Technika

Novinky z iOS 17: Jak na ještě lepší používání iPhone?

Apple představil novinky, které přijdou na do iPhonů letos na podzim. Překonat loňský rok a příchod iOS 16 se nepodařilo, nicméně i tak se vývojáři postarali o to, aby se iPhone používal ještě snáze. V tomto článku si představíme zásadní novinky, které Apple do nové verze iOS implementoval.

Vylepšené volání

iOS 17 nabízí nové možnosti pro přizpůsobení volání v nativní aplikaci Telefon. Nyní můžete upravit způsob, jakým se ukazujete druhým během hovoru, například pomocí personalizovaného kontaktního plakátu. Můžete změnit jméno, styl písma a mnoho dalšího. Můžete také nastavit kontaktní plakáty pro ostatní uživatele.

Filtry v aplikaci Zprávy

V aplikaci Zprávy je nyní možné vyhledávat pomocí filtrů, podobně jako v aplikaci Fotky. Tím lze rychle a snadno vyhledávat zprávy na základě určitých parametrů, jako je odesílatel, přítomnost odkazu nebo mediálního obsahu.

Funkce kontrola stavu

V Zprávách byla přidána nová funkce Kontrola stavu. Po kliknutí na symbol + v sekci pro psaní zprávy se zobrazí menu, kde si můžete vybrat Kontrolu stavu a zadat potřebné informace. Vámi vybrané kontakty se pak mohou dozvědět, zda jste bezpečně dorazili na své místo.

Tip: Vychutnejte si novinky z iOS 17 na novém iPhone 14 a nakupujte na iSTYLE.

Hlasová schránka ve FaceTime

Ve FaceTime nyní můžete zanechat audio nebo video zprávu vybraným kontaktům. Zprávy mohou obsahovat stejné efekty jako během videohovoru ve FaceTime a mohou být přehrány také na Apple Watch.

iPhone 17

Režim Pohotovost

Další důležitou novinkou v iOS 17 je režim Pohotovost. Když je váš iPhone připojen k napájení, nehýbe se a je položen vodorovně, na jeho zamčené obrazovce se budou zobrazovat různé prvky, jako jsou fotografie, různé informace nebo widgety.

NameDrop

Sdílení kontaktů je nyní snazší díky nové funkci NameDrop. Stačí přiložit váš iPhone k jinému iPhone nebo Apple Watch a obě strany mohou vybrat kontakty včetně e-mailových adres, které chtějí sdílet.

Aplikace Journal

V průběhu roku se iOS 17 rozšíří o novou nativní aplikaci Journal. Uživatelé budou mít možnost vytvářet detailní deníkové záznamy s možností přidávání fotografií a dalšího obsahu z iPhonu.

Podobné články

Back to top button