Novinky a aktuality

Největší pohyby ve světě kryptoměn

Ve světě obchodování s kryptoměnami je pro investory, kteří chtějí využít volatility trhu, zásadní, aby bedlivě sledovali největší tahouny kryptoměn. Každý den přináší smršť dynamických cenových posunů a nečekaných vzestupů krypto aktiv, což poskytuje nekonečné příležitosti pro dychtivé investory. Je důležité pečlivě sledovat krátkodobé i dlouhodobé posuny na krypto trhu, což vám umožní přizpůsobit se a efektivně se orientovat v rozbouřených vodách.  

V tomto článku budeme diskutovat o dnešních top tahounech a poražených, abychom vám pomohli odpovídajícím způsobem upravit vaše portfolio. Ukážeme vám také, jak tyto informace využít k maximalizaci vašich zisků a co nejlepšímu využití výkyvů trhu.

Shrnutí největších krypto tahounů 

Málo času? Zde je stručný přehled největších tahounů kryptoměn:

Výherci

  • Compound (COMP) – 11.23%
  • Pepe (PEPE) – 10.23%
  • ApeCoin (APE) – 9,81%

Poražení

  • GateToken (GT) – 3.20%
  • Maker (MKR) – 2,99%
  • Monero (XMR) – 1.05%

Nejlepší krypto tahouni  

Zde jsou tři nejlepší kryptoměny za posledních 24 hodin:

1. Compound (COMP) – 11.23%

Dnešním nejlepším krypto tahounem je mince s decentralizovanou správou, Compound. Držitelé tohoto aktiva ERC-20 mohou navrhovat, diskutovat a hlasovat o všech změnách protokolu Compound. Prostřednictvím tohoto protokolu mohou uživatelé žádat o půjčky nebo získávat úroky půjčováním svých kryptoměn ve formě autonomních smart kontraktů. Nativní token, COMP, je využíván jako způsob, jak motivovat k účasti a zajistit aktivní a zdravou komunitu.

Celková nabídka COMP je omezena na 10 milionů a tržní kapitalizace této mince je stanovena na 378 134 354 dolarů. V posledních 24 hodinách se COMP vyšplhala na 11,23%, což je cena 48,00 dolarů. To je nejvyšší cena, které kryptoměna COMP tento měsíc dosáhla. Odborníci jsou přesvědčeni, že se bude po zbytek roku dále zvyšovat a bude se pohybovat kolem 80 dolarů.

2. Pepe (PEPE) – 10.23%

Po vzoru dalších populárních meme mincí, jako jsou Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB), se kryptoměna Pepe dostala do centra pozornosti. Tato mince je inspirována kreslenou postavičkou „Pepe the Frog„, která se stala jedním z nejpopulárnějších internetových memů v roce 2015. Navzdory tomu, že je meme starý, PEPE je ve skutečnosti nová měna a do oběhu se dostala až v dubnu tohoto roku.

Celková nabídka PEPE činí 420,69 bilionu tokenů, přičemž 93 % této nabídky je zasíláno do fondu likvidity. Přestože PEPE nemá žádnou vnitřní hodnotu, má za sebou několik velmi slibných měsíců. Mince v současné době stojí 0,0000007987 USD s tržní kapitalizací 312,97 milionu USD. Mince za poslední den získala působivých 10,23% ceny a nevykazuje žádné známky zpomalení.

3. ApeCoin (APE) – 9,81 %

Další mincí, která dnes zaznamenala výrazný nárůst ceny, je ApeCoin. Tento token byl vytvořen na podporu ekosystému APE. Ekosystém APE se zrodil z notoricky známé kolekce NFT Bored Ape Yacht Clube. Jejím cílem je poskytnout držitelům mincí APE exkluzivní zboží, akce, služby Web3 a hry ve fyzické i digitální podobě. APE byl spuštěn v roce 2022, jen pár měsíců po nejvyšší popularitě NFT Bored Ape.

APE má celkovou nabídku 1 000 000 000 tokenů a sedí na tržním limitu 461 165 665 dolarů. Tato mince má hrbolatý rok a její cena má od svého historického maxima 23,65 dolaru v dubnu 2022 setrvale klesající trend. V posledních 24 hodinách se však APE zvýšila o 9,81 %, na cenu 1,25 dolaru. Má se za to, že tato mince opustila nebezpečnou zónu a je na dobré cestě znovu spatřit dny slávy.

Největší poražení

Zde jsou tři největší krypto poražení za posledních 24 hodin:

1. GateToken (GT) – 3.20%

Dnešním největším poraženým je GateToken (GT), nativní aktivum GateChainu a pomocný token pro Gate.io. Cílem GateChain je chránit bezpečnost uživatelských aktiv on-chain a poskytovat dostupné decentralizované transakční služby. Tento veřejný řetězec využívá mechanismus proof-of-stake s využitím tokenu GT. GT je především odměnou za těžbu PoS, ale je také určena pro účastníky, aby platili poplatky za online převod.

Celková nabídka GT je 300 milionů tokenů, s tržní kapitalizací v hodnotě 357 009 523 dolarů. Mince zaznamenala pokles o 3,20 %, což vedlo k současné ceně 3,72 USD. Stalo se tak krátce poté, co v červnu došlo k drastickému 10% poklesu poté, co se objevily zvěsti o finančním zdraví Gate.io. Někteří uživatelé odhalili, že platforma má problémy s operacemi a výběry. Gate.io tato obvinění popřela a uvedla, že operace probíhají hladce. Zdá se však, že platforma ztratila důvěru uživatelů i krypto investorů.

2. Maker (MKR) – 2,99 %

Další mincí, která bohužel v posledních 24 hodinách zaznamenala výrazný pokles, je Maker (MKR). Tento ERC-20 token je nativní pro Maker Protocol, což je decentralizovaný finanční projekt. Tento systém umožňuje uživatelům využívat aktiva ke generování Dai (DAI), což je token, který je navázán na americký dolar. Držitelé MKR mohou vsadit své tokeny, aby mohli hlasovat o navrhovaných změnách protokolu Maker a zajistit stabilitu DAI.

Maker má celkovou nabídku 977 631 tokenů, což je jen kousek od maximální nabídky 1 005 577. Navzdory tomu, že tento token měl po celý rok stálý vzestup, jeho cena náhle klesla o 2,99 % a zůstala na ceně 1 471,92 USD. Tržní kapitalizace této mince nyní činí 1 438 950 784 $.       Ačkoliv dnes MKR zažívá strmý propad, investoři jsou si jistí, že se tento token zotaví a bude po zbytek roku nadále růst. Mnozí věří, že MKR skončí v roce 2023 za cenu kolem 2 000$.

3. Monero (XMR) – 1,05 %

Kryptoměna XMR zaměřená na soukromí je poslední mincí na tomto seznamu, která za poslední den zaznamenala nejvýraznější pokles hodnoty. Monero byla spuštěna v roce 2014 a byla navržen tak, aby usnadňovala plně anonymní transakce mezi uživateli. Tato mince má nevysledovatelnou historii transakcí a oproti Bitcoinu nabízí řadu bezpečnostních výhod. Od svého vzniku si Monero získala pozornost obchodníků po celém světě a dokonce se stala jednou z 20 nejpopulárnějších kryptoměn.    

Navzdory své popularitě není XMR imunní vůči poklesu cen. Tato mince má celkovou nabídku 18 338 025 dolarů a maximální tržní hodnotu 18 338 025 dolarů. Za poslední den XMR klesla o 1,05%, takže dosáhla ceny 145,47 dolaru. To je daleko od historického maxima ve výši 517,62 dolaru z května 2021. Mnozí jsou přesvědčeni, že by se XMR měla do konce roku zotavit na cenu kolem 190 dolarů, ale dlouhodobá budoucnost této mince je stále nejistá.

Jak vydělat na krypto vítězcích a poražených

Nyní, když víme, které mince za posledních 24 hodin zaznamenaly největší nárůst nebo pokles ceny, můžeme pracovat na tom, abychom těchto pohybů trhu využili. Zde je návod, jak využít krypto pohyby jako životaschopnou investiční strategii:  

Identifikujte cenové trendy

Prvním krokem, jak využít krypto pohybů, je identifikace cenových trendů pomocí analýzy trhu. Analýza trhu je pro obchodníky klíčovou dovedností, protože jim pomáhá při informovaném rozhodování o tom, jaké kroky mají podniknout. Technická analýza například obchodníkům umožňuje identifikovat uptrendy, downtrendy a vedlejší trendy. Pomocí těchto informací mohou obchodníci takticky vstupovat a vystupovat z pozic, aby dosáhli zisku.

V kombinaci s technickými ukazateli, jako jsou klouzavé průměry a index relativní síly (RSI), poskytuje technická analýza obchodníkům objektivní údaje. To jim umožňuje činit informovaná rozhodnutí, která se zakládají na cenových pohybech v reálném čase, nikoli na emocích či tržních fámách.

Vyhledejte odborné poradenství

Úspěšné využití této taktiky může být samozřejmě náročné. Často je to také velmi stresující a zdrcující zkušenost pro obchodníky, zejména začátečníky. Pokud patříte k tisícům obchodníků, kteří nevědí, jak nebo kde začít, když dojde na zúročení cenových pohybů kryptoměn, nezoufejte, protože máte jiné možnosti.         

Někdy je pomoc odborníka ta je nejlepší věc, kterou můžete udělat pro rozvoj své obchodní kariéry a zvýšení svého zisku. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je registrace do krypto makléřské společnosti. Krypto broker (nebo broker) je subjekt, který pomáhá uživatelům při vyvažování jejich portfolií a vedení obchodníků na trhu s kryptoměnami. Dosahují toho nabídkou různých nástrojů pro začátečníky a komplexních zdrojů, které mohou obchodníci využít ve svůj prospěch.   

Pokud se rozhodnete požádat o radu krypto makléře, může vám pomoci úspěšně se pohybovat na trhu a implementovat efektivní obchodní strategie. Makléři mají obvykle rozsáhlé praktické zkušenosti s obchodováním, takže mohou pomoci obchodníkům zdokonalit své dovednosti a získat důvěru v kryptografickém světě.          

Chcete-li najít makléře, který se postará o vaše osobní cíle a úroveň zkušeností, můžete začít připojením krypto platformy. Krypto platformy, jako je Immediate Connect, implementují technologii umělé inteligence, aby automaticky spojovaly uživatele s kompatibilními zprostředkovateli. To nejen drasticky urychluje proces, ale také zajišťuje, že se spojíte s makléřem, který vám může nejlépe pomoci.

Bitcoin

Porovnejte výkon aktiv

Porovnání výkonnosti různých kryptoměn v rámci konkrétní kategorie nebo tržního sektoru vám může pomoci vybrat nejslibnější aktiva pro vaše obchodní strategie. Pokud například několik tokenů určitého tržního limitu, nabídky, objemu obchodování nebo odvětví prochází rychlým kolísáním cen, můžete tyto údaje použít k taktickému zadávání pozic.

Kromě toho je srovnání výkonnosti kryptoaktiv užitečnou dovedností pro praxi, i když aktivně neobchodujete. Trh s kryptoměnami je extrémně kolísavý a ceny se mohou bez varování rychle měnit. Pro obchodníka je klíčové rychle vyvíjet své strategie a přizpůsobovat se vyvíjejícím se podmínkám na trhu.

Závěr

Shrnutí: největší pohyby kryptoměn za posledních 24 hodin. Přestože nedávný pohyb těchto kryptocoinů neurčuje jejich celkový úspěch a potenciál, stále stojí za pozornost. Pochopení krátkodobých cenových trendů vám může pomoci uplatnit efektivní obchodní strategie a využít lukrativní příležitosti na krypto trhu.     

Konečně, pokud si nejste jisti, jak postupovat po identifikaci největších pohyblivých prvků na krypto trhu, můžete začít pomocí makléře. S dobrým makléřem na vaší straně můžete analyzovat nedávné cenové pohyby a tržní trendy, upravit své portfolio a implementovat nové obchodní strategie. Tímto způsobem můžete skutečně využít každodenních vítězů a poražených v krypto prostoru.    

Podobné články

Back to top button