Volný čas

Vydejte se na moře na katamaránu! Má tyto výhody

Řada lidí pro svá kapitánská dobrodružství na moři volí plachetnice. Většinou rozhoduje nižší cena celého pronájmu i následných poplatků. Ale pokud se s přáteli složíte na cestu katamaránem, určitě nebudete litovat.

Více prostoru

Těžko se vám na plachetnici zvyká na malé prostory? Tak potom na katamaránu si budete připadat opravdu komfortně. Díky dvěma trupům jsou kajuty prostornější a vyšší a dokonce mají více úložného prostoru.

Vidět je to také na palubě, která je prostornější a bezpečnější, například pro rodiny s dětmi. Pokud se tedy na moře prvně vydáváte se svou rodinou, určitě volte katamarán. Pohodlně na něj umístíte také kočárek a další potřeb pro vaše drobečky.

Větší soukromí pro všechny

Pokud si katamarán pronajímají dohromady dvě rodiny, bude na něm mít každá více soukromí. Každá rodinka totiž může mít kajuty v jednom trupu. Ale pokud se budou chtít setkat, široká paluba jim dovolí v pohodě spolu večeřet, popíjet a bavit se.

Větší soukromí na lodi
Foto: Pexels

Vhodné pro větší skupiny lidí

S větším prostorem přichází i možnost ubytovat více lidí na palubě. Některé katamarány mají dokonce 20 až 24 lůžek. Na katamaránu si tak můžete užít pořádnou párty jízdu se svými přáteli nebo klidnou plavbu se spřátelenými rodinami.

Užijete si více světla

Právě díky větší palubě a prostorám máte na katamaránu v kuchyňce a salonu více místa na sezení i více světla. Budete si tak připadat mnohem luxusněji a ne tak stísněně jako na plachetnici.

Užijete si více světla
Foto: Unsplash

Doplujete blíže ke břehu

Katamarán je dvoutrupým plavidlem. Díky tomu má mnohem menší ponor než plachetnice. Výhodou je, že na mělčinách se vám bude proplouvat lépe než plachetnici a dostanete se blíže k vysněné pláži, aniž byste drhli o dno.

Budete mít pocit větší stability

Na plachetnici si užijete každou vlnu, ale ne každému to dělá dobře. Pokud trpíte mořskou nemocí nebo cestujete s malými dětmi, určitě si vyberte katamarán. Ten je díky dvěma trupům mnohem stabilnější. Díky tomu je tento typ lodi vhodnější na relax nebo dokonce práci na dálku.

Budete mít pocit větší stability
Foto: Unsplash

Loď jednodušeji otočíte

Manévrování v přístavu je pro některé méně zkušené kapitány noční můrou. Katamarán má ale dva motory, takže se s ním budete v přístavu otáčet jako po másle. Je ale třeba myslet na to, že je větší a tedy v přístavu zabírá více místa. I poplatky za marinu tak budou vyšší.

Sluníčka si užijete do sytosti

Pro všechny milovníky absolutní pohody, klidu, vyvalování se na sluníčku je katamarán jako dělaný. Paluba je širší, takže tu můžete chytat bronz bez omezení, aby vám po návratu domů mohli všichni závidět.

Podobné články

Back to top button