Novinky a aktuality

Otevírací doba obchodů a prodejen 17. listopadu 2023

Otevírací doba obchodů 17. listopadu 2023 – které obchody budou mít otevřeno?

V roce 2016 vešel v platnost „Zákon o prodejní době v maloobchodě“. Tento zákon nařizuje maloobchodním prodejcům (dříve i velkoobchodním, ale ti byli ze zákona vyjmuti) zavřít nebo omezit otevírací dobu ve vybraných státních svátcích, tedy ne ve všech státních svátcích.

17. listopadu 2023 v V Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva, je sice státní svátek, ale nespadá do Zákona o otevírací době v maloobchodě. Všechny obchody bez rozdílu tak mohou mít otevřeno dle běžné otevírací doby.

Přestože dále ve článku uvádíme otevírací doby jednotlivých obchodních řetězců jako jsou Albert, Kaufland, Lidl, Billa, Tesco, IKEA a mnoha dalších, v praxi nemusíte otevírací dobu v tento den řešit a nakoupíte si prakticky určitě, jak jste zvyklí.

Jedinou výjimkou mohou paradoxně být menší prodejny, které vzhledem k výjimkám ze zákona mohou mít otevřeno během libovolných svátků, ale i tak se rozhodnou zavřít, aby si odpočinuli. Pokud plánujete nakupovat v supermarketu, nebudete mít prakticky jistě problém. Naopak u menších lokálních prodejen doporučujeme si otevírací dobu 17. listopadu 2023 raději zjistit přímo na prodejně, případně jakékoliv nákupy vyřešit mimo tento státní svátek.

Dále také najdete, jak je to s otevírací dobou během dalších státních svátků, ale také na výjimky, které jsou zákonem přímo vyjmenované, ale také které byly soudně vymoženy například e-shopy.

Zákon, který v plném znění najdete níže ve článku, není nijak dlouhý a je čitelný i pro ty, kteří nestudovali právo. I tak se ale podíváme na to, jak je obecně vykládán a které obchody mohou mít otevřeno a za jakých podmínek.

První větší výjimkou jsou výdejny e-shopů, které jsou ze zákona brány ne jako prodejny, ale jen jako součást prodeje zboží, tedy mohou mít otevřeno. Různé e-shopy ale k této výjimce přistupují různě, takže některé mohou mít zavřeno, i když nemusí. Druhou výjimkou jsou velkoobchody, protože zákon se specificky týká maloobchodního prodeje. I tyto velkoobchody mohou, ale nemusejí mít otevřeno. Poslední větší výjimkou je rozvoz jídla, tedy i online supermarketů.

Tady se můžete podívat na všechny státní svátky, během kterých musí být ze zákona zavřeno:

Svátky, během kterých musí mít obchody nad 200m2 zavřeno
DatumSvátekKdy je zavřeno
1. lednaDen obnovy samostatného českého státu a Nový rokCelý den
Mění seVelikonoční pondělíCelý den
8. květnaDen vítězstvíCelý den
28. záříDen české státnostiCelý den
28. říjnaDen vzniku samostatného československého státuCelý den
24. prosinceŠtědrý denZavřeno po 12:00
25. prosince1. svátek vánočníCelý den
26. prosince2. svátek vánočníCelý den

Naopak během těchto svátků může být otevřeno bez omezení:

Svátky, během kterých mohou mít obchody otevřeno
DatumStátní svátek
Mění seVelký pátek
1. květnaSvátek práce
5. červenceDen slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. červenceDen upálení mistra Jana Husa
17. listopaduDen boje za svobodu a demokracii
24. prosinceŠtědrý den (zavírá se ve 12:00)

Proč musí obchody zavřít během některých státních svátků?

📃Kompletní znění Zákona o prodejní době v maloobchodě najdete zde📃

Zákon o prodejní době v maloobchodě

 • §1

Prodejní doba v maloobchodě

(1) V maloobchodě je zakázán prodej o těchto státních svátcích a ostatních svátcích

 • a) leden – Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok,
 • b)Velikonoční pondělí,
 • c) květen – Den vítězství,
 • d) září – Den české státnosti,
 • e) říjen – Den vzniku samostatného československého státu,
 • f) prosinec – 1. svátek vánoční a
 • g) prosinec – 2. svátek vánoční.

(2) V maloobchodě je zakázán prodej v den 24. prosince – Štědrý den od 12.00 do 24.00 hodin.

(3) Omezení prodejní doby uvedené v odstavcích 1 a 2 se nepoužije na provozování

 • a)prodejen, jejichž prodejní plocha nepřesahuje 200 m2,
 • b)čerpacích stanic s palivy a mazivy,
 • c)lékáren,
 • d)prodejen v místech zvýšené koncentrace cestujících na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích,
 • e)prodejen ve zdravotnických zařízeních,
 • f)maloobchodu v době, kdy je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav, stav ohrožení státu nebo válečný stav.
 • §2

Omezení stanovené v § 1 odst. 1 a 2 se vztahuje obdobně i na prodejní a výkupní dobu zastaváren, provozoven určených k obchodování s použitým zbožím a zařízení určených ke sběru a výkupu odpadů, a to bez ohledu na velikost prodejní nebo výkupní plochy.

 • §3

Přestupky

(1) Právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že provozuje prodej v maloobchodě nebo prodej nebo výkup v provozovně uvedené v § 2 v době, kdy je jejich provozování zakázáno podle § 1 a 2.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do výše 1000000 Kč. Dopustí-li se právnická nebo podnikající fyzická osoba přestupku uvedeného v odstavci 1 opakovaně, lze uložit pokutu až do výše 5000000 Kč.

(3) Dozor nad dodržováním povinností stanovených tímto zákonem provádí Česká obchodní inspekce.

Otevírací dobu obchodů během státních svátků upravuje Zákon č. 223/2016 Sb. (rozkliknout si ho můžete o kousek výše), který vešel v platnost v roce 2016.

V zásadě na pár řádek je napsáno, že ve jmenované státní svátky (viz tabulka výše) musí zavřít nebo omezit otevírací dobu všechny maloobchody, a poté výjimky, pro které se zákon nevztahuje (viz výjimky níže). Hlavní výjimkou jsou obchody s prodejní plochou pod 200m2, které mohou mít otevřeno nehledě na sortiment.

Obecně pak lze počítat s tím, že větší obchodní řetězce jako Lidl, Billa, Kaufland, Tesco, Albert, Globus, PENNY Market ale také IKEA nebo další, mají během zákonem vybraných svátků zavřeno prakticky bez výjimky (pokud nějaký výjimka je i během svátků, přečtete si o ní u bližších informací k jednotlivým obchodům níže ve článku).

Proč vznikl zákon o otevírací době?

Hlavní důvod je ten, že zaměstnanci si mají také odpočinout a trávit svátky s rodinou. Tento důvod je naprosto pochopitelný, ale problém je pak v zákoně jako takovém. Zákon totiž jen ukládá obchodům zavřít, ale stále není problém, aby zaměstnanci i tak museli do práce, například za účelem inventury, úklidu, organizace nebo čemukoliv jinému.

Obchody tohoto typicky nijak nevyužívají a zaměstnanci mohou zůstávat doma, ale zákon toto nijak neupravuje a nezohledňuje.

Lépe situaci řeší zákon o otevírací době během svátků na Slovensku. Tento zákon neřeší otevírací dobu obchodů, ale právě fakt, že zaměstnanci nemají chodit do práce. To v praxi znamená, že například majitel svého obchodu může stále otevřít bez omezení, jen prostě musí zvládnout provoz sám.

Český zákon je také poměrně nesystémový (a proto se informace o otevírací době během každého svátku tak hledají), protože zákon pouze vyjmenovává některé svátky, ale ignoruje jiné. Nejde navíc o důležitost svátků. 17. listopad není méně důležitým svátkem než třeba 28. říjen, ale přesto mohou obchody otevřít normálně. Nelze se tedy ani řídit například školními prázdninami nebo považovat všechny svátky jako čas, kdy je prostě zavřeno. Navíc ne v každý den musí být celý den zavřeno, ale třeba na Štědrý den 24. prosince je otevírací doba pouze omezena a zavřeno musí bát od 12:00.

Všeho všudy je v tom trochu zmatek, a když se blíží nějaký svátek, je nejlepší se podívat, jak to vlastně s otevírací dobou jde.

Zákon má tedy své mouchy, úplně neřeší problém, kvůli kterému vlastně vznikl, a navíc je trochu zmatečný, kdy je potřeba si hledat, ve které svátky je nebo není otevřeno. Ideální je pak samozřejmě si nákupy vyřídit vždy předem nebo později, a pak není potřeba řešit vlastně nic.

Je pak také možné, že se bude někdy zákon zpřísňovat a přibydou všechny státní svátky. Není to nic zase tak neobvyklého, protože třeba v západnější části Evropy je zvykem omezovat prodejní dobu nebo zcela zavírat i v neděli. Několik málo dnů navíc pak v praxi zákazníkům nijak zvlášť neublíží, jen je potřeba si zvyknout a nákupy zařídit mimo svátky. Tady se pak můžete podívat na mapku a jak mají jednotlivé státy řešený nedělní prodej:

Nedělní prodej v Evropě

Žádné nepokoje se kvůli tomu nekonají, protože se lidé prostě mohou připravit.

Jestli vás pak zajímá otevírací doba, výjimky i vše ostatní během státních svátků, na které se zákon (ne)vztahuje, podrobné informace najdete v těchto článcích:

Které obchody musí během státních svátků zavřít nebo omezit otevírací dobu podle sortimentu

Zákon nestanovuje přesný sortiment, na který se zákon vztahuje, ale pouze výjimky. V praxi mají výjimky pouze čerpací stanice a lékárny.

Všechny další obchody s oblečením, potravinami, drogerie a vlastně čímkoliv dalším, musí ze zákona zavřít.

Výjimky ze zákona – obchody otevřené i během svátků

Prodejní prostor pod 200 m2

Hlavní výjimka platí na prodejné plochu obchodů. Zavřít musí ty, které přesahují plochu 200 metrů čtverečních, což je plocha přibližně 14×14 metrů. V praxi se do této plochy nevejde žádný supermarket nebo hypermarket.

U lokálních obchodů pak velmi záleží na rozloze prodejní plochy. Protože asi nebudete chodit po obchode s metrem, nejlepší je se zeptat, jak který obchod má nebo nemá otevřeno.

Velkoobchody

Když mluvíme o maloobchodech, tak zde nejde o velikost obchodu. Maloobchody jsou obchody, které prodávají v menším měřítku koncovému spotřebiteli. Tedy když si třeba v obchodě koupíme jablko, které sníme.

Naopak velkoobchody, mohou mít otevřeno. Velkoobchody prodávají typicky ve větším měřítku a slouží jako distribuce pro maloobchody. To se týká například obchodů Makro, které jsou velkoobchody, a zákon se jich tedy netýká.

Původně se zákon vztahoval i na velkoobchody, ale v úpravě z roku 2019 byly vyjmuty, a zákon se tedy vztahuje pouze na maloobchody. Pokud tedy někde narazíte na informaci, že musí zavírat i velkoobchody, jde o zastaralé informace, které v roce 2023 již neplatí.

Jako maloobchody také neoznačujeme například kina, divadla, restaurace, bary nebo třeba zoo.

Výdejny e-shopů

Soudní rozhodnutí z roku 2021potvrzení z roku 2022 umožnilo e-shopům nechat otevřené své výdejny, ve kterých je možné i přes svátky vyzvedávat zboží.

Obchody na nádražích, letištích nebo stanicích

Další výjimky se týkají obchodů na letištích, železničních stanicích nebo autobusových nádražích. Pokud je v těsné blízkosti nějaký i větší obchod, tak může mít otevřeno. Těchto obchodů moc není, ale informace o nich najdete u jednotlivých řetězců, které najdete dále ve článku.

Stavy nebezpečí, nouzové a válečné stavy

A poslední zásadnější výjimkou jsou stavy nebezpečí, nouzové a válečné stavy. Během těchto stavů mohou obchody otevřít. Obvykle tyto stavy vyhlášeny nejsou, ale během posledních let se to mohlo různých státních svátků týkat. Řetězce ale i přes tyto vyhlášené stavy obvykle stejně své prodejny zavírají na celý den.

Využít je možné online rozvoz potravin

Pokud se bez nákupu o svátcích neobejdete, můžete využít online supermarketů, které dovedou nákup až domů. Tyto online supermarkety typu Rohlik.cz, Tesco Online nebo Kosik.cz zůstávají v provozu i během svátků.

Protože jsou otevřeny všechny ostatní obchody, velmi pravděpodobně nebudou tyto služby kapacitně zaplněny, takže jich můžete využít jako normálně.

📝Obsah

Otevírací doba obchodů Albert
Foto: Albert

Albert – Otevírací doba obchodů 17.11. 2023

Albert je největší řetězec supermarketů a hypermarketů u nás. Zatímco v ostatní státní svátky mají všechny prodejny zavřeno (kromě Hypermarket Albert v Českých Budějovicích v DOC Mercury, který má výjimku díky poloze u nádraží), 17. listopadu si v Albertu nakoupíte během klasické otevírací doby.

Jestli tedy někde chcete využít věrnostní aplikaci Můj Albert nebo akční Albert letáky, můžete si jít nakoupit zcela bez omezení.

Zde najdete odkazy na sociální profily Albertu, kde najdete více informací, ale třeba i zajímavé slevy, se kterými ušetříte:

Otevírací doba Billa
Foto: Stocklib

Billa – Otevírací doba 17.11. 2023

Prodejny Billa budou 17. listopadu otevřené a tedy i využijete svoji Billa Bonus kartu nebo nakoupíte s BILLA letáky ve slevě.

Kromě klasických prodejen budou v provozu i čerpací stanice Shell s konceptem Billa Stop & Shop. Ten funguje tak, že kromě běžného prodeje benzínu a nafty funguje na benzínce i Billa. Jde o menší výběr, než v supermarketech, ale pokud během státních svátků nutně potřebujete nakoupit, jde o celkem schůdnou variantu, pokud se smíříte s vyšší cenou.

Tady pak najdete odkazy na sociální profily Billa, kde se můžete zeptat na další informace:

Tesco otevírací doba
Foto: iTesco.cz

Tesco – Otevírací doba 17.11. 2023

Prodejny Tesco budou 17. listopadu 2023 otevřené, a to samozřejmě hyper a supermarkety, tak i menší Tesco Expres. Ve všech prodejnách pak využijete svojí Tesco Clubcard kartu a získáte slevy z aktuálních Tesco letáků.

Využít můžete i online rozvozu Tesco Online, pokud se vám nechce nikam tahat.

Tady pak najdete odkazy na oficiální web Tesco i všechny sociální profily, kde se dozvíte více informací, ale najdete zde i všechny možné akce, slevy a cokoliv, co by se vám mohlo hodit.

Otevírací doba Penny Market
Foto: PENNY Market

PENNY Market – Otevírací doba 17.11. 2023

PENNY Markety jsou všechny poměrně velké a během ostatních svátků mají zavřeno, ale 17. listopadu na ně zákon neplatí, a budou tedy otevřené dle běžné otevírací doby, což znamená pohodlné nakupování nebo využití akčních PENNY letáků.

Pokud si chcete vše ověřit, tady najdete odkazy na oficiální web i sociální profily Penny Marketu, kam můžete napsat a zeptat se na specifickou prodejnu:

Otevírací doba v obchodech Lidl
Foto: Lidl

Lidl – Otevírací doba 17.11. 2023

Lidl provozuje a rozšiřuje síť supermarketů. Všechny prodejny budou 17. listopadu otevřené podle běžné otevírací doby, která se obvykle pohybuje mezi 7:00 až 20:00 nebo 7:00 až 21:00 v závislosti na prodejně.

Svoji Lidl Plus aplikaci a slevovou kartu nebo akční Lidl letáky tak využijte i během tohoto svátku.

Bližší informace o prodejnách najdete přímo na oficiálním webu, informace o slevách, letácích, kuponech nebo novinkách pak na sociálních profilech, které najdete přímo zde:

COOP
Foto: COOP

Coop/Jednota/Konzum – Otevírací doba 17.11. 2023

Větší prodejny COOP budou 17. listopadu otevřené. Menší lokální prodejny se ale mohou rozhodnout zavřít, i když nemusí.

Pokud budete potřebovat 17. listopadu nakoupit, je lepší i informace o dané otevírací době zjistit předem přímo na prodejně. Typicky jsou informace vyvěšeny u vchodu, nebo se můžete zeptat přímo zaměstnanců.

Tady pak najdete odkazy na oficiální web i sociální profily Coopu, tady si pak poslechnete Coop TIP rádio:

Oteviraci doba v Kaufland
Foto: Stocklib

Kaufland – Otevírací doba 17.11. 2023

Kaufland provozuje pouze velké prodejny, které sice bývají během ostatních státních svátků zavřené, ale naopak 17. listopadu se můžeme spolehnout na to, že bude Kaufland otevřený. Svoji aplikaci a program Kaufland Card nebo Kaufland letáky tak využijete naplno a můžete si jít nakoupit, jak se vám to jen hodí.

Uvádíme zde i kontakty na web a sociální sítě Kauflandu, kde zjistíte více informací:

Otevírací doba v obchodech Globus
Foto: Globus

Globus – Otevírací doba 17.11. 2023

Globus v České republice provozuje pouze velké obchody, které jsou sice zavřeny během svátků vypsaných v zákoně, na druhou stranu pokud je to možné, jako 17. listopadu, tak je otevřeno. Můžete si tedy přijít nakoupit podle běžné otevírací doby a získat slevu díky Globus letákům.

Zde pak najdete odkazy na oficiální web nebo sociální sítě Globusu:

Otevírací doba obchodů Bauhaus
Foto: Stocklib

Bauhaus – Otevírací doba 17.11. 2023

Bauhaus provozuje hobbyshopy, které zůstanou u 17. listopadu otevřené dle běžné otevírací doby.

Jako u všech dalších obchodů zde najdete odkazy na web i sociální profily:

Otevírací doba v obchodech Baumax
Foto: BauMax

Baumax – Otevírací doba 17.11. 2023

Všechny hobbyshopy Baumax budou mít otevřeno 17. listopadu V Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Vše pro kutily nebo zahradu si tedy snadno seženete i během tohoto státního svátku.

Tady pak najdete odkazy na sociální profily Baumaxu:

Otevírací doba obchodů OBI
Foto: OBI

OBI – Otevírací doba 17.11. 2023

Všechny prodejny OBI budou mít 17. listopadu 2023 otevřeno.

Zde najdete i sociální sítě a oficiální web OBI:

Hornbach otevírací doba
Foto: Hornbach

Hornbach – Otevírací doba 17.11. 2023

I Hornbach všechny své prodejny během svátků zavírá, ale 17. listopad je výjimka, takže si můžete přijít do Hornbachu nakoupit.

Zde pak najdete odkazy na sociální sítě i oficiální web Hornbach:

Otevírací doba obchodů IKEA
Foto: IKEA

IKEA – Otevírací doba 17.11. 2023

IKEA provozuje v ČR 4 obrovské prodejny, které bývají během státních svátků zavřené. 17 listopadu V Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si ale můžete jít do tohoto království nábytku nakoupit podle běžné otevírací doby, případně využít i IKEA boxů pro vyzvednutí zboží.

Znovu přidáváme odkazy na sociální sítě a oficiální web IKEA, kde můžete najít více informací nebo se případně zeptat na rozvoz a další služby:

Drogerie DM
Foto: dm.cz

DM drogerie – Otevírací doba 17.11. 2023

DM drogerie jsou 17. listopadu 2023 otevřené, takže využijete třeba věrnostního programu dm active beauty.

Otevírací doba v obchodech Makro
Foto: Makro

Makro – Otevírací doba 17.11. 2023

Makro je velkoobchod, takže se na něj vztahuje výjimka ze zákona (respektive byly velkoobchody v roce 2019 ze zákona vyjmuty), takže má otevřeno i během všech dalších svátků.

I 17. listopadu si můžete jít do Makra nakoupit.

Pro více informací můžete navštívit sociální sítě nebo přímo oficiální web:

Westfield Chodov otevírací doba během svátků
Foto: TobiasSkopek, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Westfield Chodov (Centrum Chodov) – Otevírací doba 17.11. 2023

Obchodní centrum Westfield Chodov (dříve Centrum Chodov) bude mít 17. listopadu 2023 otevřeno v běžnou otevírací dobu (tedy 9:00 až 21:00). Nakoupit si můžete v libovolných obchodech nebo třeba navštívit řadu restauraci nebo kino.

Pokud pak máte dotazy nebo se chcete ujistit, jestli ten nebo onen obchod bude mít zavřeno, nejlepší je kontaktovat tento obchod přímo.

Zde pak najdete sociální profily a kontakty na Westfield Chodov:

Obchodní centrum OC Šestka
Foto: OC Šestka

OC Šestka – Otevírací doba 17.11. 2023

Stejně jako řada dalších obchodních center bude mít i OC Šestka 17. listopadu 2023 otevřeno podle běžné otevírací doby.

Přestože je tento den dalším velkým milníkem naší historie jako 28. říjen, nespadá pod žádný zákon. Všechny obchody a služby budou mít otevřeno jako v kterýkoliv jiný den. Předpokládáme, že lidé sváteční čtvrtek využijí k předvánočním nákupům nejen dárků, ale také adventních dekorací či surovin na pečení cukroví. Tradičně v tomto termínu zaznamenáváme nárůst nákupů, navíc některé obchody již předčasně spouštějí akci plnou slev zvanou Black Friday,vysvětluje Lenka Šátková, Marketing Manager OC Šestka.

Alza otevírací doba
Foto: Alza

Alza.cz – Otevírací doba 17.11. 2023

Alza je e-shop, který i díky soudním rozhodnutím umožnil jak sobě, tak dalším e-shopům, nechávat během státních svátků otevřeny i výdejny, které nejsou považovány za maloobchody. Různé e-shopy mohou nechávat své výdejny zavřené v různé státní svátky, ale 17. listopadu má Alza otevřeno a můžete si tedy na pobočkách vyzvednout nebo i koupit zboží. Pokud hledáte informace o dalších státních svátcích, využijte odkazů na začátku článku. Alza zrovna má každý svátek zařízený trochu jinak a může nechat otevřeno jen v některých výdejnách.

Samozřejmě budou stále fungovat i další možnosti výdeje, jako AlzaBoxy, které nabízí možnost nonstop vyzvednutí objednaného zboží.

Pro jistotu uvádíme odkazy i na sociální sítě a oficiální web, kde najdete více.

Otevírací doba Mall
Foto: Mall

Mall.cz – Otevírací doba 17.11. 2023

Mall.cz je další e-shop, který má 17. listopadu otevřeno a můžete si tedy přijít vyzvednout zboží na výdejnu nebo využít MALL Boxů, které fungují nonstop.

Více informací najdete a případné dotazy můžete pokládat na webu nebo sociálních sítích:

Co minimarkety, večerky, Žabky a další?

Lokální a menší obchody je nejlepší si zkontrolovat přímo v daném obchodě. Informace jsou vyvěšeny obvykle u vchodu. Přestože tyto menší obchody obvykle nemusejí zavírat ze zákona nikdy, je vždy lepší si ověřit, jestli si i tak majitelé neudělají dovolenou a během státních svátků zavřou.

Pokud se nechcete stresovat nebo zjišťovat informace o otevírací době, je nejlepší si nespoléhat na otevírací dobu obchodů, a nakoupit si předem, nebo naopak na nákupy vyčkat o den později.

Otevírací doba kinosálů během státních svátků
Foto: Freepik

Kina Cinema City a Cinestar a další – Otevírací doba 17. listopadu 2023

Kina, divadla a podobné služby nespadají do maloobchodního prodeje, tedy se na ně ani zákon nevztahuje. Během svátků je tak možné vyrazit na film, a je jen na samotném kině, jestli bude, nebo nebude mít otevřeno.

Protože ale lidé mají čas a jsou doma, tak by mohli právě na nějaký film chtít vyrazit, tedy by pro kina nedávalo moc smysl, aby měli zavřeno. V praxi tak počítejte s běžnou otevírací dobou.

Zde odkazy na Cinema City:

Zde na Cinestar:

McDonalds

McDonalds – Otevírací doba 17. 11. 2023

Restaurace McDonalds nejsou maloobchody, tedy se na ně zákon nevztahuje ani během ostatních státních svátků. Stejně tak i 17. listopadu bude otevřeno dle klasické otevírací doby ve všech restauracích McDonalds.

Pokud si chcete být naprosto stoprocentně jisti, můžete se podívat na sociální profily nebo oficiální web před tyto odkazy:

KFC

KFC – Otevírací doba 17. 11. 2023

Restaurace s rychlým občerstvením KFC nepadají do maloobchodního prodeje, a tak stejně jako všechny další restaurace mohou mít i 17. listopadu v KFC otevřeno během klasické otevírací doby.

Obvykle se to týká i restaurací v obchodních centrech, kde spíše záleží na tom, jestli bude zavřená celá budova, nebo jen jednotlivé obchody na základě prodejní plochy a/ nebo sortimentu. Pokud bude obchodní centrum otevřené a zavírat budou jen jednotlivé obchody, lze předpokládat, že i restaurace KFC bude mít otevřeno.

✔️Co se slaví 17. listopadu?

V Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si připomínáme 17. listopad let 1939 a 1989.
Po pohřbu studenta Jana Opletala, který podlehl střelnému zranění, které utrpěl během násilného potlačení demonstrace studentů k příležitosti 21. výročí vzniku Československa. Po pohřbu došlo k demonstraci, která přerostla v protiokupační protesty. 17. listopadu 1939 došlo k uzavření všech českých vysokých škol a v zemi proběhlo rozsáhlé zatýkání studentů nacistickým režimem.
Přesně o 50 let později, 17. listopadu 1989, bylo naplánováno pietní shromáždění studentů, které ale přerostlo v protirežimní demonstraci, která vedla ke svržení totalitního režimu v Československu.

✔️Jaké jsou výjimky ze zákona o otevírací době během svátků?

Otevřeno i během všech státních svátků mohou mít:
1) Lékárny
2) Čerpací stanice
3) Obchody na frekventovaných dopravních uzlech (nádraží, letiště)
4) Obchody, které nepřesahují prodejní plochu 200m2
5) Jakékoliv obchody za stavu nebezpečí, nouzového nebo válečného

Otevírací doba obchodů 17. listopadu
 • Celkové hodnocení
4.9

Otevírací doba obchodů 17. listopadu

Otevírací doba obchodů 17. listopadu v Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva je podle zákona neomezena a mohou tak otevřít všechny prodejny nezávisle na velikosti, lokaci nebo sortimentu.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (1 hodnocení)

Podobné články

Back to top button