Peníze

Prodej bytu: Jak zvýšit hodnotu nemovitosti?

V tomto článku se zaměříme na jednotlivé způsoby, jak zvýšit hodnotu nemovitosti. Práce na nemovitosti před jejím prodejem má zpravidla vliv na její tržní hodnotu a pomůže vám dosáhnout vyšší ceny v případě prodeje. A to se vyplatí. Představíme vám několik efektivních strategií, které můžete uplatnit.

Modernizace a rekonstrukce interiéru

V každém případě platí, že daná nemovitost musí na první pohled vypadat moderně a upraveně. Před prodejem byste měli zvážit případnou rekonstrukci či alespoň modernizaci nemovitosti, protože tak můžete výrazně zvýšit její hodnotu. Moderní a hezký byt je také mnohem atraktivnější pro potenciální kupce. Hlavními místnostmi, u kterých byste měli zvážit rekonstrukci, jsou kuchyň a koupelna.

Rekonstrukce kuchyně

Kuchyň je často považována za srdce domova, proto se vyplatí investovat do nových spotřebičů, skříněk, pracovních ploch a podlah. Vždy upřednostněte použití kvalitních materiálů a při výběru designu se řiďte nadčasovostí. Ideálně se vyhýbejte aktuálním designovým trendům, které mohou být za dva až tři roky pasé.

Rekonstrukce kuchyně a vybalení spotřebičů

Rekonstrukce koupelny

Koupelna je další klíčovou místností, která stojí za rekonstrukci. Pokud vám to finance dovolí, ideálně doporučujeme výměnu zašlé toalety, vany, sprchového koutu a také umyvadla. Při rekonstrukci byste také měli zajistit dostatečné osvětlení a větrání. Na začátku článku jsme zmiňovali, že je potřeba myslet na to, aby byt působil na první pohled moderně a upraveně. Proto byste měli popřemýšlet, zda není potřeba pořídit nové moderní obklady či dlažbu.

Mimo tyto dvě místnosti je také podívat se na celkový interiér včetně podlah, stěn, oken a dveří. V případě že cokoliv z toho zaslouží výměnu, udělejte to. Věřte nám, že případná investice se vám při prodeji nemovitosti vrátí několikanásobně. Důležité je také pohlídat technické aspekty a ověřit, že je v nemovitosti moderní topení, vodoinstalace a elektrické rozvody, které jednak zlepší komfort bydlení a také sníží provozní náklady.

Rekonstrukce kuchyně

Tip: Zajímá Vás, jak funguje prodej bytů v Praze? Podívejte se na webové stránky společnosti Finep a požádejte o pomoc s prodejem vaší staré nemovitosti.

Zaměřte se na úsporná opatření

Zájem o ekologicky šetrné a energeticky úsporné domy roste, což ovlivňuje rozhodování potenciálních kupců. Věříme, že do budoucna se stanou energeticky náročné nemovitosti téměř neprodejnými.

Začněte zajištěním dobré izolace nemovitosti. Zajistěte, že střecha, podlahy, stěny a okna jsou izolovány co nejlépe a minimalizují tepelné ztráty. Primárně se zaměřte na zateplení nemovitosti a na instalaci plastových oken. Také instalace moderních systémů vytápění může vést ke snížení spotřeby energie. Další možností, jak zvýšit energetickou účinnost nemovitosti, je investice do obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární panely a ohřívače vody. Tyto systémy jednoznačně sníží závislost na klasických zdrojích energie a sníží náklady na energii.

Například společnost Finep nabízí všechny byty na prodej v Praze 5 (Britská čtvrť) s energetickou náročností B. Na nabídku bytů se můžete podívat zde.

Zapracujte na exteriéru a zahradě

Opakování je matkou moudrosti ー první dojem hraje klíčovou roli při hodnocení nemovitosti potenciálními kupci, proto je důležité věnovat pozornost také exteriéru a zahradě. Venek nemovitosti by měl být vždy čistý a v dobrém stavu. Pravidelně kontrolujte a opravujte fasádu, střechu, okapy, okna a dveře tak, aby byly funkční a pěkné.

Zahrada je dalším prvkem, který může zvýšit hodnotu nemovitosti. Pečujte o trávník, keře a stromy, které na zahradě máte. Před prodejem nemovitosti můžete zvážit výsadbu nových keřů a stromů. Popřemýšlejte také nad tím, jestli by na zahradě šly vytvořit různé zahradní prvky, jako jsou květinové záhony, skalky, jezírka nebo fontány.

Chytrá domácnost

V dnešní době je stále větší zájem o chytré technologie v domácnostech. Tyto technologie přinášejí vyšší komfort, bezpečnost a kolikrát i úsporu energie, což vám pomůže nemovitost prodat za vyšší cenu a zároveň usnadnit každodenní život jejich obyvatelům. Při implementaci inteligentních technologií do nemovitosti je důležité dbát na uživatelskou přívětivost. Ideálně vyberte systémy, které jsou snadno ovladatelné a kompatibilní s běžnými zařízeními a platformami.

Podobné články

Back to top button