.

Podle zákona mnohou mít obchody 31. prosince 2023 otevřeno neomezeně, 1. ledna 2024 pak musí zavřít celý den. Služeb jako jsou kina, restaurace, bary, sauny nebo i výdejny e-shopů, se zákon netýká, takže mohou mít otevřeno neomezeně, tudíž otevírací dobu upravují individuálně.

Od 2. ledna je pak otevírací doba naprosté většiny obchodů podle běžné otevírací doby.

Ve článku se podíváme na otevírací dobu největších řetězců jako Albert, Kaufland, Lidl, Billa, Tesco, IKEA a mnoha dalších. Přestože jim zákon umožňuje mít na Silvestra otevřeno, obvyklé je omezení prodejní doby a zavření obchodů dříve. 1. ledna je to pak jednodušší a prakticky vždy jsou pak všechny prodejny zavřené. I tak jsou tu ale některé výjimky, které plynou ze zákona, takže pokud si chcete být jisti, podívejte se níže do sekce s řetězcem nebo obchodem, kde najdete více informací.

Ve článku najdete také výjimky ze zákona, které se týkají zejména menších obchodů, čerpacích stanic a lékáren, které mohou mát otevřeno nehledě na státní svátek.

Tady se můžete podívat na všechny státní svátky, během kterých musí být ze zákona zavřeno:

Svátky, během kterých musí mít obchody nad 200m2 zavřeno
DatumSvátekKdy je zavřeno
1. lednaDen obnovy samostatného českého státu a Nový rokCelý den
Mění seVelikonoční pondělíCelý den
8. květnaDen vítězstvíCelý den
28. záříDen české státnostiCelý den
28. říjnaDen vzniku samostatného československého státuCelý den
24. prosinceŠtědrý denZavřeno po 12:00
25. prosince1. svátek vánočníCelý den
26. prosince2. svátek vánočníCelý den

Naopak během těchto svátků může být otevřeno bez omezení:

Svátky, během kterých mohou mít obchody otevřeno
DatumStátní svátek
Mění seVelký pátek
1. květnaSvátek práce
5. červenceDen slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. červenceDen upálení mistra Jana Husa
17. listopaduDen boje za svobodu a demokracii
24. prosinceŠtědrý den (zavírá se ve 12:00)

Proč musí obchody zavřít během některých státních svátků?

📃Kompletní znění Zákona o prodejní době v maloobchodě najdete zde📃

Zákon o prodejní době v maloobchodě

 • §1

Prodejní doba v maloobchodě

(1)V maloobchodě je zakázán prodej o těchto státních svátcích a ostatních svátcích

 • a) leden – Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok,
 • b)Velikonoční pondělí,
 • c) květen – Den vítězství,
 • d) září – Den české státnosti,
 • e) říjen – Den vzniku samostatného československého státu,
 • f) prosinec – 1. svátek vánoční a
 • g) prosinec – 2. svátek vánoční.

(2) V maloobchodě je zakázán prodej v den 24. prosince – Štědrý den od 12.00 do 24.00 hodin.

(3) Omezení prodejní doby uvedené v odstavcích 1 a 2 se nepoužije na provozování

 • a)prodejen, jejichž prodejní plocha nepřesahuje 200 m2,
 • b)čerpacích stanic s palivy a mazivy,
 • c)lékáren,
 • d)prodejen v místech zvýšené koncentrace cestujících na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích,
 • e)prodejen ve zdravotnických zařízeních,
 • f)maloobchodu v době, kdy je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav, stav ohrožení státu nebo válečný stav.
 • §2

Omezení stanovené v § 1 odst. 1 a 2 se vztahuje obdobně i na prodejní a výkupní dobu zastaváren, provozoven určených k obchodování s použitým zbožím a zařízení určených ke sběru a výkupu odpadů, a to bez ohledu na velikost prodejní nebo výkupní plochy.

 • §3

Přestupky

(1)Právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že provozuje prodej v maloobchodě nebo prodej nebo výkup v provozovně uvedené v § 2 v době, kdy je jejich provozování zakázáno podle § 1 a 2.

(2)Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do výše 1000000 Kč. Dopustí-li se právnická nebo podnikající fyzická osoba přestupku uvedeného v odstavci 1 opakovaně, lze uložit pokutu až do výše 5000000 Kč.

(3)Dozor nad dodržováním povinností stanovených tímto zákonem provádí Česká obchodní inspekce.

Otevírací dobu obchodů během státních svátků upravuje Zákon č. 223/2016 Sb. (rozkliknout si ho můžete o kousek výše), který vešel v platnost v roce 2016.

Podle zákona musí zavřít všechny maloobchody ve jmenované státní svátky, a jmenuje také výjimky. Jmenovitě jde primárně o:

 • prodejny s prodejní plochou nepřekračující 200m2
 • lékárny
 • čerpací stanice
 • velkoobchody
 • výdejny e-shopů
 • obchody v blízkosti stanic a nádraží

Obecně pak lze počítat s tím, že větší obchodní řetězce jako Lidl, Billa, Kaufland, Tesco, Albert, Globus, PENNY Market ale také IKEA nebo další, mají během zákonem vybraných svátků zavřeno prakticky bez výjimky. Více informací, jak mají jednotlivé obchody otevřeno, najdete níže ve článku.

Proč vznikl zákon o otevírací době?

Zákon má ulevit zaměstnancům, aby si mohli během svátků odpočinout a být s rodinami. Zákon ovšem toto moc dobře neřeší, na rozdíl například od otevírací doby během svátků na Slovensku. U nás zákon pouze říká, že mají mít obchody zavřeno, ovšem stále je zcela legální povolat zaměstnance do práce a například provádět inventuru, úklid nebo cokoliv dalšího. Obvykle se toho nevyužívá, ale zákon toto umožňuje.

Na Slovensku jsou vyjmenovány státní svátky, během kterých prostě zaměstnanci nechodí do práce. To v praxi znamená třeba i to, že majitelé menších obchodů, tedy ne zaměstnanci, mohou i během těchto svátků otevřít, pokud vše zvládnou obstarat sami. Vše je tedy u našich sousedů o dost jednodušší a přívětivější pro zákazníky i majitele obchodů, kdy je zákon snadněji vyložitelný a není potřeba například přesně měřit rozlohu obchodu nebo se pustit do spekulací toho, co to je vlastně „prodejní plocha„.

Větší problém hlavně pro zákazníky je pak fakt, že se otevírací doba obchodů mění a na některé svátky neplatí vůbec, takže se nelze řídit třeba školními prázdninami. Neboli je vlastně vždy potřeba se podívat, jak to přesně v každý svátek je. V některé dny je také potřeba zavřít na celý den, v jiné je otevírací doba jen omezena.

Není také vyloučeno, že se bude v budoucnu zákon měnit a zpřísňovat, tedy se rozšíří na více svátků (což by alespoň usnadnilo situaci), nebo budou obchody zavřené v neděli, což je poměrně běžná praxe v západní Evropě, kde je v neděli zavřeno nebo je prodej omezen.

Nedělní prodej v Evropě

Jestli vás pak zajímá otevírací doba, výjimky i vše ostatní během státních svátků, na které se zákon (ne)vztahuje, podrobné informace najdete v těchto článcích:

Které obchody musí během státních svátků zavřít nebo omezit otevírací dobu podle sortimentu

Zákon nestanovuje přesný sortiment, na který se zákon vztahuje, ale pouze výjimky. V praxi mají výjimky pouze čerpací stanice a lékárny.

Všechny další obchody s oblečením, potravinami, drogerie a vlastně čímkoliv dalším, musí ze zákona zavřít.

Výjimky ze zákona – obchody otevřené i během svátků

Prodejní prostor pod 200 m2

Hlavní výjimka platí na prodejné plochu obchodů. Zavřít musí ty, které přesahují plochu 200 metrů čtverečních, což je plocha přibližně 14×14 metrů. V praxi se do této plochy nevejde žádný supermarket nebo hypermarket.

U lokálních obchodů pak velmi záleží na rozloze prodejní plochy. Protože asi nebudete chodit po obchode s metrem, nejlepší je se zeptat, jak který obchod má nebo nemá otevřeno.

Velkoobchody

Když mluvíme o maloobchodech, tak zde nejde o velikost obchodu. Maloobchody jsou obchody, které prodávají v menším měřítku koncovému spotřebiteli. Tedy když si třeba v obchodě koupíme jablko, které sníme.

Naopak velkoobchody, mohou mít otevřeno. Velkoobchody prodávají typicky ve větším měřítku a slouží jako distribuce pro maloobchody. To se týká například obchodů Makro, které jsou velkoobchody, a zákon se jich tedy netýká.

Původně se zákon vztahoval i na velkoobchody, ale v úpravě z roku 2019 byly vyjmuty, a zákon se tedy vztahuje pouze na maloobchody. Pokud tedy někde narazíte na informaci, že musí zavírat i velkoobchody, jde o zastaralé informace, které dnes již neplatí.

Jako maloobchody také neoznačujeme například kina, divadla, restaurace, bary nebo třeba zoo.

Výdejny e-shopů

Soudní rozhodnutí z roku 2021potvrzení z roku 2022 umožnilo e-shopům nechat otevřené své výdejny, ve kterých je možné i přes svátky vyzvedávat zboží. Informace o otevírací době různých e-shopů najdete níže ve článku.

Obchody na nádražích, letištích nebo stanicích

Další výjimky se týkají obchodů na letištích, železničních stanicích nebo autobusových nádražích. Pokud je v těsné blízkosti nějaký i větší obchod, tak může mít otevřeno. Těchto obchodů moc není, ale informace o nich najdete u jednotlivých řetězců, které najdete dále ve článku.

Stavy nebezpečí, nouzové a válečné stavy

A poslední zásadnější výjimkou jsou stavy nebezpečí, nouzové a válečné stavy. Během těchto stavů mohou obchody otevřít. Obvykle tyto stavy vyhlášeny nejsou, ale během posledních let se to mohlo různých státních svátků týkat. Řetězce ale i přes tyto vyhlášené stavy obvykle stejně své prodejny zavírají na celý den.

Využít je možné online rozvoz potravin

Pokud se bez nákupu o svátcích neobejdete, můžete využít online supermarketů, které dovedou nákup až domů. Tyto online supermarkety typu Rohlik.cz, Tesco Online nebo Kosik.cz zůstávají v provozu o něco déle, ale i tak je potřeba se připravit na nějaká omezení.

Rohlik.cz

Rohlik.cz má následující otevírací dobu:

Otevírací doba Rohlik.cz během Silvestra a Nového roku
DatumOtevírací doba
31. prosince 20236:00 – 18:00
1. ledna 202412:00 – 22:00

Je ale potřeba počítat s tím, že kdykoliv jsou zavřené obchody, lidé více využívají právě rozvozu. Je tedy možné, že bude mít Rohlík plnou kapacitu. Je tedy potřeba si objednat zboží dříve, nebo ideálně vyřešit nákupy předem, nebo počkat na 2. leden, kdy bude vše fungovat dle běžné otevírací doby.

Košík.cz

Vlastně úplně stejně, jako Rohlík, má otevřeno i Košík.cz:

Otevírací doba Košík.cz během Silvestra a Nového roku
DatumOtevírací doba
31. prosince 20236:00 – 18:00
1. ledna 202412:00 – 22:00

📝Obsah

Otevírací doba obchodů Albert
Foto: Albert

Albert – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Albert nabízí největší řetězec super a hypermarketů. Protože všechny prodejny přesahují vymezenou prodejní plochu, bude i omezena otevírací doba během vánočních svátků.

31. prosince je možné si nakoupit do 18:00. 1. ledna je pak všude zavřeno. Věrnostní aplikaci Můj Albert využijete před svátky, nebo až po nich.

Zde pak najdete výjimky, kdy je otevírací doba na Silvestra kratší:

Prodejna Albert31. 12. 2023 je otevřeno do
Supermarket Vsetín Smetanova14:00
Hypermarket Ostrava14:00
Hypermarket Mladá Boleslav14:00
Hypermarket Teplice16:00
Hypermarket Plzeň15:00
Hypermarket Olomouc Olympie15:00
Hypermarket Jablonec – OC Centrál16:00
Supermarket Plzeň Plaza15:00
Hypermarket Liberec OC Nisa14:00
Hypermarket Kladno15:00
Hypermarket Central Most16:00
Hypermarket Hradec Králové Orlice park14:00
Hypermarket Karlovy Vary16:00
Hypermarket Olomouc – Šantovka12:00
Supermarket Opava15:00
Supermarket Teplice Fontáma16:00

Zde najdete odkazy na sociální profily Albertu, kde najdete více informací, ale třeba i zajímavé slevy, se kterými ušetříte:

Otevírací doba Billa
Foto: Stocklib

Billa – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Prodejny Billa budou mít na Silvestra standardně otevřeno od 7 do 17 hodin, na Nový rok budou prodejny zavřeny, tedy ani nevyužijete svoji Billa Bonus kartu.

Billa ovšem má řadu výjimek, kdy se otevírací doba mění. Obvykle se prodlužuje, ale není to pravidlo. Na všechny výjimky a kterých prodejen se týká, najdete přímo na oficiálním webu Billa.

Další výjimkou jsou čerpací stanice Shell s konceptem Billa Stop & Shop. Protože čerpací stanice mohou mít otevřeno i během svátků, tak jde o příležitost, jak k natankování benzinu a nafty můžete využít stanici i k nákupu. Nejde o tak velký nákup, jako v klasických prodejnách, ale pokud vám něco chybí, můžete tohoto konceptu využít.

Tady pak najdete odkazy na sociální profily Billa, kde se můžete zeptat na další informace:

Tesco otevírací doba
Foto: iTesco.cz

Tesco – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Prodejny Tesco bude mít na Silvestra otevřeno do 17:00. což se týká všech prodejen. Jestli si tak budete chtít nasbírat nějaké bodíky na Tesco Clubcard kartu, naplánujte si nákup dostatečně včas.

Na Nový rok 1. ledna jsou pak všechny prodejny Tesco zavřené bez výjimky. Týká se to i čerpacích stanic, nebo obchodů v obchodních centrech a pasážích.

Otevírací doba Penny Market
Foto: PENNY Market

PENNY Market – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

PENNY Markety budou mít 31. prosince otevřeno do 17:00, 1. ledna pak budou mít všechny zavřeno.

Pokud si chcete vše ověřit, tady najdete odkazy na oficiální web i sociální profily Penny Marketu, kam můžete napsat a zeptat se na specifickou prodejnu:

Otevírací doba v obchodech Lidl
Foto: Lidl

Lidl – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Lidl bude mít na Silvestra otevřeno od 7 do 17 hodin, takže jestli půjdete nakoupit se svojí zaregistrovanou Lidl Plus kartou, je přijďte právě v tomto čase.

Naopak na Nový rok 1. ledna budou všechny prodejny Lidl zavřené, takže si pro nákup raději dojděte v jiný den.

Bližší informace o prodejnách najdete přímo na oficiálním webu, informace o slevách, letácích, kuponech nebo novinkách pak na sociálních profilech, které najdete přímo zde:

COOP
Foto: COOP

Coop/Jednota/Konzum – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Na Silvestra si v COOPu můžete nakoupit, ale je potřeba počítat s omezenou otevírací dobou:

 • Od 7:00 do 13:00: Hustopeče (Nádražní 593/2), Pohořelice (Vídeňská 996), Valtice (Petra Bezruče 182), Mikulov (Hraničářů 1361/8), Velké Bílovice (Svárov 67), Rakvice, Kobylí, Moravská Nová Ves, Poštorná, Lednice, Velké Pavlovice a Podivín.
 • Od 7:00 do 11:00: Křepice, Pasohlávky, Mikulov (Pavlovská 1242/50a), Zaječí, Lanžhot (Masarykova 1194), Šitbořice (Osvobození 498), Šakvice, Novosedly, Hrušky, Moravský Žižkov, Dolní Dunajovice, Velké Bílovice (Čejkovská 991), Telnice, Velké Němčice, Vranovice, Tvrdonice, Hlohovec, Ladná, Bořetice, Charvátská Nová Ves, Kostice, Pohořelice (Vídeňská 1617), Valtice (Mikulovská 10), Hustopeče (Osvobození 142), Březí, Lanžhot (Nová 179), Vlasatice, Drnholec, Strachotín, Pavlov, Břeclav (Gen. Šimka 2611/44), Brumovice, Bulhary, Podivín, Popice, Boleradice.
 • Od 7:00 do 10:00: Krumvíř, Nosislav, Perná, Jevišovka, Sedlec, Břeclav (Bratislavská 2413/19), Brod nad Dyjí, Ivaň, Týnec, Přítluky, Hustopeče (Brněnská 391/7), Vrbice, Valtice (Mikulovská 10), Nikolčice, Šitbořice (Osvobození 142), Starovičky, Nová Ves, Mikulov (Kostelní nám. 157/9), Starovice, Velké Hostěrádky, Horní Věstonice, Dolní Věstonice, Nový Přerov, Pohořelice (Znojemská 700), Pouzdřany, Lanžhot (Náměstí 659).
 • Od 7:00 do 9:00: Diváky, Cvrčovice, Dobré Pole, Uherčice, Kostice, Klentnice, Pohořelice (Brněnská 704), Klobouky, Němčičky, Olšany, Tučapy, Valtice (Břeclavská 45), Nesvačilka.

Na Nový rok pak budou mít všechny prodejny zavřeno.

Tady pak najdete odkazy na oficiální web i sociální profily Coopu, tady si pak poslechnete Coop TIP rádio:

Oteviraci doba v Kaufland
Foto: Stocklib

Kaufland – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Kaufland nechává na Silvestra otevřeno do 18:00 (tedy ideální příležitost k využití aplikace a programu Kaufland Card).

1. ledna jsou pak všechny obchody Kaufland bez výjimky zavřené.

Uvádíme zde i kontakty na web a sociální sítě Kauflandu, kde zjistíte více informací:

Otevírací doba v obchodech Globus
Foto: Globus

Globus – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Prodejny Globus budou 31. prosince otevřeny do 18:00. 1. ledna pak má Globus zavřeno ve všech prodejnách.

Zde pak najdete odkazy na oficiální web nebo sociální sítě Globusu:

Otevírací doba obchodů Bauhaus
Foto: Stocklib

Bauhaus – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Bauhaus má otevřeno i na Silvestra, ale pouze od 8:00 do 13:00. Na Nový rok jsou pak všechny hobbyshopy zavřené.

Jako u všech dalších obchodů zde najdete odkazy na web i sociální profily:

Otevírací doba v obchodech Baumax
Foto: BauMax

Baumax – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Hobbyshopy Baumax mají na Silvestra otevřeno od 8:00 do 12:00 hodin, takže plánujte nákupy s dostatečným předstihem.

Nový rok je pak asi bez překvapení a bude všude zavřeno.

Tady pak najdete odkazy na sociální profily Baumaxu:

Otevírací doba obchodů OBI
Foto: OBI

OBI – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Všechny prodejny OBI budou mít otevřeno 31. prosince do 12:00, 1. ledna bude zavřeno.

Zde najdete i sociální sítě a oficiální web OBI:

Hornbach otevírací doba
Foto: Hornbach

Hornbach – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Všechny prodejny Hornbach budou mít otevřeno 31. prosince od 8 do 12 hodin, 1. ledna pak bude zavřeno.

Zde pak najdete odkazy na sociální sítě i oficiální web Hornbach:

Otevírací doba obchodů IKEA
Foto: IKEA

IKEA – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

IKEA nechává 31. prosince otevřené své 4 české prodejny do 16:00, 1. 1. 2024 pak bude zavřeno po celý den.

Znovu přidáváme odkazy na sociální sítě a oficiální web IKEA, kde můžete najít více informací nebo se případně zeptat na rozvoz a další služby:

Drogerie DM
Foto: dm.cz

DM drogerie – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

DM drogerie jsou jsou velmi individuální, ale typicky na Silvestra zavírají ve 12:00 nebo 14:00. Přesný čas otevírací doby najdete na oficiálním webu zde, kde si najdete prodejnu a podíváte se, jak je na tom otevírací doba v sobotu a neděli. Ideální je pak využít věrnostního programu dm active beauty dopoledne, nebo drogerie dm navštívit v jiný den.

Na Nový rok pak budou drogerie dm zavřené.

Otevírací doba v obchodech Makro
Foto: Makro

Makro – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Makro je velkoobchod, takže se na něj vztahuje výjimka ze zákona (respektive byly velkoobchody v roce 2019 ze zákona vyjmuty), takže má otevřeno i během všech dalších svátků. Co se týká konce roku, bude otevírací doba Makra následující:

 • 31. prosince bude otevřeno do 18:00.
 • 1. ledna bude zavřeno po celý den.

Pro více informací můžete navštívit sociální sítě nebo přímo oficiální web:

Westfield Chodov otevírací doba během svátků
Foto: TobiasSkopek, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Westfield Chodov (Centrum Chodov) – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Obchodní centrum Westfield Chodov (dříve Centrum Chodov) nabízí obrovské množství obchodů, které k otevírací době přistupují dost individuálně.

Obecně počítejte s tím, že všechny obchody jsou 1. ledna zavřeny, s výjimkou Cinema City, které funguje od 17:30 do 01:00, a Saunie, která je otevřená od 12 do 23.

Na Silvestra je otevírací doba následující:

 • Obchody / restaurace / grand kitchen – Otevřeno 9 až 14 hodin
 • Albert – Otevřeno 7 až 18
 • Clever Fit – Otevřeno 7 až 15
 • Cinema City – Otevřeno 9:30 až 17

Zde pak najdete sociální profily a kontakty na Westfield Chodov:

Obchodní centrum OC Šestka
Foto: OC Šestka

OC Šestka – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Zajímat by vás mohl i Albert. Otevírací dobu OC Šestka i Albertu, která se trochu mění, najdete tady:

DATUMOC ŠESTKA  Albert
31.12.20239:00 – 17:008:00 – 18:00
1.1.2023zavřenozavřeno
Alza otevírací doba
Foto: Alza

Alza.cz – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Alza je e-shop, který i díky soudním rozhodnutím umožnil jak sobě, tak dalším e-shopům, nechávat během státních svátků otevřeny i výdejny, které nejsou považovány za maloobchody.

Proto je prosincová otevírací doba u Alzy malinko nepřehledná, ale znovu obecně platí, že nejjednodušší je nenakupovat během svátků vůbec, nebo využít AlzaBoxy, které fungují nonstop.

Tabulku s přehledem všech prodejen najdete zde:

Prodejna31. 12. 20231. 1. 2024
Praha 7 – noční výdej – ráno6:00 – 8:00zavřeno
Praha 7 – centrála8:00 – 16:00zavřeno
Praha 7 – noční výdej – noczavřenozavřeno
Praha 4 – Háje8:00 – 16:00zavřeno
Praha 4 – Pankrác8:00 – 16:00zavřeno
Praha 5 – Anděl8:00 – 16:00zavřeno
Praha 5 – Lužiny8:00 – 16:00zavřeno
Praha 5 – Zličín – Chrášťany8:00 – 16:00zavřeno
Praha 5 – Zličín – Chrášťany – Drive8:00 – 16:00zavřeno
Praha 6 – Dejvice8:00 – 16:00zavřeno
Praha 9 – Horní Počernice8:00 – 16:00zavřeno
Praha 9 – Horní Počernice – drive8:00 – 16:00zavřeno
Praha 9 – Čakovice8:00 – 16:00zavřeno
Praha 9 – Čakovice – Drive8:00 – 16:00zavřeno
Benešov8:00 – 16:00zavřeno
Brno – Střed8:00 – 16:00zavřeno
Brno – Bystrczavřenozavřeno
Brno – Lískovec8:00 – 16:00zavřeno
České Budějovice8:00 – 16:00zavřeno
Děčín8:00 – 16:00zavřeno
Frýdek-Místek8:00 – 12:00zavřeno
Hradec Králové8:00 – 16:00zavřeno
Chomutov8:00 – 16:00zavřeno
Jihlava8:00 – 16:00zavřeno
Karlovy Vary8:00 – 16:00zavřeno
Kladno9:00 – 15:00zavřeno
Kolín8:00 – 16:00zavřeno
Liberec8:00 – 12:00zavřeno
Mělník8:00 – 16:00zavřeno
Mladá Boleslav8:00 – 16:00zavřeno
Most8:00 – 16:00zavřeno
Olomouc8:00 – 16:00zavřeno
Opava8:00 – 16:00zavřeno
Ostrava8:00 – 16:00zavřeno
Pardubice8:00 – 16:00zavřeno
Plzeň8:00 – 16:00zavřeno
Prostějov8:00 – 16:00zavřeno
Příbram9:00 – 14:00zavřeno
Tábor8:00 – 16:00zavřeno
Ústí nad Labem8:00 – 16:00zavřeno
Úžice8:00 – 16:00zavřeno
Zdiby8:00 – 16:00zavřeno
Zlín9:00 – 16:00zavřeno

Pro jistotu uvádíme odkazy i na sociální sítě a oficiální web, kde najdete více.

Otevírací doba Mall
Foto: Mall

Mall.cz – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

U Mall.cz je situace taková, že na Silvestra jsou výdejny otevření, na Nový rok zavřené. Tedy nejlépe uděláte, když dárky vyzvednete předem nebo využijete MALL Boxů, které fungují nonstop.

Více informací najdete a případné dotazy můžete pokládat na webu nebo sociálních sítích:

Co minimarkety, večerky, Žabky a další?

Lokální a menší obchody je nejlepší si zkontrolovat přímo v daném obchodě. Informace jsou vyvěšeny obvykle u vchodu. Přestože tyto menší obchody obvykle nemusejí zavírat ze zákona nikdy, je vždy lepší si ověřit, jestli si i tak majitelé neudělají dovolenou a během státních svátků zavřou.

Pokud se nechcete stresovat nebo zjišťovat informace o otevírací době, je nejlepší si nespoléhat na otevírací dobu obchodů, a nakoupit si předem, nebo naopak na nákupy vyčkat o den později.

Otevírací doba kinosálů během státních svátků
Foto: Freepik

Kina Cinema City a Cinestar a další – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Kina, divadla a podobné služby nespadají do maloobchodního prodeje, tedy se na ně ani zákon nevztahuje. Během svátků je tak možné vyrazit na film, a je jen na samotném kině, jestli bude, nebo nebude mít otevřeno.

Protože ale lidé mají čas a jsou doma, tak by mohli právě na nějaký film chtít vyrazit, tedy by pro kina nedávalo moc smysl, aby měli zavřeno. V praxi tak počítejte s běžnou otevírací dobou, kdy si samotné časy promítání filmů ověříte na webech daných kin.

Zde odkazy na Cinema City:

Zde na Cinestar:

McDonalds

McDonalds – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Restaurace McDonalds nejsou maloobchody, tedy se na ně zákon nevztahuje ani během ostatních státních svátků. Proto mohou tyto restaurace s rychlým občerstvením zůstat otevřené.

Pokud si chcete být naprosto stoprocentně jisti, můžete se podívat na sociální profily nebo oficiální web před tyto odkazy:

KFC

KFC – Otevírací doba 31. 12. 2023 a 1. 1. 2024

Restaurace s rychlým občerstvením KFC nepadají do maloobchodního prodeje, takže se na ně nevztahuje zákon o otevírací době.

Obvykle se to týká i restaurací v obchodních centrech, kde spíše záleží na tom, jestli bude zavřená celá budova, nebo jen jednotlivé obchody na základě prodejní plochy a/nebo sortimentu. Pokud bude obchodní centrum otevřené a zavírat budou jen jednotlivé obchody, lze předpokládat, že i restaurace KFC bude mít otevřeno.

✔️Jaké jsou výjimky ze zákona o otevírací době během svátků?

Otevřeno i během všech státních svátků mohou mít:
1) Lékárny
2) Čerpací stanice
3) Obchody na frekventovaných dopravních uzlech (nádraží, letiště)
4) Obchody, které nepřesahují prodejní plochu 200m2
5) Jakékoliv obchody za stavu nebezpečí, nouzového nebo válečného

Otevírací doba obchodů na Silvestra a Nový rok
 • Celkové hodnocení
4.9

Otevírací doba obchodů na Silvestra a Nový rok

Otevírací doba obchodů na Silvestra 31. prosince není za zákona nijak omezena. Na Nový rok 1. ledna musejí být maloobchody zavřeny po celý den.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)

Podobné články

Back to top button