Zdraví

Poprvé na masáž: Jakou si vlastně vybrat?

Necítíte občas po hektickém a namáhavém týdnu potřebu uvolnit svou mysl a tělo? Existují různé způsoby relaxace. Dobrý a dostatečně dlouhý spánek, meditace, víkendový útěk do přírody. Pak jsou tady také masáže. Ty mají rychlý efekt!

Relaxační masáž má spoustu pozitivních účinků na vaše tělo i mysl. Sníží stres, zbaví vás bolestí svalů, odstraní únavu a napětí. Zlepší krevní oběh, pomůže k lepší imunitě. Prostě a jednoduše budete odcházet spokojení a uvolnění, a to ať už se vydáte na jakoukoliv masáž. Zejména ve větších městech je nabídka tak široká, že člověk kolikrát neví, co si vybrat. Lákají vás různé masáže Praha a vy přemýšlíte, kterou z nich zvolit? Pojďme si rozdíly mezi nimi ujasnit.

Thajská masáž

Určitě patří k nejrozšířenějším typům a rozhodně také těm nejstarším. Praktikovala se už dávno před naším letopočtem, a to z dobrého důvodu. Kombinuje totiž ajurvédské principy, akupresuru a jógové pozice s cílem zmírnit bolestivé napětí ve svalech. Masér nebo masérka při této masáži využívá nejen hnětení a stlačování rukama, ale také tahání a protahování. Jedná se tedy o masáž celého těla.

V praxi se setkáte s různými variacemi thajské masáže. Například studio Tawan nabízí thajské masáže Praha s názvem Aroma Oil. Při takové masáži jsou používány speciální aromatické oleje a masáž je celkově jemnější.

Masáž lávovými kameny

Teplo je uklidňující. Masáž lávovými kameny kombinuje různé typy masážních technik s přikládáním hladkých kamenů, které vysílají své terapeutické teplo do kritických bodů podél páteře. I samotná váha kamenů přináší relaxaci. Masáž lávovými kameny je považována za skvělou relaxační masáž.

Detoxikační masáž

Pod tímto názvem se skrývají masáže, při kterých se používají specifické přípravky, jako jsou přírodní oleje a zábaly. Cílem detoxikační masáže je zejména detoxikace pokožky, tedy odstranění přebytečných buněk a omlazení.

Lymfodrenážní masáž

Cílem této masáže je rozproudit v těle lymfu, a tím napomoci k odplavení škodlivých látek a toxinů. Masáž pomáhá také s pocity těžkých nohou a únavou, tělo se celkově probudí. Pokud začnete hledat lymfatické masáže Praha, pravděpodobně si všimnete, že dost z nich je strojových. Je tomu skutečně tak, lymfodrenážní masáž nemusí provádět masér či masérka. Místo toho vám obléknou návleky, ve kterých se střídavě nafukují a vyfukují jednotlivé komory.

Masáž

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapie vás pohladí na těle i na duši. Podstatou této masáže je využívání éterických olejů, které působí na vaše tělo, pokožkou do něj pronikají. Zároveň ale působí i psychicky. Uklidníte se, naberete energii, zbavíte se stresu, odpočinete si. Vonnou esenci si před masáží sami vyberete.

Havajská masáž

Tento typ masáže vás okamžitě přenese do exotické destinace. Její specifikum spočívá v tom, že masérka či masér používají nejen prsty a dlaně, ale masírují vás celým předloktím. Díky velkoplošným hmatům dochází k intenzivnějšímu přenosu energie a tepla. Masáž je také velmi rytmická a ladná, mnozí ji připodobňují k tanci.

Tak a jste moudřejší. Existuje ještě spousta specializovaných masáží, které jsme nezmínili, například masáž pro těhotné, masáže chodidel, masáže pro lidi se sedavým zaměstnáním apod. Jedno je ale jasné. Ať už vás zlákala jakákoliv relaxační masáž Praha, určitě budete odcházet spokojenější, uvolněnější a v dobré náladě. Vyberte si svou masáž na portálu Bombadar.cz!

Podobné články

Back to top button