Novinky a aktuality

Avengers: Endgame - Teorie i trailery na jednom místě

Tak už máme Avengers: Endgame i v kinech a jaké teorie se potvrdily, a které byly naopak úplně mimo. Článek zachováme v původním znění, abyste viděli, co jsme si mysleli, že se stane. Nakonec naše teorie zase tak špatné nebyly, i když je pravda, že úplně přesně se vlastně netrefil nikdo na světě. Recenzi filmu Avengers: Endgame najdete tady, a uvidíte, jak se nám film líbil. Samozřejmě stále platí, že předpovědi jsou naprosto prošpikovány SPOILERY, takže ** SPOILER ALERT ** Čtěte proto na vlastní nebezpečí.

Avengers: Infinity War už je za námi a předpokládáme, že jste film viděli. Pokud tomu tak není, určitě to jděte napravit. Ve článku se budeme zabývat všemi dějovými zvraty a prozradíme kompletní závěr filmu Infinity War i všechny možné zápletky. 

Konec a příběh Avengers: Infinity War

Thanos to opravdu dokázal, získal všech 6 Kamenů nekonečna (Infinity Stones) a legendárním lusknutím prstu vymazal polovinu populace celého vesmíru. Tím samozřejmě vymazal i polovinu Avengers i všech ostatních hrdinů. Mezi mrtvými jsou například Bucky Barnes alias Winter Soldier, T’Challa alias Black Panther, Groot, Wanda Maximoff alias Scarlet Witch, Sam Wilson alias Falcon, Mantis, Drax, Peter Quill alias Star-Lord, Doctor Stephen Strange alias Doctor Strange a Peter Parker alias Spider-Man. Během filmu jsme navíc viděli smrt Gamory, Heimdalla, Lokiho a Visiona. V potitulkové scéně to zabalil i Nick Fury s Marií Hill. 

Mezi přeživšími zůstali Tony Stark alias Iron Man, Nebula, Bruce Banner alias Hulk, M’Baku, Okoye, James Rhodes alias War Machine, Rocket, Steve Rogers alias Captain America, Natasha Romanoff alias Black Widow a Thor. Ve filmu se sice neukázali Hawkeye a Ant-Man, ale velmi pravděpodobně přežili také. Všimněme si také toho, že mezi přeživšími zůstala kompletní šestice původních Avengers, tedy za předpokladu, že Hawkeye opravdu přežil také.

Potitulková scéna navíc ukázala obrovský chaos na Zemi, kdy k zemi padaly vrtulníky bez pilotů a bourala auta bez řidičů. To samé se stalo v celém vesmíru a konec Infinity War tak znamenal smrt bilionů životů, což v překladu znamená nejčernější konec jakéhokoliv filmu v historii kinematografie. Jak ale z toho ven?

Co zatím víme o Avengers: Endgame

Moc toho opravdu není. Datum premiéry Avengers 4 bylo stanoveno na 3. května 2019 a vrátit by se mělo obsazení z Infinity War + několik nových postav. Mezi nimi bude figurovat Captain Marvel, která si odbude svoji sólovku 8. března 2019, tedy necelé 2 měsíce před Avengers 4.

Vše ostatní jsou pouze spekulace a ani název čtvrtých Avengerů zatím nebyl uveřejněn. Informace budeme samozřejmě doplňovat, jak se budou objevovat.

Avengers 4 – teorie o názvu, který už známe :)

Teď už název známe, ale naše teorie tu stejně necháme, abyste se mohli pobavit :) Nakonec jsme se s Endgame opravdu trefili a byl to od začátku i náš favorit.

Avengers 4 se původně měli jmenovat Infinity War Part 2, ovšem tvůrci se rozhodli druhou část obrovského finále přejmenovat. Název zatím neznáme, protože se prý jedná o zásadní spoiler, kterého se navíc máme maximálně bát. Název se pravděpodobně dozvíme během několika málo měsíců. Velmi zajímavé jsou teorie o to, jak by se čtvrtí Avengers mohli jmenovat. Velmi slibně zní název Avengers: Endgame, na který navnadil Doctor Strange před svou smrtí, když se ho Tony ptal, proč Thanosovi vydal Time Stone, na což Strange odpověděl „We’re in the endgame now,“ což bychom mohli volně přeložit jako „Nacházíme se v koncovce,“ pravděpodobně převzaté ze šachové terminologie.

Zajímavou alternativou mohou být také Avengers: Reassemble, tedy něco ve smyslu Avengers se dávají znovu dohromady. Avengeří parta se po třetím Captain America: Civil War rozhádala a je potřeba Thanosovi ukázat, že společně jsou schopni porazit i toho nejmocnějšího protivníka. Ve hře také zůstává Avengers: United, ovšem tyto názvy působí až moc pozitivně a navíc by se nejednalo zrovna o spoiler. Na skutečný název si budeme muset počkat.

Avengers: Endgame – teorie a spekulace

Příběh Avengers 4 je držen v přísné tajnosti a kromě tvůrců asi nikdo pořádně neví, o čem film přesně bude. Režiséři bratři Russoové každopádně tvrdí, že se máme připravit na úplně jiný film, než byl Avengers: Infinity War. Jedno je ale jasné – alespoň někteří mrtví hrdinové se budou muset nějakým způsobem vrátit k životu. Důvodů je hned několik:

  • Už víme, že vznikne minimálně Spider-Man: Far From Home, tedy pokračování Spider-Man: Homecoming ve kterém si titulní roli zopakuje Tom Holland. Vzhledem k tomu, že se Peter Parker rozplynul v prach, se bude muset Spider-Man vrátit k životu
  • To samé jako u Spider-Mana platí o Strážcích galaxie, u kterých byl oznámen třetí díl, i když je momentálně odložen na neurčito hlavně kvůli problémům, které způsobily Tweety Jamese Gunna, které pobouřili část veřejnosti. Pravděpodobně nebude vznikat sólovka pouze o Rocketovi, který jako jediný ze Strážců přežil
  • Sólovka Black Panther byl bezprecedentní úspěch a film vydělal v kinech bezmála 1,4 miliardy dolarů a stal se devátým nejúspěšnějším filmem historie. Bylo by poněkud podivné sérii utnout v zárodku smrtí hlavního hrdiny, který se rozplynul v zásadě mimo záběr. I když pokračování nebylo oficiálně oznámeno, na 99,9% vznikne
  • Doctor Strange má podle Kevina Feigeho, který stojí za celým vznikem Marveláckého filmového univerza, mít hlavní roli v pozdějším směřování Avengers a pravděpodobně nahradí Tonyho Starka v pozici velitele superhrdinů

Že se hrdinové nějak vrátí, je prakticky jisté, ale velkou otázkou zůstává, jak se to stane.

Budou Avengers 4 o cestování časem?

Jednou ze dvou hlavních teorií zůstává možnost, že se hrdinové nějakým způsobem vrátí v čase a události z Infinity War napraví. Tuto teorii podporují také uniklé fotky za natáčení, kde si můžete prohlédnout zde. Vidět je na nich Captain America ve starém kostýmu, ale také Iron Man, Ant-Man nebo Mark Ruffalo hrající Hulka. Vše v kulisách bitvy o New York z konce prvních Avengers. Může se sice jednat o flashback, ale větší smysl dává, že se vrátily v čase a pokusí seukořistit hned 2 Infinity Stones, tedy Tesseract se Space Stone a Lokiho žezlo, ve kterém třímá Mind Stone (což jsme se dozvěděli až v Avengers: Age of Ultron).

Problém s cestováním v čase je hlavně v tom, že je pro Avengers prakticky nedosažitelné. Time Stone, který by to mohl umožňovat, má stále Thanos, o jehož lokaci nikdo nic neví. Je sice možné se dopravit pomocí Thorovy sekyry Stormbreaker, která ovládá sílu Bifrostu, ale hrdinové by netušili, kam se vlastně přenést. Bifrost tak bude použit spíše k tomu, aby Thor dostal na Zemi Tonyho a Nebulu, kteří zůstali na Thanosově domovské planetě Titanu.

Je také otázka, jestli by se tímto způsobem zvrátily smrti všech postav, tedy i těch, které zemřely jinak, než následkem Thanosova lusknutí. I když smrt některých postav jsme si rozhodně nepřáli, bylo by poněkud zvláštní, kdyby Infinity War nezanechala žádné následky. V zásadě se ale přesně takto vyřešila situace v komiksové předloze Infinity Gauntlet, která také mrtvé postavy jednoduše vrátila k životu.

Doctor Strange představil různé dimenze

Další teorie? Přechod do jiné dimenze

Už od sólovky Doctora Strange jsme seznámeni s tím, že existuje nekonečno dimenzí, tedy takzvaný Multiverse. Není také náhoda, že Infinity War a Avengers 4 jsou proloženy pokračováním Ant-Mana, ve kterém by se mělo cestovat do takzvané kvantové dimenze, která byla nakousnuta už v prvním sólovce.

Právě pokračování Ant-Mana nejspíše napoví, jaké bude další směřování Avengers, ale právě cestování do jiné dimenze se jeví pravděpodobněji, než cestování časem.

Druhým filmem od Marvelu, který bude mít premiéru mezi oběma díly Avengers je origin hrdinky Captain Marvel, na kterou navnadila potitulková scéna z Infinity Wa. Tato superhrdinka, přestože je opravdu mocná a v boji s Thanosem rozhodně pomůže, nemá schopnosti k návratu časem a mohla by akorát ukrást Time Stone z Thanosovy rukavice, pomocí kterého by se hrdinové mohli vrátit v čase a dát věci do pořádku. Tato varianta se ale prakticky na 100 % nestane.

Že by hrdinové opravdu zůstali mrtví?

Nejčernější scénář poté vypadá tak, že hrdinové odcestují do takové dimenze, kde zemřela druhá polovina vesmíru, než kterou jsme viděli zmizet v Infinity War. Thanos si smrt postav totiž nevybíral a vymazal polovinu populace zcela náhodně. Přeživší z naší dimenze by pak doplnili přeživší z jiné dimenze a společně Thanose porazili.

Tato teorie je velmi pravděpodobná i proto, že sami tvůrci tvrdí, že všechny postavy, které zemřely v Infinity War, jsou opravdu mrtvé. V Avengers 4 by se tak mohli spojit přeživší z několika dimenzí, přičemž my bychom věděli, že v Infinity War reálně zemřela polovina vesmíru a tyto postavy už se k životu nikdy nevrátí. Je to velmi temná budoucnost, ale MCU hodlá mají zakončit desetiletou éru filmů a má se jít opravdu na dřeň.

O čem Avengers 4 ve skutečnosti budou se musíme nechat překvapit. Doufejme, že si na nás tvůrci nechávají pěkných několik es v rukávu a že budeme pokračováním příběhu náležitě překvapeni.

Podobné články

Back to top button