Novinky a aktuality

Značka personalizovaných dárků Wanaprix přichází do České republiky

Blíží se zima a spolu s ní také oblíbené Vánoce. Vánoce jsou časem klidu a pohody, ve společnosti svých blízkých a rodiny. Kromě kapra se salátem k večeři, nesmí chybět ani ozdobený stromeček a pod ním nadělené dárky. V tomto článku si ukážeme tipy na dárky, které potěší blízké a zároveň šetří vaši peněženku.

Fotoknihy a dárky s fotkami

Fotoknihy jsou skvělým dárkem, který jistě každý ocení. Prostě krásná kniha plná vzpomínek a nezapomenutelných okamžiků. Nemusí to být pouze knihy. Fotografie můžete nechat natisknout třeba na hrnek, polštář, triko a ostatní předměty. Na stránkách, jako je wanapix.cz najdete velký výběr možností na dárky s fotografiemi.

Vlastnoručně vyrobené

Jestli umíte například výbornou marmeládu nebo med podle rodinného receptu, můžete své blízké obdarovat pár hezky ozdobenými sklenicemi s vaší tvorbou.

Vlastnoručně vyrobené dárky se nemusí týkat pouze kuchyně. Pokud jste dobrý malíř, můžete namalovat obraz. Naopak pokud vám jde práce se dřevem, můžete vyrobit například dřevěnou sošku nebo nějaký praktický dárek ze dřeva. Pokud umíte šít, můžete ušít třeba ponožky, které v těchto zimních dnech zahřejí. Možnosti jsou neomezené a pokud je něco, v čem vynikáte, můžete to použít na vyrobení osobitého dárku.

Tematický koš s dobrotami

Je jídlo něco, co vaši blízcí milují ze všeho nejvíce? Vyrobte košík plný dobrot, které mají vaši blízcí rádi. Může to být čokoláda, oříšky, plechovky piva nebo kus klobásy. Zkrátka do něj můžete přidat vše, co má dotyčný rád.

Dárkový koš nemusí obsahovat pouze jídlo. Můžete do něj přidat i jiné věci. Například vyrobit kosmetický dárkový koš.

Podpora jejich zájmů

Vyberte dárek, který podpoří jejich zájmy. Zjistěte, co by se chtěli naučit, co je baví a pak zvolte ideální dárek. Třeba kurz vaření, fotografie nebo jazyková lekce.

Rádi kreslí a tvoří? Akrylové barvy, sada tužek nebo štětce by mohlo být to pravé. Pro ty, kteří rádi tvoří v dílně, například barvy, sada náčiní a další.

Naopak náčiní do kuchyně, jako jsou kvalitní nože, mixér nebo nový hrníček potěší milovníky vaření. Pro nadšence do horkých nápojů může být ideálním čajový set se sadou kvalitních čajů, káva a kávovar.

Jestli máte ve svém okruhu dobrodruha, outdoor vybavení jako například stan, vařič, spacák nebo jiné užitečné věci, které by se mu na jeho cestách mohly hodit.

Další tipy na dárky

Zde jsou další tipy na Vánoční dárky pro rodinu a přátele.

Elektronické zařízení

Pokud je váš přítel milovník hudby, darujte mu bezdrátová sluchátka. Sluchátka jsou věc, která se časem opotřebuje nebo vzhledem k jejich velikosti, se snadno ztratí. Sluchátka jsou praktický dárek, který se vždy hodí.

Můžete pořídit také přenosný reproduktor na Bluetooth připojení nebo jinou drobnější elektroniku.

Oblečení nebo módní doplňky

Nový kousek do šatníku či módní doplněk jako je kabelka, pásek, nebo šála jsou praktické dárky, kterými potěšíte především ženy. Pokud vám záleží na přírodě, můžete se podívat po něčem pěkném v second handu. A jestli patříte mezi kreativce, můžete koupit klasické černé nebo bílé triko a pomalovat ho.

Knihy

Knihy jsou dalším praktickým dárkem. Vyberte knihu podle zájmů obdarované osoby. Může to být detektivka, beletrie, naučná literatura, kuchařky nebo kniha s DIY návody.

Předplatné služeb

Třeba předplatné streamingové služby, jako je Netflix, nebo roční předplatné časopisu, který má daná osoba ráda.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy nabízí v dnešní době skoro každý podnik. Můžete pořídit dárkový poukaz do restaurace, oblíbeného obchodu s oblečením a doplňky, nebo poukaz na knihy. Váš přítel si tak může vybrat dárek podle svého vkusu a vy máte jistotu, že jste nekoupili dárek, který by se mu nemusel líbit.

Umělecká díla

Pořídit originální obraz od úspěšného umělce se vám asi úplně nepodaří a pokud ano, bude to stát spousty peněz. Čím ale obdarovat přítele, který miluje umění? Skvělou volbou mohou být například puzzle s jeho oblíbeným obrazem.

Darujte zážitky

Zážitky jsou jednou z nejlepších věcí, kterou lze darovat. Zážitky, jako je společná večeře, kino, divadlo, wellness nebo poznávací víkend, kdy vyrazíte se svojí drahou polovičkou na víkend do hor.

Dalším zážitkem, který můžete darovat, je letenka a pobyt v zahraničí. Vyrazit na prodloužený víkend do Paříže nebo navštivte Londýn. Zjistěte, co mají nejraději a podle toho vyberte zážitek, na který budou s radostí vzpomínat.

Květiny a bylinky

Malý květináč s bylinkami může být užitečným darem. Například levandule krásně voní a mohou ji následně usušit a využít do čaje, ale i jako malinký sáček, který si mohou dát pod polštář pro klidnější spánek. Levandule také pomáhá bojovat se stresem a úzkostmi.

Pokud vaši blízcí mají rádi květiny, můžete jim jednu pořídit. Květiny vnesou do domova kus přírody a vykouzlí příjemnou atmosféru. Pokud jste nějaké sami vypěstovali, můžete je zasadit do hezkého květináče a obdarovat je jimi.

Pár slov závěrem

Vyjmenovali jsme si pár příkladů toho, jak můžete obdarovat své blízké během Vánočních svátku a zároveň ušetřit vaši peněženku. Osobní dary vždy potěší a zahřejí na srdci. Ať už jim dáte vlastnoručně vyrobený med, výlet do Itálie nebo fotoknihu, všechny tyto dary mají své kouzlo, který každý ocení.

Podobné články

Back to top button