Volný čas

Pět věcí, které musíte vědět, než si vyberete místo příští dovolené

Už plánujete, kam vyrazíte na příští dovolenou? Nespěchejte, neunáhlujte se. Před výběrem té pravé destinace byste měli znát pět věcí, které vám pomohou rozšířit obzory, ušetřit za dovolenou a užít si ji více než kdy dřív.

Letenky jsou levné

Leckdo v dnešní době řeší, jak co nejvíce ušetřit a omezit náklady, aniž by to nějak dramaticky pocítil. Logicky se takovému šetření nemůže vyhnout ani natolik zbytný výdaj, jakým je dovolená. Rozhodně ale není třeba trávit ji ve špinavém hotýlku, kam se doplahočíte autobusem. Pěknou sumičku totiž můžete ušetřit i na letenkách. Stačí využít kvalitní srovnávač, kde najdete nabídku všech leteckých společností na jednom místě. Ve vyhledávání se snadno zorientujete, vyberete let, který vám vyhovuje nejen cenou, a rovnou jej můžete i zarezervovat a zaplatit. Třeba zpáteční letenka z Prahy do Barcelony vás může vyjít i jen na 3 500,- Kč. Pak už stačí pouze dodat název srovnávače, kde se takto snadno kupuje letenka – eSky.cz.

Pláž

Exotika čeká za humny

Na dovolené hledá spousta lidí zážitky, které v Čechách ani jinde v Evropě prý nelze zažít. Milovníci zvířat míří na Safari do Afriky, horolezci do Nepálu a ti, kdo si chtějí dopřát zážitek z dechberoucích scenérií, třeba na Grand Canyon. Za podobnou parádou ale nemusíte cestovat nikam daleko.

I Česká republika ukrývá řadu perel, které nám leckde mohou závidět. Viděli jste už například téměř 150 metrů vysoký Pančavský vodopád? Toulali jste se hlubokými hvozdy Šumavy, Českého lesa nebo Brd, kam řadu desetiletí běžný člověk vůbec nesměl vstoupit? Znáte Plzeňskou věž, která je s více než sto metry nejvyšší kostelní věží u nás? Víte, že Pražský hrad je nejrozsáhlejším hradním komplexem světa?

A to jsme ani neopustili českou kotlinu. Stačí přejet jednu státní hranici, abyste se dostali k divoké přírodě Alp či Vysokých Tater. Evropský veletok Dunaj protéká jen pár desítek kilometrů za hraničním přechodem. A kdo by chtěl vidět ekvivalent africké savany, ten může vyrazit do Polska do Bělověžského pralesa plného zubrů a divokých koní.

Velkoměsto není tabu

Perfektní dovolenou si nemusíte užívat jen v letoviscích a na venkově. Zkusili jste někdy vyrazit na pár dní do města? Do opravdu velkého města? Kde jinde poznáte kulturu Japonska tak dobře jako v Tokiu? A co Řím, Barcelona, Londýn, Paříž nebo Amsterdam?

Všude seženete ubytování podle vašeho gusta a všude je toho tolik k objevování. A každé takové velkoměsto disponuje mezinárodním letištěm, takže ani cesta sem nebude problém. Stačí do vyhledávače zadat heslo Amsterdam letenky – eSky.cz vám hned ukáže, jak se sem dostat nejsnáze a za nejlepší cenu.

Hallstatt

To nejlepší mimo naši sezónu

Že se na dovolenou létá jenom v zimě a v létě? Tak to jste na omylu! Na řadě míst na vás to nejlepší čeká přesně v době, kdy našinec o dovolené ani nepřemýšlí. Kdy jindy například navštívit Rio de Janeiro než na přelomu února a března? Právě tehdy se tu totiž koná slavný karneval. A kdy myslíte, že je třeba Yellowstone nejbarevnější? Tušíte správně – na podzim. Vysoké Tatry, Alpy, Karpaty nebo třeba i Island si zase nejvíce užijete na jaře, kdy tu louky hrají všemi barvami.

Cestováním mimo sezónu můžete navíc i významně ušetřit. O letenky není takový zájem, a tak letecké společnosti o cestující bojují nižší cenou. Jen na ten karneval v Riu asi bude celkem plno…

Internet je plný recenzí

Také se vybíráte dovolenkovou destinaci podle katalogů cestovních kanceláří? Tak s tím přestaňte, a vrhněte se do víru internetu. Nikdo totiž neporadí dovolenkáři tak dobře jako jiný dovolenkář, který už na místě byl. Zatímco cestovky se snaží prodat zájezd a zákazníka lákají na krásné fotky a videa, ten, kdo na místě byl, ví nejlépe, jestli se mu tam líbilo, co ho potěšilo nebo co mu tam chybělo.

V dnešní době si přitom spousta lidí tyto zkušenosti nenechává pro sebe a píše recenze do virtuálního prostoru. Internet je jich doslova plný. Až se vám tedy příště v katalogu vaší oblíbené cestovní kanceláře zalíbí nějaká destinace, pěkně si ji proklepněte pomocí takových recenzí. Stačí zadat do vyhledávače název takového místa a slovo recenze. Uvidíte, že zkušenosti vašich předchůdců budou k nezaplacení!

Podobné články

Back to top button