Technika

Počasí na přání: jak se regulace mikroklimatu v domácnosti stává novým trendem

Moderní společnost se více než kdy dříve snaží zohlednit rozmanitost názorů, vizí a potřeb. Odrazem nové úrovně osobní svobody je hluboká personalizace života, která umožňuje zabezpečit, zjednodušit a zlepšit interakci člověka s okolním světem. Reakcí na tuto skutečnost byla personalizace zařízení pro domácnost.

To ovlivnilo prostředí okolo nás. V minulosti se používal jednoduchý způsob kombinující zařízení pro klimatizaci a vytápění, čištění a zvlhčování vzduchu, kdy výsledná teplota a vlhkost vzduchu byla výsledkem vlastních preferencí.

Když otevřeme okno, dáme si chladnou letní sprchu nebo ucítíme jemný vánek na rozpálené pláži, toto všechno také ovlivňuje to, jak se cítíme. Různé teplotní preference vedly k vývoji zařízení, která posunula personalizaci prostředí kolem nás na novou úroveň.

AENO – zdravá proměna vašeho domova

AENO je mezinárodní značka chytrých domácích spotřebičů s nejvyhledávanějšími a nejinovativnějšími technologiemi. AENO usiluje o to, aby se domov stal místem svobody, seberozvoje a zdraví. Vždyť je to místo, kde odpočíváme, nabíráme energii, bavíme se, a dokonce i pracujeme. Proto je důležité v domácnosti udržovat správnou teplotu, vlhkost a čistý vzduch.

Ať už spíte nebo bdíte, stále dýcháte a vdechujete škodlivé mikročástice a dráždivé látky, které se v domě hromadí. Podzim tradičně přináší období dešťů a poklesu teplot. A v zimě se začínají aktivně šířit respirační onemocnění. Proto je tak důležité udržovat vzduch ve vaší domácnosti čistý po celý rok. Tento problém pomáhají řešit speciální čističky vzduchu, například model AP2S.

Zařízení nasává vzduch a ten prochází vícestupňovým čisticím systémem. Prvním stupněm je předfiltr, který zachycuje větší částice, jako jsou zvířecí chlupy a prach. Filtr HEPA-13 zachycuje miniaturní škodlivé částice, jako jsou bakterie, alergeny a aerosoly, s účinností 99,95 %.

Uhlíkový filtr odstraňuje nepříjemné pachy a těkavé organické sloučeniny obsažené ve stavebních materiálech, nábytku a v široké škále předmětů v domácnosti, jako jsou barvy, lepidla, laky a dezinfekční prostředky. UV lampa je posledním krokem čištění a ničí všechny škodlivé nečistoty, které se dostaly do filtru. Ionizátor zvyšuje koncentraci záporných iontů v kyslíku, ty přitahují škodlivé částice a způsobují jejich usazování. Vyčištěný vzduch se vrací zpět do místnosti.

Topení
Foto: AENO

V místnosti bychom se měli cítit komfortně

Neustálá přítomnost člověka v prostorách s ne příliš komfortní teplotou nutí tělo vynakládat zdroje na adaptaci, přičemž dlouhodobě nízká teplota v prostorách snižuje obranyschopnost organismu, což může mít za následek vznik infekčních a zánětlivých onemocnění. Je také možné, že rostoucí ceny energie a účty za vytápění by mohly vést k energetické krizi v Evropě. Možným řešením je vybavit domácnost chytrým a úsporný vytápěním.

Inovativní, ekologicky šetrné, chytré a vysoce kvalitní topení od AENO, které využívá kombinaci infračervené a konvekční technologie, je již k dostání v České republice. Během topné sezóny může ušetřit až 50 % nákladů na energie. Topení AENO nefouká vzduch a tím nezvyšuje prašnost. Neprodukuje žádné škodliviny, zápach ani hluk, nevysušuje vzduch, ani nespaluje kyslík v domácnosti. A to pomáhá udržovat rovnováhu vlhkosti v místnosti.

Všechna zařízení AENO spolupracují v rámci jednoho ekosystému a otevírají přístup k jednotlivým nastavením. Aplikace AENO umožňuje ovládat spotřebiče prostřednictvím chytrého telefonu, ručně nebo pomocí hlasových asistentů a integrovat spotřebiče do různých přednastavených scénářů.

Chytrá optimalizace vašeho pohodlí

Jsme svědky kvalitativní obnovy průmyslu směrem k přirozenému světu pro lidi, kde každý může mít své osobní a bezpečné prostředí kolem sebe. A to díky podmínkám, které se nyní objevily: na jedné straně se změnily vzorce spotřeby a na druhé straně se rychle vyvíjí nejrůznější technologie.

Naším posláním je osvobodit člověka od rutiny a proměnit domov na území klidu, bezpečnosti a zdraví. Rozvoj digitálních technologií, zvýšená poptávka po ovládání produktů na dálku, hlasových asistentech, jsou dnes nezbytnými prvky domácnosti, které představují přechod na chytrou techniku. Smartizace ve všech kategoriích je to, co moderní uživatel potřebuje. Pracovat na špici, dělat budoucnost dostupnou dnes je to, čím je třeba se řídit, abychom se pohnuli kupředu a udávali trendy,“ říká Elena Kročak, Business Development Director AENO, „ Zvýšení očekávání spotřebitelů, změny v životním stylu a změny v poptávce přispějí k dalšímu růstu značky a rozvoj produktové řady AENO.“

Přiblížit se ke spotřebitelům bude vyžadovat, aby výrobci byly stále vynalézavější a chytřejší. Inovace se staly součástí našeho života jako reakce na nepředvídatelné okolnosti. Spotřebitelé již však nejsou ochotni snižovat laťku a čekají na nabídky, které zlepší jejich život.

Podobné články

Back to top button