Technika

Volny.cz mail - přihlášení a registrace do e-mailu

Volný web a e-mailová služba zdarma

Volny nabízí freemailovou službu zdarma. Tedy si můžete zdarma založit e-mailovou schránku, kterou pak využíváte k zasílání a přijímání emailů, ale i jako přihlašovací údaje u řady služeb. Tvar této nové adresy pak bude nazev.schranky@volny.cz, kdy nazev.schranky si volíte vy.

Samotný web Volny.cz již nefunguje sám o sobě, ale spadá pod Centrum.cz se svojí emailovou schránkou, podobně jako další emailová služba Atlas.cz. Tento návod a sem tam i obrázky ve článku budou převzaty z návodu právě pro Centrum, protože postup je identický a schránka i spousta dalších věcí vypadá až na kosmetické detaily stejně.

Pro přístup, registraci i vše ostatní můžete do prohlížeče napsat adresu volny.cz, ale budete přesměrování na volny.centrum.cz, kde najdete jak web s novinkami (které často vedou na centrum.cz nebo aktuálně.cz), ale také formulář s přihlášením do e-mailové schránky, ale i odkaz na registraci, na kterou se podíváme ve článku dále.

Volny mail přihlášení na domovské stránce a přihlásit se ve formuláři

Přihlášení do emailové schránky volny.cz najdete na domovské stránce volny.centrum.cz. Zde jen zadáte přihlašovací údaje a přihlásíte se. Jde o rychlý způsob přihlášení, kdy na místě formuláře pak vidíte nepřečtené e-maily. Tento způsob přihlášení do e-mailové schránky ovšem nenabízí možnost přihlášení přes propojené účty Facebooku nebo Googlu, které můžete využít pro snadnější login ke svému e-mailu.

Pro přihlášení všemi možnostmi je potřeba využít samostatného formuláře, který najdete na domovské stránce po kliknutí na „PŘIHLÁSIT“ v přihlašovacím formuláři, když ovšem do polí pro jméno a heslo nic nezadáte (nebo zadáte chybné údaje), případně můžete využít tohoto tlačítka, které vás zavede na stejnou stránku:

PŘIHLÁŠENÍ DO EMAILU VOLNY.CZ NAJDETE ZDE

Jak si zaregistrovat e-mailovou schránku u Volny.cz

Odkaz k registraci nové e-mailové adresy najdete také na domovské stránce volny.centrum.cz. Ve formuláři klikněte na „Založit nový email“ a dostanete se na formulář se registrací. Využít můžete také tohoto tlačítka, které vás zavede na stejnou stránku:

REGISTROVAT SE U VOLNY.CZ MŮŽETE KLIKNUTÍM SEM

Na této stránce si pak zvolíte vaši novou e-mailovou adresu. Každá adresa musí být unikátní, takže pokud již někdo zabral vaše jméno, které ale opravdu chcete, můžete se zaregistrovat i jiného poskytovatele (třeba Seznam.cz, nebo již zmíněné Centrum.cz, Atlas.cz, Gmail, případně Email Profi od Seznamu na vlastní doméně).

Poté si vyberete silné heslo, které si zapamatujete, a zakliknete, že souhlasíte s podmínkami použití. Můžete si také nechat zasílat informační newslettery. Vyplněný formulář může vypadat třeba takto (využitý je obrázek z centrum.cz, kde registrace probíhá identicky):

Registrace emailu u Centrum.cz

Další krok je u e-mailových adres relativně nový, a jde o povinné vyplnění telefonního čísla. Nejde o to, že smíte mít jenom jednu schránku, ale hlavně o zabezpečení vašeho účtu. Toto telefonní číslo bude sloužit jako možnost, jak se dostat na email bez hesla. Přes telefonní číslo si můžete emailovou schránku obnovit. Normálně by se toto dělalo právě přes email, ale v tomto případě by nebylo jak.

Vyplňte tedy své číslo, na které obratem přijde SMS s kódem.

Kód z SMS opište a klikněte na „Založit nový email“.

Dále jen vyplňte některé údaje, ale registrace je již dokončena a schránku můžete využívat.

Propojení účtu Volný.cz s Facebookem, Googlem nebo MojeID

Volny.cz nabízí možnost si emailovou schránku s účty Facebook, Google nebo MojeID. Přes tyto služby se pak můžete snadněji přihlašovat. Prohlížeč ověří, že jste přihlášeni ke službě a tímto se ověří i přihlášení k e-mailu Volny.

Propojení schránky najdete v Nastavení účtu, kam se dostanete přes tento odkaz. Alternativně se do tohoto nastavení dostanete po přihlášení do emailové schránky Volny, kde v levé horní části stránky klikněte na Nastavení, poté vyberte „Facebook a Google přihlašování“, přes které se dostanete do Nastavení účtu:

Jak se dostat do Nastavení účtu centrum.cz

Ať se k tomuto nastavení proklikáte nebo využijete našeho odkazu výše, vyberte si, s jakou službou chcete schránku Volny.cz propojit. Poté jen potvrdíte propojení a povolíte přenos některých údajů.

Tímto je účet propojen a můžete vše využívat k přihlašování. Kdykoliv můžete účty také odpojit.

Jak se přihlásit do e-mailu Volný přes propojený účet

Pokud jste si propojili účet Volny s Facebookem nebo Googlem, můžete pak využít snadnějšího přihlašování.

Tuto možnost ovšem nenajdete na domovské stránce Volny, ale pod samostatným formulářem pro přihlašování. 

PŘIHLÁŠENÍ DO EMAILU VOLNY.CZ NAJDETE ZDE

Namísto kombinace jména a hesla jen vyberete propojený účet pod formulářem a přihlásíte se.

Přihlášení přes Facebook nebo Google

Mobilní aplikace Centrum.cz mail pro Android pro využití e-mailu Volny

Jestli chcete své emaily spravovat i na telefonu a nechcete využívat webovou verzi, můžete využít aplikace Centrum mail pro Android (tedy ne pro iPhone). Protože Centrum spravuje řadu domén a služeb, tak všechna přihlášení i právě do emailu Volny najdete v této aplikaci.

CENTRUM MAIL PRO ANDROID STÁHNETE ZDE

Po instalaci aplikace se jen přihlásíte jménem a heslem (tedy bohužel nefunguje propojení s Googlem nebo Facebookem), a je to. Přes appku můžete přijímat a psát emaily, a pokud chcete, budou vám i chodit upozornění na nové zprávy.

Podobné články

Back to top button