Zdraví

Jaký je rozdíl mezi chilli a feferonkou?

Co je feferonka?

Feferonka neboli také chilli paprička je odrůda křovitých paprik. Obvykle rostou v Indii, Číně, Japonsku, Vietnamu, Africe nebo Jižní a Střední Americe. Není ale problém si chilli papričku vypěstovat na svém keříku i v pohodlí domova.

Feferonky a klasické papriky (kapie) jsou vlastně jeden druh. Rozdíl je pak hlavně v odrůdách, kdy rozdíly vnímáme hlavně v pálivosti, tedy klasickou kapii neoznačujeme jako chilli papričku.

Feferonky se vyznačují pálivou chutí, kterou získávají díky látce kapsaicin. Díky své pálivosti se využívá jako přísada do řady pokrmů. Řada papriček je tak pálivá, že je běžný smrtelník prakticky nemá šanci pozřít. Pořádají se ovšem různé turnaje, například právě v pojídání papriček, ale i v tom, kdo vypěstuje papričku co možná nejpálivější.

Feferonky
Foto: Freepik

Co je chilli?

Chilli můžeme používat v podstatě jako synonymum k feferonce. Běžně se ovšem myslí v namleté nebo nadrcené podobě. Pokud si tedy kupujeme chilli, obvykle se tím myslí ve formě prášku, tedy ne celá feferonka.

Chilli může být namleté čistě z feferonek, ale často se do tohoto koření přidávají další ingredience jako kmín, sůl nebo jiné. Pokud kupujete chilli v obchodě a chcete jej opravdu čisté bez dalších přísad, podívejte se vždy na obal, jestli neobsahuje další koření.

A co je vlastně kajenský (či cayenský) pepř?

Název „kajenský pepř“ vznikl nesprávným českým překladem, který se ovšem ujal. Slovo „kajenský“ je převzato ze jedné odrůdy chilli papriček Cayenne. Hlavní chyba je ovšem ve slově „pepř“, který vznikl překladem „pepper“, což v angličtině znamená jak pepř, tak paprika. V tomto případě šlo o chybu, protože Cayenne pepper je odrůda chilli papričky, ne pepře.

V praxi je pak jako kajenský pepř označováno chilli, tedy prášek, z řady odrůd chilli papriček, tedy ne pouze samotné papričky Cayenne.

Znovu doporučujeme se vždy podívat na obal, jaké odrůdy se v koření nacházejí, případně můžete vyzkoušet, jak namixované papričky chutnají.

Podobné články

Back to top button