Novinky a aktuality

Sprchová zástěna, nika nebo box – v čem se liší a jaké mají výhody?

Rozhodli jste se, že se v nové koupelně bez sprchy neobejdete? Tak to ještě nemáte tak úplně vyhráno. Existují totiž hned tři možnosti, jak můžete prostor pro sprchování vytvořit – konkrétně máte na výběr mezi sprchovou zástěnou, nikou, nebo boxem. V čem se jednotlivé možnosti liší a která je nejlepší?

Na pomoc jsme si pozvali odborníky z obchodu WellMall, který se na prodej koupelnového vybavení specializuje již řadu let. V následujících řádcích si každou variantu představíme a pokusíme se vám výběr usnadnit.

Sprchová zástěna – skvělé řešení pro minimalisty

Minimalismus je trendem, který jen tak nevyjde z módy a našel si cestu do mnoha koupelen. Pokud i vy dáváte přednost jednoduchému stylu, sprchové zástěny vás jistě zaujmou. Mají čistý design a umožňují instalaci bez sprchové vaničky, což jednoduchý dojem celé koupelny ještě podpoří.

Zástěny se obecně dají rozdělit na dva typy. Prvním jsou jednoduché skleněné stěny, které prostor pro sprchování uzavírají pouze částečně a nechávají volný průchod. Druhý typ je opatřený dveřmi a připomíná klasický sprchový kout, jen nepřichází s již zmíněnou vaničkou. Pokud o ni ale máte zájem, můžete ji samozřejmě dokoupit.

Wellmall sprchové zástěny

Ať už zvolíte kterýkoliv z typů, základní funkcí sprchových zástěn je zamezení úniku vody ze sprchy. Proto je důležité věnovat pozornost velikosti vybrané varianty, a to včetně její výšky – zejména pokud ve vaší domácnosti bydlí vyšší osoby.

Také si dejte záležet na výběru materiálu, který by měl být nejen estetický, ale i bezpečný. Z toho důvodu lidé nejčastěji volí bezpečnostní sklo, ať už v matném nebo čirém provedení. Pokud si však zároveň chcete lehce usnadnit údržbu a mít při sprchování větší soukromí, matná zástěna pro vás bude jasnou volbou.

Sprchová nika – do malých i velkých koupelen

Jestliže chcete sprchu od zbytku koupelny jasně oddělit, vhodným řešením může být sprchová nika. Jedná se o zděný výklenek uzavřený ze tří stran, který nachází řešení nejen ve velkých, ale i malých koupelnách. Důvodem je především flexibilita, kterou nabízí – v podstatě záleží jenom na vás, jak velký prostor pro sprchování vytvoříte.

Abyste efektivně zabránili úniku vody do koupelny, je třeba podlahu niky správně vyspádovat k odtoku, ale také dobře uzavřít. K tomu se využívají klasické sprchové závěsy nebo samozřejmě daleko vhodnější je instalovat sprchové dveře do niky, které představují mnohem elegantnější řešení. Potom si ale při budování niky musíte obzvlášť pohlídat rozměry, abyste pro ni padnoucí dveře našli.

Sprchové dveře Nomi

Vybírat pak můžete z mnoha materiálů, konstrukcí a způsobů otevírání. Zde záleží na tom, kolik chcete do dveří investovat a jaké jsou možnosti vaší koupelny. Do malých místností padnou nejlépe dveře posuvné, zalamovací či shrnovací. Pokud ale máte prostoru víc než dost, můžete sáhnout i po otevíracích dveřích. Co se týče materiálů, nejoblíbenější je kombinace bezpečnostního skla a hliníku, seženete ale i levnější, plastové varianty.

Sprchové boxy – kompletní řešení pro váš komfort

Nechce se vám budovat sprchovou niku ani kupovat každý kus sprchového vybavení zvlášť? Pak pravděpodobně oceníte výhody, které nabízí sprchové boxy. Řada lidí je volí už jen proto, že kromě zástěny s dveřmi přicházejí také s pasující vaničkou i sprchovou baterií včetně držáku. Nemusíte tedy jednotlivé komponenty shánět zvlášť a riskovat, že z nějakého důvodu nebudou pasovat.

Některé sprchové boxy nabízí také relaxační funkce. Velmi často bývají opatřené masážními tryskami, které vám pomohou se po dlouhém pracovním dni zbavit přebytečného napětí. V některých případech v nich najdete i sedátko, které vám může zpříjemnit holení nebo usnadnit hygienu seniorům. V takovém případě je ale lepší sáhnout po modelu s nízkou vaničkou, která umožňuje snadný vstup do sprchy.

Pokud v koupelně nemáte místo na vanu, ale chybí vám některé její výhody, můžete si pořídit sprchový box s hlubokou vaničkou. Bublinkovou koupel si v ní nejspíš nevychutnáte, ale na vykoupání dětí nebo domácích mazlíčků vám bude bohatě stačit.

Sprchový box Bianca

Už víte, zda pro vaši koupelnu zvolíte sprchovou zástěnu, niku nebo box? Tak teď už jen zbývá vybrat konkrétní model a pustit se do práce! Všechny zmíněné varianty včetně příslušenství najdete na e-shopu WellMall.cz, kde se vám v případě potřeby dostane i profesionálního poradenství. Nic vám tedy nestojí v cestě za vaší vysněnou koupelnou.

Podobné články

Back to top button