Technika

Centrum.cz mail - přihlášení a nastavení emailu

www.Centrum.cz nabízí mail zdarma

Centrum.cz nabízí jednu z nejpoužívanějších českých freemailových služeb (kdy nejpoužívanější je Seznam s mottem „Najdu tam, co neznám“). Pod sebou má i řadu dalších služeb jako mail Atlas.cz nebo mail Volny.cz, které fungují v podstatě stejné technologii a nastavení nebo vzhlede jsou si navzájem velmi podobné.

Ať používáte kteroukoliv z těchto služeb, můžete využít tento návod, nebo se prokliknout na jednotlivé články, které jsou ještě zaměřenější a obsahují i odkazy na přihlašovací stránky a nastavení.

Co je to ale freemailová služba? Jde o službu, na které můžete využívat e-mailové schránky, tedy typicky zasílat a přijímat e-maily. Služba je ovšem pouze na pevně dané doméně, což je v praxi to, co se v e-mailové adrese nachází za symbolem @ (zavináč), v tomto případě centrum.cz.

Jméno vaší schránky, tedy co je před zavináčem, je unikátní, takže pokud vám někdo sebere název, který byste chtěli, máte bohužel smůlu, a je potřeba zvolit něco jiného. Název schránky řeší možnost založení e-mailu na vlastní doméně, což je často součást webhostingových služeb, nebo třeba přes službu zdarma Email Profi od Seznam.cz.

Dále se podíváme, jak si založit e-mailovou schránku u Centrum.cz, jak se přihlásit, ale kde u Centrum mailu vidíte nepřečtené zprávy.

Registrace a založení nové e-mailové schránky na www.Centrum.cz

Celá služba je zcela zdarma a založení zabere přibližně 2 minuty, pokud tedy vyberete název schránky rychle. Pokud budou všechna vaše jména zabraná, může vymýšlení trvat delší dobu.

Na stránku se registrací se dostanete přímo na domovské stránce Centrum.cz, kde kliknete na „Založit nový email“. Dostanete se na registrační formulář, který najdete také po kliknutí na toto tlačítko:

REGISTROVAT SE U CENTRUM.CZ MŮŽETE KLIKNUTÍM SEM

V dalším kroku si jen vyberete název vaší e-mailové schránky a zvolíte si heslo. Odkliknete Souhlas s podmínkami použití, a pokud chcete, můžete si i nechat zasílat informační zprávy, obchodní sdělení a newslettery. Pokud o toto máte zájem, zaklikněte i toto políčko. Poté jen kliknete na „Pokračovat“. Vyplněný formulář může vypadat třeba takto:

Registrace emailu u Centrum.cz

V dalším kroku je potřeba vyplnit vaše telefonní číslo. Na toto číslo obratem přijde aktivační kód, který je třeba zadat. Jde také o bezpečnostní opatření, pokud byste zapomněli heslo ke svému e-mailu. K tomu se dostat do emailu bez hesla bude využito právě vaše telefonní číslo. Kód z SMS tedy jen opište a klikněte na „Založit nový email“.

Dále jen vyplňte některé údaje, ale registrace je již dokončena a schránku můžete využívat.

Centrum mail přihlásit se

Přihlášení do emailové schránky najdete přímo na domovské stránce Centrum.cz, kam jen vyplníte přihlašovací jméno (tedy název vaší emailové adresy) a heslo.

Využít můžete i samostatnou stránku při přihlášení, na kterou přejdete po kliknutí na toto tlačítko.

PŘIHLÁSIT SE DO CENTRUM.CZ MŮŽETE ZDE

Alternativně se na ní dostanete také z domovské stránky Centrum.cz, když do polí pro přihlášení nic nevyplníte a jen kliknete na tlačítko „PŘIHLÁSIT“.

Tato samostatné přihlašovací stránka umožňuje nejen přihlášení pomocí jména a hesla, ale také přihlášení propojenými účty Google nebo Facebook, na což se podíváme vzápětí.

Propojení účtu Centrum.cz pro přihlašování přes Facebook nebo Google

Pro přihlašování do svého účtu můžete využít i propojení s vaším účtem Facebooku nebo Googlu. Namísto přihlašování pomocí jména a hesla stačí, když jste přihlášeni do jedné z těchto služeb, a při přihlašování co mailu Centrum.cz se pak jen ověří, že jste do této služby přihlášeni. Neboli pokud si propojíte účet třeba s Facebookem, tak pak pro přihlášení stačí, když jste přihlášeni v prohlížeči ke svému Facebook účtu, kterým se ověří přihlášení do emailu.

Propojení účtu s Facebookem nebo Googlem je velmi snadné. Po přihlášení k vašemu mailu na Centrum.cz klikněte v pravém horním rohu na Nastavení. Poté vyberte „Facebook a Google přihlašování“, přes které se dostanete do Nastavení účtu:

Jak se dostat do Nastavení účtu centrum.cz

Kliknout můžete také na tento odkaz, který vás zavede na stejnou stránku nastavení vašeho účtu na Centrum.cz.

Na této stránce si vyberete, jestli chcete účet propojit s Googlem nebo Facebookem. Poté jen postupujete dle instrukcí a potvrdíte, že chcete účty propojit a potvrdíte vše případně i přihlášením do dané služby.

Poté můžete propojení využít pro přihlašování, které najdete na přihlašovací stránce Centrum.cz (pozor, ne na domovské stránce). Ohlašovací stránku najdete zde:

PŘIHLÁSIT SE DO CENTRUM.CZ MŮŽETE ZDE

Namísto zadání jména a hesla jen ve formuláři kliknete na službu, se kterou máte účet propojen.

Přihlášení přes Facebook nebo Google

Centrum.cz mail – aplikace do mobilu s Android

Centrum nabízí i vlastní aplikaci pro telefony s Android (tedy na iPhony). Aplikace je velmi jednoduchá k použití a na telefon vám můžou chodit upozornění na nové emaily.

CENTRUM MAIL PRO ANDROID STÁHNETE ZDE

Aplikaci nainstalujete a přihlásíte se jménem a heslem. Nefunguje zde propojení třeba s Facebookem nebo Googlem, které funguje pouze ve webové verzi. Malinko škoda, když už tu tato možnost na webové verzi je.

Poté jen klasicky využíváte email, vidíte všechny zprávy a cokoliv dalšího. Tuto aplikaci využíváte také, pokud máte email u služeb Volny.cz nebo Atlas.cz, které pod Centrum dnes spadají.

Podobné články

Back to top button