Novinky a aktuality

Rozkládací pohovky – pohodlí a funkčnost pro hosty

Moderní modely pohovek s funkcí spaní jsou navrženy tak, aby je bylo možné rozložit v několika krocích. Bez ohledu na mechanismus zabudovaný do konstrukce si můžete být jisti, že uspořádání prostoru pro spaní hostů zabere jen chvilku. Zcela tak odpadá tlak a starost s přípravou jiného řešení, např. nafukovací matrace nebo cestovní postele. Pokud přemýšlíte o zajištění pohodlí a funkčnosti při návštěvě hostů, objevte u nás dokonalé řešení – rozkládací pohovky s funkcí spaní.

Co je to rozkládací pohovka?

Pohovka s funkcí spaní v obývacím pokoji se prakticky neliší od běžné pohovky. Co je to rozkládací pohovka s funkcí spaní? Takový kus nábytku je překvapivě pohodlnou kombinací komfortu a funkčnosti.

Rozkládací pohovka má v bytě dvojí funkci – přes den slouží k odpočinku a v noci se promění v plnohodnotnou postel pro dvě dospělé osoby. Konstrukčně mají rozkládací pohovky zabudovaný mechanismus, který usnadňuje rozkládání (a skládání) bez fyzické námahy. Pohovka se tak během několika sekund promění v pohodlné lůžko. 

Mechanismy pro rozkládání pohovky 

Konstrukce pohovky s funkcí spaní závisí na modelu, ale obvykle se skládá z kovového nebo dřevěného rámu a čalounické pěny čalouněné látkou s různými vzory, barvami a konfiguracemi a typy látek. Většina pohovek s funkcí spaní je navržena tak, aby je bylo možné bez námahy rozložit.

Výrobci používají řadu oblíbených a osvědčených řešení pro bezproblémové dlouhodobé používání. Showroomy nábytku nabízejí pohovky se systémy DL a Delfin a také rozkládací pohovky s možností click-clack. Bez ohledu na vestavěný mechanismus si můžete být jisti, že příprava místa na spaní pro hosty není pro nikoho náročná. Pohodlí a funkčnost při používání jsou hlavními vlastnostmi rozkládací pohovky. Polštáře sedadla jsou při aktivaci funkce spaní zároveň matrací a po rozložení nabízejí tolik prostoru k ležení jako standardní postel. 

Pohodlná rozkládací pohovka s úložný prostorem na lůžkoviny. 

Rozkládací pohovky s funkcí spaní jsou podle definice praktickým a multifunkčním kusem nábytku. Pohodlná postel pro hosty se hodí zejména v období Vánoc a Nového roku, kdy se zvyšuje počet návštěv rodiny a přátel. Je také ideální řešení pro nečekané hosty.

Rozkládací pohovka je kus nábytku, který bude mít úspěch nejen v obývacím pokoji, ale také v pokoji pro hosty, dětském pokoji, pokoji pro mládež nebo dokonce v malém studentském bytě. Díky rozkládací funkci získáte přistýlku, prostorný a praktický úložný prostor pro uložení lůžkovin a velkou úsporu místa. 

Výhody pohovky s funkcí spaní 

Výhody výběru rozkládací pohovky do obývacího pokoje často předčí očekávání. Moderní mechanismy a lehčí rámové konstrukce, než jaké se používaly před asi tuctem let, dodávají pohovce s funkcí spaní další užitečné funkce. Obrovskou výhodou je pohodlí a rychlost přeměny pohodlné pohovky v útulné místo na spaní. Při nečekané návštěvě hostů lze bez větších problémů spontánně nabídnout přenocování. Druhou výhodou pro uživatele pohovek s funkcí spaní je úspora místa. To je důležité zejména v malých bytech, kde se počítá každý metr čtvereční podlahové plochy. 

Rozkládací pohovky se vyrábějí v mnoha modelech, velikostech a barvách. Díky tomu je snadné najít mnoho vhodných modelů rozkládacích pohovek pro uspořádání v oblíbeném skandinávském, loftovém nebo minimalistickém stylu. 

Zde jsou uvedeny některé varianty pohovek s funkcí spaní, které jsou v současné době na trhu k dispozici: 

  • Malá dvoumístná pohovka s rozkládací pěnovou matrací,
  • Třímístná pohovka s funkcí spaní v DL automatu,
  • Rozkládací pohovka s mechanismem Delfin, 
  • Oblíbená pohovka s rozkládacím mechanismem click-clack. 

Komfort a pohodlí pro hosty 

Rozkládací pohovka s funkcí spaní poskytuje hostům noční pohodlí srovnatelné se spaním v plnohodnotné manželské posteli. Je však třeba vzít v úvahu, že v závislosti na zvoleném modelu pohovky se může lišit komfort spacího prostoru. Podstatně větší pohodlí mají uživatelé velké rozkládací pohovky, vybavené pevným rámem a pružnou pěnovou výplní, než lehké matrace položené přímo na podlaze.

Podobné články

Back to top button