Novinky a aktuality

5 praktických tipů, které vám usnadní zařizování bytu k pronájmu

Plánujete dát svůj byt do pronájmu? Zajistěte, aby byl pro budoucí nájemníky přitažlivý. Také atraktivní interiér přesvědčí potenciální zájemce pronajmout si vaši nemovitost. Přečtěte si náš článek a inspirujte se radami, které vám pomůžou urychlit pronájem vaší nemovitosti.

Je lepší nabízet prázdný, nebo zařízený byt?

Byt, který je moderně zařízený, pěkně uklizený a čistý, už na první pohled zaujme. Potenciální nájemci si tak snáze představí, jak se v něm bude bydlet. Pokud máte starší vybavení, pokuste se prostory zútulnit květinami či jemnými bytovými doplňky.

Máte-li byt bez nábytku, domluvte se s potenciálními zájemci, zda jej chtějí něčím doplnit nebo mají svůj nábytek a další vybavení. I nezařízený byt ale může být pro někoho, kdo hledá dlouhodobý pronájem, zajímavý.

Přidejte dekorace a doplňky

Efektivní způsob, jak vylepšit byt k pronájmu, je použít stylové dekorace. Přidat můžete obrazy, koberec, vázy, polštáře a deky na gauč. Při zařizování se snažte minimalizovat osobní a designově výrazné předměty. Ne každý má stejný vkus jako vy. 

Nezapomeňte na silný internet a bezpečnost

V současnosti je pro většinu lidí spolehlivý a rychlý internet velmi důležitý. Právě proto hraje významnou roli při výběru pronajímaného bytu. Zajistěte tedy, aby bylo připojení ve vaší nemovitosti silné a stabilní.

Byt můžete také doplnit spolehlivým bezpečnostním systémem. Chráníte tak majetek svůj i nájemníků. Účinnými bezpečnostními opatřeními jsou kvalitní zámky, alarm nebo dokonce požární zabezpečení. Nezapomeňte také na uzavření pojištění nemovitosti a domácnosti, které se vztahuje také na pronajímané byty.

Co nesmí v bytě chybět?

Při výběru nábytku se soustřeďte na to, aby byl především kvalitní, funkční a nadčasový. Sáhněte po kouscích, které jsou vizuálně jednoduché a budou ladit s celým interiérem. Zachovejte neutrální vzhled interiéru, aby si jej nájemník mohl doplnit svými doplňky, barvami, které má rád, aby se v bytě cítil dobře.

Mezi základní vybavení ložnice patří postel a prostorná skříň nebo komoda na oblečení. V obývacím pokoji nesmí chybět kvalitní sedací souprava nebo gauč. Kuchyně by měla být odolná a obsahovat funkční a čisté spotřebiče, jako je lednička, mrazák, sporák, trouba či mikrovlnka. Samozřejmostí je také jídelní stůl a židle. Koupelna by měla mít skříňku či jiný úložný prostor pro odkládání hygienických potřeb a pračku.

Zařizování bytu
Foto: Pexels

Vybírejte neutrální barvy

Rozhodnete-li se byt přemalovat, dejte přednost neutrálním odstínům, které prostor prosvětlí a dodají mu čistý a svěží vzhled. Velkou službu vám udělá bílá, béžová nebo slabě šedá barva. Snadno k nim doladíte zbytek interiéru, jako jsou závěsy, polštáře a další doplňky.

Dobré osvětlení je důležité

Jedním z klíčových faktorů, který ovlivňuje atmosféru bytu, je také osvětlení. Pečlivě vybraná světla a správná barva žárovek vytvoří v bytě útulnou atmosféru. Snažte se proto zajistit, že příjemné a funkční osvětlení bude přítomno v každé místnosti.

Základem správného osvětlení jsou stropní lustry doplněné velkými stojacími lampami, LED pásky či menším intimním osvětlením a lampičkami na čtení.

Podobné články

Back to top button