TechnikaProgramy a aplikace

Centrum mail - 3 nepřečtené zprávy email

Centrum mail a upozornění na nepřečtené zprávy

Centrum.cz nabízí svoji vlastní freemailovou službu (tedy si můžete založit zdarma e-mailovou schránku, která bude @centrum.cz). Použití i celá služba jsou velmi jednoduché, a pokud hledáte službu, přes kterou snadno přijmete nebo odešlete e-mail, tak je Centrum.cz velmi dobrá služba, přestože možná dnes trochu v tomto ohledu zastíněná sloganem „Najdu tam, co neznám“, tedy Seznam.cz, nebo Gmailem.

Pod Centrum.cz pak fungují i další služby jako Atlas.cz nebo Volny.cz, a přihlášení do emailu funguje na samostatných stránkách, i když samotné použití služby je velmi podobné. Teď se ale podíváme hlavně na fungování samotného Centrum.cz, emailové služby, mobilní aplikace, ale i notifikace třeba o tom, že máte 3 nepřečtené zprávy na emailu.

Centum.cz ukazuje nepřečtené zprávy na hlavní stránce

Když si založíte emailovou schránku u Centrum.cz a na hlavní stránce se do svého mailu přihlásíte, máte pak přehled o své schránce i nepřečtených mailech, ať je 1, nebo 3 či klidně více.

Centrum.cz neukazuje tak viditelné oznámení jako třeba Facebook, u kterého nějakou změnu, zprávu nebo reakci na vás vidíte vlastně okamžitě díky červeným bublinám.

Centrum ukazuje počet nepřečtených emailovách zpráv velmi subtilně a vlastně jen v okně vidíte, kolik e-mailů jste přečetli a kolik vám jich celkově došlo:

Počet nepřečtených e mailů na Centrum.cz emailu

Na jednu stranu je fajn, že nejsou naše smysly tolik bombardovány novými vjemy a okno nás nijak zvlášť nenutí na email hned kliknout a přečíst si ho, na druhou stranu se musíme aktivněji na záložku podívat, jestli nám nějaký nový e-mail nedorazil, protože na první pohled to není tolik vidět.

Vždy tedy něco za něco. Upozornění na nepřečtené emaily nejsou tak rušivé, ale zase vás tolik neupozorní, že vám nějaká zpráva přišla.

Poměrně zvláštní pak je bublina u textu „E-mail“, která v sobě obsahuje číslo, v tomto případě „3“. Tato bublina se objevuje i po odhlášení a ukazuje, kolik nepřečtených e-mailů jste měli ve své schránce:

Centrum mail nepřečtené zprávy na domovské stránce

Centrum.cz mail mobilní aplikace – upozornění na nepřečtené zprávy

Centrum.cz nabízí i vlastní mobilní aplikaci pro čtení a správu vaší emailové schránky. Bohužel ale pouze pro telefony s operačním systémem Android. Odkaz ke stažení najdete zde:

CENTRUM MAIL PRO ANDROID STÁHNETE ZDE

Aplikace je velmi přímočará a jednoduchá k použití. Nainstalujete ji, otevřete a přihlásíte se do svého účtu. Na výběr je řada domén a kromě přednastavené @centrum.cz si můžete vybrat i volny.cz, atlas.cz a spousty dalších, které centrum.cz spravuje. Pokud tedy máte emailovou schránku třeba u volny.cz nebo atlas.cz, můžete tuto aplikaci využít úplně stejně, jako u centrum.cz.

Po přihlášení si nastavíte, jestli chcete zapnout upozornění, a je to, vše je nastaveno a aplikaci můžete používat.

Pokud upozornění zapnete, tak vám na telefonu přijde oznámení o nově příchozích zprávách na email. Nepřečtené zprávy si tedy můžete rovnou otevřít, přečíst a přes aplikaci snadno odpovědět.

I na telefonu stále můžete využívat webovou verzi schránky Centrum.cz, ale využití aplikace přidává právě upozornění, které se hodí, když chcete být kdykoliv v obraze, aby vám nějaký e-mail neutekl.

Podobné články

Back to top button