Novinky a aktuality

Jak na masáž v teple domova?

Pro příjemnou masáž nemusíte chodit mimo domov. Vyzkoušejte některý z moderních masážních přístrojů pro domácí použití.

Ruční vs. elektrické

Všestrannost masážních přístrojů a jimi nabízených procedur je dána zejména množstvím vyměnitelných hlavic. Možnost výměny hlavice se týká především sofistikovanějších ručních a pistolových masážních přístrojů, zatímco přenosné masážní přístroje jsou zpravidla vybaveny jednou pevnou hlavicí.

Masážní přístroje mohou být buď ruční, nebo elektrické. Ruční elektrické masážní přístroje, tj. masážní přístroje sestávající z více či méně dlouhé rukojeti, na jejímž konci je masážní plocha schopná vykonávat vibrační nebo úderné pohyby.

U elektrických masážních přístrojů se jedná se o typ masážního přístroje, který se v domácnostech používá teprve od nedávna, ale již dlouho jej využívají sportovci a profesionálové, protože je schopen nabídnout velmi hluboké dekontrakční masáže díky vysílání vysokofrekvenčních úderů, které podporují regeneraci bolavých a unavených svalů. Tento typ masážního přístroje je proto ideální pro ty, kteří se během dne věnují intenzivní fyzické aktivitě a potřebují cílenější působení na aktivaci svalů, stimulaci krevního oběhu a zkrácení doby regenerace svalů.

Elektrické masážní stroje

Když je řeč o elektrických masážních přístrojích, je k dispozici velmi široká škála zařízení, která zahrnuje masážní přístroje lišící se od sebe funkcí, konstrukcí a nabízenou léčbou. Tento typ elektrických masážních přístrojů je určen především pro domácí použití, a tedy pro ty, kteří chtějí snížit nebo odstranit bolesti a nepohodlí svalů a kloubů, aktivovat krevní oběh, uvolnit kontraktury nebo prostě jen využít relaxačního účinku masáže, aniž by museli nutně navštívit specializované centrum.

Výhodou tohoto typu přístroje je, že jej lze používat kdykoli během dne, ať už doma na gauči, nebo v práci při sezení u pracovního stolu, a proto může být ideální a ekonomickou alternativou k masáži v masážním salonu.

Masážní pistole

Pistole na masáž svalů je oblíbeným nástrojem pro sportovce. Na první pohled může vypadat jako kutilský nástroj, ale jak už to tak bývá, zdání může klamat. Jedná se o zbraň určenou pro regeneraci svalů, vhodnou nejen pro sportovce a profesionály, ale pro každého, kdo chce, aby se jeho tělo cítilo dobře po intenzivní fyzické aktivitě.

Jak ale masážní pistole funguje? Koncept je velmi jednoduchý. Má rukojeť a pulzující hlavici, která se rychle pohybuje dopředu a dozadu a masíruje ošetřovanou část těla. Pistole nahrazuje tlak rukou a loktů při fyzioterapeutických technikách uvolnění svalů, a proto umožňuje provádět perkusní masáž v pohodlí domova. Možná po intenzivním cvičení na kole.

Masážní pistole na svaly – jak se používá?

Jak se ale pistole na masáž svalů používá a jakými pokyny se řídit? Masážní pistole na svaly je strategický nástroj, který se zaměřuje na bolestivé oblasti, tedy na ty partie, které cítíte velmi unavené, zejména po náročném tréninku.

Hlavice působí na svalovou tkáň tlakovou stimulací. Tím se zvýší průtok krve do ošetřované svalové oblasti, což pomáhá zmírnit zánět a svalové napětí a uvolnit danou partii. Pistole na masáž svalů je stále oblíbenějším výrobkem a na trhu najdete mnoho více či méně profesionálních modelů.

Materiál masážních pistolí

Materiál použitý v konkrétním modelu masážní pistole není vždy přesně specifikován, mimo jiné kvůli různorodosti komponentů, z nichž je masážní přístroj vyroben. Obecně jde většinou o materiály, jako je plast nebo hliník a měď u některých součástí profesionálních pistolových masážních přístrojů.

Podobné články

Back to top button