Peníze

Partners Financial Services - recenze a zkušenosti 2024

Partners Financial Services – recenze finanční služby (pozitivní i negativní zkušenosti)

Tento odstavec začnu tak, že co se týče Partners, tak jsem měl všeho všudy pozitivní zkušenosti. Sjednané produkty ně vždy vydělaly, jak jsem třeba doufal, ale investice vždy nese nějaké riziko. Proto i celková recenze bude vyznívat pozitivně, přestože se snažím vše zhodnotit objektivně a upozorňovat na různá rizika, nebo na co si obecně dávat pozor (nejen u Partners, ale u jakékoliv instituce, která nějakým způsobem zachází s vašimi penězi).

Partners Financial Services (zkráceně jen Partners) u nás funguje od roku 2007 a hlavní náplní práce této společnosti je nabízet finanční poradenství a zprostředkovávat finanční produkty takřka všeho druhu.

Obvyklé fungování Partners je takové, že pod záštitou této společnosti si finanční poradce otevře vlastní kancelář, vybuduje vlastní síť klientů a v zásadě podniká sám za sebe, pouze pod hlavičkou Partners.

Pokud se tedy bavíme o Partners, nelze úplně jednoduše řešit fungování celé společnosti, protože různí finanční poradci a různé kanceláře, přestože mají na dveřích stejné logo, mohou fungovat docela jinak. Proto je i recenze Partners relativně složitá a hlavní, co si odnést, je fakt, že vždy záleží na daném poradci nebo dané kanceláři, a jeho kompetenci, schopnosti a samozřejmě i vůli vám opravdu pomoci, třebaže na krátkodobější úkor vlastního profitu, ovšem zase za doporučení, které můžete poskytnout.

Jak funguje Partners pro klienty

Pro klienty funguje Partners relativně jednoduše. Pokud se setkáte s některým z poradců nebo navštívíte sami některou z poboček, jako první přijde na řadu audit vašich finančních návyků a vašich stávajících produktů, ať jde o bankovní účty, pojištění, investice nebo úvěry.

S poradcem dále proberete vaše krátkodobé, střednědobé ale i dlouhodobé cíle. Chcete se přestěhovat, koupit auto, dům nebo třeba šetřit na dovolenou? Toto vše je potřeba promyslet a nastavit si správnou strategii, ale i jestli jsou dané cíle vůbec reálné k danému příjmu.

No a po probrání toho, čeho chcete dosáhnout a jaké jsou vaše možnosti, si v zásadě převezme práci poradce, který navrhne strategii a případně i reorganizaci vašich financí. Důležitá je také revize starších smluv a produktů. Historické smlouvy prostě nemusejí být to nejvýhodnější, co je k dispozici, a někdy se vyplatí staré smlouvy zrušit a využít jiné nabídky, jindy naopak na výhodné smlouvy sahat nechcete, protože jsou lepší, než co je k dispozici.

Zde je potřeba i to, abyste vy opravdu věděli, co chcete, co nechcete, a abyste souhlasili jen s tím, co vám vyhovuje. Můžete začít klidně pomalu a pokud jde třeba o nějaké spoření nebo investici, tak začít s menší smlouvou. Pokud usoudíte, že se vyplatila, můžete začít s poradcem investovat klidně dále.

Pokud se domluvíte ne sjednání nějakého produktu, poradce obvykle zařídí vše potřebné, takže není potřeba nikam chodit nebo zařizovat, ale všechny smlouvy máte na místě, někdy dokonce online, kdy nemusíte opravdu nikam (ale zde záleží hlavně na dané finanční instituci, skrze kterou vám poradce produkt zprostředkuje).

Pokud budete s poradcem spokojeni, přijde na řadu v zásadě dlouhodobá péče. Nejde jen o jednorázové přeorganizování produktů, ale také o řešení životních událostí, ať jde o náhlou útratu, zvýšení nebo snížení platu, nebo cokoliv dalšího. Obecně se pak v nějakém pravidelném časovém úseku (třeba po roce) s poradcem zase setkáte a zhodnotíte, jestli dané smlouvy fungují, jak by chtěly změnit, nebo cokoliv dalšího.

V rámci finančního poradenství také není problém, aby poradce pomohl s komunikací s různými institucemi, zjišťoval informace nebo klidně i smlouvy zrušil, kdy vy nakonec jen máte vše připraveno k podepsání. Samozřejmě si ale můžete vše také zařídit po vlastní ose, pokud chcete. Nakonec vždy sjednáváte smlouvu s finančními institucemi, ne s Partners.

Samozřejmě se kdykoliv můžete ozvat svému poradci, když budete shánět nějaký produkt nebo nastane jakákoliv situace, kdy třeba přijdete k penězům, které chcete zainvestovat nebo uspořit, nebo si naopak potřebujete půjčit.

Stojí něco schůzky nebo cokoliv u finančního poradce Partners?

Ne, schůzky i služba jako taková je pro vás zdarma. Poradci u Partners vydělávají tak, že dostanou provizi ze sjednání smlouvy. Neboli namísto toho, aby nějaká společnost, třeba banka, získala klienta třeba reklamou, tak zaplatí poradci, který klienta dané společnosti přivede.

V praxi jsou i smlouvy jako takové stejné, jako kdybyste si je sjednali sami. Nejsou pro vás méně výhodné nebo dražší.

Pokud byste měli pochyby, vždy si můžete zkontrolovat podmínky běžně dostupného produktu oproti tomu, který vám sjedná poradce.

Ovšem to, že jsou schůzky, analýza i vše ostatní zdarma, je malinko dvojsečná zbraň. Poradce totiž prostě má zájem s vámi nějakou smlouvu sjednat, jinak sám nemá provizi a nic nevydělá. Znovu zde je potřeba připomenout, že je potřeba vědět, že svému poradci můžete věřit, a že se jen nesnaží prostě vydělat peníze za každou cenu. Pokud je poradce solidní, tak mu nebude vadit, že zrovna ta nebo ona schůzka nekončí podpisem (nebo alespoň příslibem podpisu) čehokoliv.

Spoření peněz
Foto: Freepik

Zkušenosti s Partners – výhody a nevýhody finančního poradenství

Proč vůbec využívat finančních poradců? Většina produktů je dnes velmi přehledná a dle zákona je potřeba uvádět čísla, ve kterých se vyzná i laik. Například v rámci úvěrů už se ani neuvádí úrok jako takový, ale RPSN (Roční Procentní Sazba Nákladů), která jedním číslem ukáže všechna roční náklady daného úvěru, tedy jak úroky, tak další možné poplatky.

Stejně tak není problém si pročíst podmínky třeba běžného účtu, kreditní nebo debetní karty, nebo čehokoliv dalšího. Podmínky jsou téměř vždy čitelné i pro ty, kteří se v oboru nepohybují.

Mohlo by se tedy zdát, že není finančního poradce potřeba. Problém je v tom, že i když jsou smlouvy a podmínky relativně čitelné, není snadné se zorientovat v tom, který daný produkt je opravdu nejlepší pro naše potřeby. A protože produktů je obrovské množství, je pro někoho, kdo se v oboru nepohybuje, takřka nemožné se ve všem zorientovat.

A tady přicházejí na řadu finanční poradci, kteří všechny produkty znají a jsou schopni vyhodnotit, poradit a věnovat čas tomu, aby pomohli.

V principu je tedy finanční poradenství velmi solidní produkt, který umí ušetřit dost peněz výběrem toho nejlepšího, co trh nabízí. To je celkem jasná výhoda.

Nevýhoda je pak v tom, že pro toto je potřeba splnit hned několik požadavků. Tím prvním je, že finanční poradce má opravdu zájem pomoci, a ne pouze vydělat co nejvíce peněz pro sebe, což se typicky děje navrhováním neoptimálních nebo zcela nepotřebných produktů, ze kterých má poradce nejvyšší provize.

Druhou zásadní podmínkou je potřeba toho, aby měl finanční poradce přístup ke všem těmto produktům, které pak může nabízet klientům. Čím více produktů má k dispozici, tím spíše může najít ten nejlepší pro vaši situaci. V tomto ohledu pak obrovsky pomáhá právě fakt, že finanční poradci spadající pod hlavičku Partners nemusejí po vlastní ose řešit smlouvy se všemi institucemi, ale mají vlastně automaticky přístup k obrovskému množství nástrojů a produktů, které mohou klientům nabízet.

Financial analysis
Foto: Freepik

Co (ne)očekávat od finančních poradců a služeb

Finanční poradenství není zázrak, který by šmahem vyřešil jakýkoliv finanční problém. Je to hlavně o hledání správných strategií a lepšímu přístupu k produktům díky znalosti poradce.

Nejde také o automaticky ziskovou záležitost, jak by se mohlo zdát třeba u investování. Ani sebelepší finanční poradce nemůže nikdy zajistit, že bude daná investice zisková, protože trh se stále hýbe, a ne vše lze jakkoliv předvídat.

Na druhou stranu poradce často může přijít se strategií, která celkem jednoznačně ušetří poměrně hodně peněz, což často bývá případ u hypoték, u kterých je každá desetinka procenta úroků opravdu důležitá.

Stručně řečeno, i když všechno půjde jako po drátkách, nečekejte naprosté zázraky. Až na některé výjimky budete mít přístup ke standardním finančním produktům, jen vám někdo poradí, který se vám více hodí pro vaši situaci.

Moje Partners – všechny smlouvy a dokumenty na jednom místě

Velkou výhodou pro klienty je portál Moje Partners. Zvlášť jestli máte více finančních produktů, tak víte, že najednou máte hned několik účtů, do kterých se přihlašujete.

Moje Partners je portál pro klienty, ve kterém máte na jednom místě všechny smlouvy, dokumenty, podmínky, ale také stavy účtů a produktů, které si zařídíte přes Partners. Je to velmi pohodlné, a když si chcete zkontrolovat, jaké jsou stavy čehokoliv, můžete to udělat snadno a rychle, aniž byste se museli proklikávat a orientovat napříč řadou portálů a internetových bankovnictví.

Přes Moje Partners si můžete také online objednávat různé produkty, schůzky nebo skladovat smlouvy, které chcete.

Jsou u Partners podvodníci?

Hodně často se lidé ptají, jestli je Partners podvod. Zkráceně ne, princip fungování rozhodně není podvod a mít finančního poradce, který poradí nebo navrhne lepší způsoby, jak zacházet z penězi, ať jde o zhodnocení nebo třeba úvěry, je obecně vzato velmi dobrý nápad, protože v zahlceném dnu prostě nemáme čas řešit stovky a stovky finančních produktů, které máme k dispozici, natož pak rozumět řadě ekonomických principů, které se se správným zacházením s financemi pojí.

Problém je vždy v tom, že daný poradce prostě nemusí řešit náš nejlepší zájem, ale spíše svůj. Celé je to tedy hlavně o tom, že člověku, který s vámi finance probírá, věříte.

Není to rozdíl od advokáta, doktora nebo terapeuta. Vše jsou to velmi důležité profese, ale vždy prostě záleží na tom, koho potkáme, a na naší schopnosti poznat, jestli je daný člověk dobrý v tom, co dělá. Stejné je to u finančních poradců, ať jsou u Partners, někde jinde nebo zcela nezávisle. Proto je naprosto ideální cesta se prostě zeptat známých nebo přátel, jestli třeba podobných služeb nevyužívají, a na to, jak jsou spokojeni. Právě doporučení je ideální cestou, jak narazit na kvalitní poradce, kteří vědí, co dělají.

V zásadě v každém oboru se prostě můžeme setkat s lidmi, kteří nám nechtějí pomoci, ale jen chtějí naše peníze. S takovými lidmi se prakticky jistě můžeme setkat i u Partners.

Na druhou stranu se také setkáváme s lidmi, kteří opravdu nabízejí dobrý a kvalitní produkt, který nám usnadní život a v případě finančního poradenství i ušetří/vydělá nějaké peníze. A i s těmito poradci se u Partners setkáte.

Podvod to tedy rozhodně není a jak bylo řečeno na začátku, Partners je sice velká společnost, ale poradci si mohou otevírat vlastní kanceláře, a tedy si jedou takříkajíc po vlastní ose. To se někdy projeví pro klienta špatně, ale někdy naopak velmi dobře.

Jako hlavní rada se jeví si vše dobře promyslet, vědět, o jaké produkty máte zájem a hlavně proč (někdy dává smysl zvolit produkty jiné), a nespěchat při podpisu čehokoliv. Na vše je prostě dostatek času a pokud si něčím nejste jisti, něčemu nerozumíte nebo si chcete promyslet, jestli nějaký produkt opravdu chcete, tak je to vždy plně ve vaší moci, a na místě nemusíte nikdy podepsat nic, co sami nechcete.

Prostě asi stejně, jako když kupujete cokoliv kdekoliv. Je potřeba mít na paměti, že druhá strana vám prostě chce něco prodat, na druhou stranu ono „něco“ se může (ale nemusí) vyplatit a hodit.

A co různá investiční životní pojištění?

Poměrně propírané například byly investiční životní spoření, tedy jistý hybrid mezi investicemi a pojištěním, tedy v rámci jednoho produktu spoříte a navíc jste pojištěni.

Pro někoho jsou tyto produkty výhodné, pro někoho nikoliv, ale pokud vám poradce špatně poradí a tlačí produkt jako primárně investici, tak můžete narazit, a zjistíte, že produkt prostě nevydělává, jak jste si třeba představovali.

Nejde ve výsledku o špatný produkt, ale jde potřeba říci, že ono pojištění je hlavně o minimalizaci rizik, a ne o spoření nebo pasivním příjmu.

Dobrý poradce vám něco takového řekne a vy víte, proč se vám tento produkt (ne)vyplatí. Špatný poradce vám neřekne správné informace, abyste si produkt spíše zařídili.

Pyramidové schéma
Foto: Freepik

Je Partners pyramida?

Stručně řečeno ne. Partners na rozdíl od pyramidových schémat reálně prodává produkt, který je (v ideálním případě) pro klienty kvalitní a prospěšný.

Partners ovšem z menší části funguje na principu Multi Level Marketingu (zkráceně MLM), který co se fungování týče tvarem pyramidu připomíná. V principu pokud poradce přivede nového poradce, tak do jisté míry získává profity ze všech smluv, které tento nováček (alespoň po nějaký čas) s klienty sjedná a zprostředkuje.

Principy Partners jsou o něco složitější a MLM obecně vlastně ku prospěchu všech zúčastněných je na ústupu, protože tento styl razantně motivoval k tomu, aby „šéf“ nějakého nováčka tlačil k co největšímu masovému prodeji smluv nehledě na jejich kvalitu, nebo dalšímu náboru kohokoliv, kdo se zrovna namane. Asi není potřeba říkat, že ideální stav toto není primárně pro klienty, kteří dají svoji důvěru poradci, kterému jde ovšem pouze o vlastní profit, nebo je do různých praktik tlačen někým shora.

Znovu je ale potřeba říci, že i když má MLM obecně vzato poměrně špatnou reputaci (a do jisté míry z dobrého důvodu), nejde o podvod, a samotný princip tohoto fungování není pyramidové schéma, které podvodem je.

Shrnutí recenze a zkušeností Partners

Jak bylo řečeno na začátku, Partners není jedna společnost, se kterou byste jednali, jako spíše frančíza, pod jejíž hlavičkou fungují nezávislí poradci.

Kvalita služeb je tak plně závislá na tom, s kým jednáte. Můžete se setkat s fantastickými poradci, kteří budou mít vaše blaho na vrcholku svých priorit, nebo také ne.

Partners jako koncept, fungování nebo služba jsou ovšem velmi dobrý nápad, a zvlášť ve chvíli, kdy se ve světě financí sami plně neorientujete nebo nemáte přehled o všech produktech.

Je naprosto v pořádku k jakémukoliv poradci (stejně jako třeba k advokátovi nebo lékaři) přistupovat se zdravou mírou skepse a dávat si pozor na to, jestli rady, které uslyšíte, vám dávají smysl. Pokud nebudou, je v pořádku se zeptat, nesouhlasit nebo prostě zvolit jinou strategii. Nakonec je vše na vás, a tak je to zcela správné. Své peníze nesvěřujete poradci, ten vám pouze může poradit a zjednodušit sjednání nových produktů. No a pokud vám spolupráce kdykoliv přestane vyhovovat, můžete ji ukončit.

Partners Financial Services
  • Celkové hodnocení
4.5

Partners Financial Services

Partners Financial Services je společnost, která nabízí finanční poradenství a zprostředkování finančních produktů.

Odesílám
Vaše hodnocení
0 (0 hodnocení)

Podobné články

Back to top button