Novinky a aktuality

Barevné trendy na rok 2024

V interiérovém designu si můžeme být zcela jisti několika věcmi. Jednou z nich je, že s novým rokem vždy přijdou i nové barevné trendy. V roce 2024 to bude nejen medový odstín Limitless, ale také odstíny modré nebo růžové.

Odstín Limitless

Odstín Limitless

Své barvy každoročně vybírá řada společností. Jednou z nich je i PPG, která se zabývá výrobou nátěrů. Spolu se svými značkami Glidden, Balakryl a Primalex teď představila barvu nadcházejícího roku s poetickým názvem Limitless. Jedná se o béžový odstín s medově teplým nádechem, který na pohled působí velmi příjemně. Vzhledem ke svému neutrálnějšímu vzezření má v interiéru poměrně všestranné použití. Béžovou snadno zkombinujete s dalšími barvami i materiály – a na rozdíl od výraznějších odstínů se nemusíte bát ani jejího použití na větších plochách.

Další barvy, se kterými nešlápnete vedle

Barva roku nikdy není jen jedna. Kromě PPG vyhlašuje svou barvu i řada dalších, ve většině případů amerických designérů a společností, které pak určují celosvětové trendy. Díky tomu máme jistotu, že zaručeně budeme mít z čeho vybírat. Tady je jen pár z mnoha dalších barev, které budou podle výrobců barevných nátěrů a jejich odborníků na interiérový design příští rok v kurzu.

Odstíny modré

Modrá se v barevných trendech pro následující rok objevuje hned několikrát. Jeden z jejích nejsvětlejších odstínů si jako své číslo jedna vybral americký výrobce barev a nátěrů Sherwin-Williams. Odstín Upward elegantně kombinuje světle modrou s šedými tóny. Je to další z klidných, neutrálních a nepříliš výrazných odstínů, které lze velmi dobře kombinovat. Přidejte ho klidně i ve větším množství, a to nejen v interiéru, ale také exteriéru.

U modré ještě chvíli zůstaneme. Pro rok 2024 si ji vybral i další z amerických výrobců barevných nátěrů, společnost Valspar. V jejím podání se jedná o trochu výraznější odstín Renew Blue, ve kterém jsou patrné zelené akcenty. Podle výrobce by mělo jít o jednoduchý uklidňující odstín vhodný do kuchyně, obýváku, koupelny nebo třeba předsíně. Pokud jde o kombinace, určitě nic nezkazíte tradiční bílou nebo jemně béžovou, skvěle pak Renew Blue vypadá i ve spojení se dřevem.

Odstín růžové

Světle růžová

Výrobce Dulux příští rok vsadí na neutrální odstín s lehce růžovým nádechem nazvaný Sweet Embrace. Jedná se o jemnou teplejší barvu, která do vašeho domova vnese trochu hravosti i hřejivé atmosféry. Je dobrou volbou i do menších místností s nedostatkem přirozeného denního světla, hodit se ale bude takřka kamkoli. Světle růžová se může stát dominantní barvou v místnosti, stejně dobře ale poslouží i jako doplňkový odstín. Lze ji snadno kombinovat s dalšími barvami, včetně těch pastelových, a také materiály.

Šedozelená

Tlumené odstíny zelené se už teď těší velké oblibě – a příští rok zřejmě nebude žádnou výjimkou. Krásný odstín s názvem Viridis si jako svou barvu roku vybral britský výrobce tapet a nátěrů Graham & Brown. Barva, která hledá svou inspiraci v přírodě, má podle výrobce navodit uklidňující atmosféru. Hodí se pro použití v malých i velkých místnostech, zejména v ložnicích nebo vstupních prostorách bytu. Bát se jí ale nemusíte ani v dalších místnostech nebo exteriéru.

Barevné trendy pro následující rok hovoří poměrně jasně. Vidíme určitý odklon od příliš výrazných barev a vracíme se k těm jemnějším, se kterými lze v interiéru mnohem lépe pracovat. Většina zmíněných barev pak není žádnou velkou novinkou. V podobných odstínech najdete na trhu celou řadu nátěrů, tapet, bytových doplňků i široký výběr nábytku. Stačí si jen vybrat, jakou formou svou vysněnou barvu doplníte.

Podobné články

Back to top button