Novinky a aktuality

Jak vybrat nejlepší lesk na rty: užitečné tipy

Každá dáma ví, že správně vybraný lesk na rty může jakémukoliv líčení dodat zvláštní šmrnc. První lesk na rty se objevil v 19. století. Výroba tohoto prvku dekorativní kosmetiky začala doma. K přípravě tekuté poloprůsvitné rtěnky se používaly éterické oleje, barviva rostlinného původu a vosk.  

Momentálně je lesk na rty zvlášť oblíbený mezi dívkami sledujícími módní trendy. Nejlepší lesk na rty dodává rtům šťavnatost a přirozenou záři, vytváří ochranný film, který chrání rty před podrážděním a popraskáním. Navíc dodává objem, přičemž vám umožní vypadat přirozeně a starším ženám pomůže zamaskovat jemné vrásky, které se na rtech objevují. Často hlavní složkou lesku na rty jsou oleje. Pigmenty v malém množství dodávají rtům jen jemný poloprůsvitný odstín. Výrobci také často do lesku přidávají UV filtry a hydratační složky, které navíc o rty pečují.

V poslední době se na kosmetickém trhu objevily lesky na rty s rostlinnými složkami a vitamíny E, A a B. Ten nejlepší lesk na rty z drogerie dokáže zmírnit záněty, chránit rty před ultrafialovými paprsky a zpomalit proces stárnutí. Prodává se v různých typech balení v závislosti na typu kosmetického přípravku. Tuhý nebo kompaktní lesk na rty najdete v kelímcích nebo tubách a tekutý lesk v malých lahvičkách se štětečkem.

V současné době prezentují kosmetické značky nejlepší lesky na rty v různých odstínech. Tyto kosmetické přípravky obsahují vitamínové komplexy, extrakty léčivých rostlin a další minerální komplexy. Široký sortiment kosmetiky najdete v internetovém obchodě MAKEUP. 

Základní pravidla, které vám pomohou vybrat vhodný lesk na rty

  1. Před nákupem byste si měli pečlivě prostudovat složení lesku na rty. Doporučujeme zvolit ten, který obsahuje vitamíny a hydratační složky. 

  2. Při testování je třeba věnovat zvláštní pozornost pocitům po aplikaci produktu: pocit pnutí na rtech, hořkost, nepříjemný štiplavý zápach naznačuje nekvalitní nebo vypršený produkt.

  3. V letních měsících se doporučuje zvolit lesk s UV filtry. Speciální ochranný komplex pomůže zabránit fotostárnutí pokožky rtů. 

  4. Moderní produkty mohou obsahovat složky, které po aplikaci dodávají rtům objem. V tomto případě může vzniknout mírný pocit pálení. Na etiketě musí výrobce uvést možné vedlejší účinky při aplikaci přípravku. 

  5. Před nákupem nejlepšího lesku ne rty se doporučuje věnovat pozornost viskozitě produktu. Příliš tekutý lesk na rtech dlouho nevydrží. 

  6. Lesk na rty byste měli nanášet pomocí aplikátoru nebo speciálního štětce s krátkými hustými štětinami. Štěteček by měl být zkosený, protože kulatý nebo plochý aplikátor zanechá na rtech šmouhy. 

Jak si vyrobit lesk na rty doma?

Lesk na rty si může připravit doma každá dívka. Jednotlivé složky jsou cenově dostupné a pro míchání ingrediencí nejsou třeba žádné profesionální přístroje. Hlavní výhodou lesku na rty vyrobeného vašima rukama je ověřený seznam ingrediencí, takže se nemusíte bát  alergické reakce. Další výhodou je individuální přístup k výběru pigmentů – můžete si vytvořit jakýkoliv odstín podle své nálady! 

  • Většinou se k vytvoření nejlepšího lesku na rty používá vazelína nebo vosk. Vazelína je produktem chemického průmyslu na bázi pevných a kapalných uhlovodíků. To však neznamená, že se méně používá při výrobě kosmetiky. Lékařská vazelína se vyrábí z parafínu a speciální očištěné vazelíny. Dokonale se mísí s jakýmikoli oleji, díky čemuž lze vyrobit pečující a hojivé masti s lehkou texturou. Vosk je zcela přírodní produkt včelařství. Produkují ho včely speciálními voskotvornými žlázami. Komplex užitečných látek obsažených v tomto zázračném produktu a nízký bod tání jej činí nenahraditelným pro přípravu domácího lesku na rty.

  • Aby lesk získal lahodnou vůni, při výrobě se používají různé oleje. Můžete použít jeden oblíbený olej nebo si vytvořit individuální kombinaci vůní.

  • Aby lesk na rty získal odstín, přidávají se potravinářská barviva. Můžete použít šťávu z červené řepy, mrkve, třešně. Perleťový lesk zajišťuje perlový prášek.

  • Potravinářské a kosmetické oleje se používají k dosažení potřebné konzistence. Navíc dodávají lesku na rty potřebné vlastnosti. Olivový, ricinový, broskvový a olej čajového stromu jsou zvlášť oblíbené.

Podobné články

Back to top button