Technika

Atlas.cz mail - přihlášení a registrace e-mailu

Atlas.cz web a e-mailová služba zdarma

Atlas.cz nabízí kromě webu se zpravodajstvím také jednu z nejznámějších freemailových služeb u nás. Založit si zdarma můžete schránku se vším všudy, kterou pak využíváte primárně z přijímání a zasílání e-mailů, ale také jako přihlašovací údaje a způsob obnovy hesel u dalších služeb. Tvar adresy na Atlas.cz pak bude nazev.schranky@atlas.cz, kdy nazev.schranky si volíte vy, zatímco co je za symbolem zavináče je pevně dané.

Samotný Atlas dnes spadá pod Centrum.cz, které nabízí svoji emailovou schránku, tedy je na tom v praxi stejně, jako další e-mailová služba Volny.cz.

Pokud v tomto článku a návodu narazíte na obrázky, které vypadají, že pocházejí z Centrum.cz, je to pravděpodobně tak. E-mailové schránky, postup registrace i přihlášení jsou si velmi podobné, takže některé obrázky využíváme, protože v nich až na kosmetické detaily není rozdíl.

Atlas.cz mail přihlášení na domovské stránce a přihlásit se ve formuláři

Přihlášení do emailové schránky Atlas.cz najdete na domovské stránce atlas.centrum.cz. Do formuláře pro přihlášení zadáte jméno a heslo, a kliknete na „PŘIHLÁSIT„.

Toto je asi nejrychlejší a nejjednodušší způsob přihlášení do e-mailové schránky, ale nenabízí možnost přihlášení přes propojené účty Googlu a Facebooku. Jestli tohoto chcete využít, návod k propojení najdete níže ve článku. Pro samotné přihlášení je pak potřeba využít samostatného formuláře, který najdete zde:

PŘIHLÁŠENÍ DO EMAILU ATLAS.CZ NAJDETE ZDE

Na stránku s formulářem se dostanete také na domovské stránce po kliknutí na „PŘIHLÁSIT“ v přihlašovacím formuláři, když ovšem do polí pro jméno a heslo nic nezadáte (nebo zadáte chybné údaje).

Jak si zaregistrovat e-mailovou schránku u Atlas.cz

Odkaz k registraci nové e-mailové adresy najdete také na domovské stránce atlas.centrum.cz, kde pod formulářem k přihlášení najdete „Založit nový email“, čímž se dostanete na formulář se registrací. Využít můžete také tohoto tlačítka, které vás zavede na stejnou stránku:

REGISTROVAT SE U ATLAS.CZ MŮŽETE KLIKNUTÍM SEM

Centrum mail nepřečtené zprávy na domovské stránce

Na této stránce si pak zvolíte vaši novou e-mailovou adresu. Každá adresa musí být unikátní, takže pokud již někdo zabral vaše jméno, které ale opravdu chcete, můžete se zaregistrovat i jiného poskytovatele (třeba Seznam.cz, nebo již zmíněné Centrum.cz, Volny.cz, Gmail, případně Email Profi od Seznamu na vlastní doméně).

Je třeba vybrat silné heslo, které si zapamatujete, zakliknout souhlas s podmínkami používání  a případně jestli chcete dostávat obchodní sdělení, což ale není povinné.

Vyplněný formulář může vypadat třeba takto (využitý je obrázek z centrum.cz, kde registrace probíhá identicky):

Registrace emailu u Centrum.cz

Další krok je u e-mailových adres relativně nový, a jde o povinné vyplnění telefonního čísla. Nejde o to, že smíte mít jenom jednu schránku, ale hlavně o zabezpečení vašeho účtu. Toto telefonní číslo bude sloužit jako možnost, jak se dostat na email bez hesla. Přes telefonní číslo si můžete emailovou schránku obnovit. Normálně by se toto dělalo právě přes email, ale v tomto případě by nebylo jak.

Vyplňte tedy své číslo, na které obratem přijde SMS s kódem.

Kód z SMS opište a klikněte na „Založit nový email“.

Dále jen vyplňte některé údaje, ale registrace je již dokončena a schránku můžete využívat.

Propojení účtu Atlas.cz s Facebookem a Googlem

Atlas.cz nabízí možnost si emailovou schránku s účty Facebook, Google nebo MojeID. Přes tyto služby se pak můžete snadněji přihlašovat. Prohlížeč ověří, že jste přihlášeni ke službě a tímto se ověří i přihlášení k e-mailu Atlas.

Propojení schránky najdete v Nastavení účtu, kam se dostanete přes tento odkaz. Alternativně se do tohoto nastavení dostanete po přihlášení do emailové schránky Atlas, kde v levé horní části stránky klikněte na Nastavení, poté vyberte „Facebook a Google přihlašování“, přes které se dostanete do Nastavení účtu:

Jak se dostat do Nastavení účtu centrum.cz

Ať se k tomuto nastavení proklikáte nebo využijete našeho odkazu výše, vyberte si, s jakou službou chcete schránku Atlas.cz propojit. Poté jen potvrdíte propojení a povolíte přenos některých údajů.

Tímto je účet propojen a můžete vše využívat k přihlašování. Kdykoliv můžete účty také odpojit.

Jak se přihlásit do e-mailu Atlas přes propojený účet

Pokud jste si propojili účet Atlas s Facebookem nebo Googlem, můžete pak využít snadnějšího přihlašování.

Tuto možnost ovšem nenajdete na domovské stránce Atlas, ale pod samostatným formulářem pro přihlašování. 

PŘIHLÁŠENÍ DO EMAILU ATLAS.CZ NAJDETE ZDE

Namísto kombinace jména a hesla jen vyberete propojený účet pod formulářem a přihlásíte se.

Přihlášení přes Facebook nebo Google

Mobilní aplikace Centrum.cz mail pro Android pro využití e-mailu Atlas

Jestli chcete své emaily spravovat i na telefonu a nechcete využívat webovou verzi, můžete využít aplikace Centrum mail pro Android (tedy ne pro iPhone). Protože Centrum spravuje řadu domén a služeb, tak všechna přihlášení i právě do emailu Atlas najdete v této aplikaci.

CENTRUM MAIL PRO ANDROID STÁHNETE ZDE

Po instalaci aplikace se jen přihlásíte jménem a heslem (tedy bohužel nefunguje propojení s Googlem nebo Facebookem), a je to. Přes appku můžete přijímat a psát emaily, a pokud chcete, budou vám i chodit upozornění na nové zprávy.

Podobné články

Back to top button