Peníze

Vyplatí se cestovní pojištění do EU a na co si dát pozor při jeho výběru?

Chystáte se na dovolenou do zemí Evropské unie a přemýšlíte, zda má cenu sjednat si cestovní pojištění? Nenechte nic náhodě. Zdravotnictví v každé zemi je jiné a můžou vás tak překvapit místní vysoké poplatky za ošetření. Při výběru pojištění si vždy zjistěte, za co vlastně platíte, aby ve vašem výběru bylo zahrnuto vše, co potřebujete.

V některých zemích EU si za ošetření pořádně připlatíte

I když se situace za poslední roky také v České republice podstatně změnila, řada lidí je stále zvyknutá a přesvědčená, že za zdravotní péči se neplatí. Jsou pak velmi překvapeni, když zjistí, bohužel, často kvůli svému vlastnímu úrazu, že v zahraničí je to jinak.

V některých zemích EU si za ošetření pořádně připlatíte
Foto: Pexels.com

Díky Evropskému zdravotnímu průkazu, který má každý pojištěnec na zadní straně své zdravotní kartičky, za vás sice vaše zdravotní pojišťovna v případě pojistné událost uhradí určitou částku, ale jen do výšky toho, kolik vyplácí za dané ošetření nebo jiný úkon v České republice.

Náklady na ošetření či pobyt v nemocnici jsou ale v některých zemích Evropské unie často mnohonásobně větší než u nás. Proto je lepší myslet na cestovní pojištění a být v klidu. Díky malé investici můžete ušetři desetitisíce korun.

Přizpůsobte pojištění do zahraničí vašim potřebám

Cestovní pojištění už dnes není nijak drahou a náročnou záležitostí, abyste si ho nemohli zajistit rychle, online a zcela přizpůsobené na míru vašim potřebám. Některé pojišťovny mají dokonce na svém webu přehledný formulář, kde si jen v několika krocích „vyklikáte“, kam a kdy jedete, kolik vás je, co všechno potřebujete připojistit a nástroj vám spočítá výslednou sumu, kterou bude pojištění stát. Teprve potom se můžete rozhodnout, zda si u té konkrétní pojišťovny cestovní pojištění sjednáte.

Přizpůsobte pojištění do zahraničí vašim potřebám
Foto: Unsplash.com

Pokud půjdete online přímo přes konkrétní pojišťovnu, čeká vám často také bonus v podobě příjemné slevy z celkového pojistného.

Zajímejte se, co pojištění kryje

Při výběru pojistného a pojišťovny si dejte velký pozor nejen, jak snadno pojištěné sjednáte, ale také na to, co je vlastně v pojištění zahrnuto a jaké další služby pojišťovna poskytuje. V současnosti jsou především důležité asistenční služby 24 hodin sedm dní v týdnu, a to v českém jazyce, abyste se kdykoliv dovolali pomoci.

Zajímejte se, co pojištění kryje
Foto: Unsplash.com

Zjistěte si také, zda dané pojištění do zahraničí platí například pro těhotné ženy po 26. týdnu těhotenství, pokud je to váš případ, nebo zda se vztahuje i na pacienty s nějakým chronickým onemocněním, jako je třeba cukrovka.

Nezapomeňte se připojistit

Dále si objektivně promyslete, či nebudete potřebovat třeba připojištění v případě adrenalinových aktivit. Klasické sporty jsou často zahrnuty už v základním balíku, ale například na parašutismus či bojové sporty už potřebujete připojištění. Často lidé také zapomínají, že základní pojištění je při vysokohorské turistice ochrání jenom do výšky 5 000 m. n. m., nebo že se musí připojistit na sjíždění divoké vody třetího stupně obtížnosti.

Paragliding
Foto: Pexels.com

Cestovní pojištění si ale často můžete rozšířit také o další zajímavé pojistky, jako je například pojištění storno poplatků, asistence při zpoždění nebo dokonce zrušení přepravy, připojištění auta a pod.

Šťastnou cestu!

Podobné články

Back to top button