Volný čas

Filmový večer s přáteli – jak se připravit a na co nezapomenout

Filmový večer je fantastický způsob, jak se pravidelně scházet s přáteli, ukázat vaše oblíbené filmy, nebo objevit některé, které jste ještě neviděli. Ihned také máte téma ke konverzaci, kdy můžete právě zhlédnutý okomentovat, rozebrat, pochválit nebo zkritizovat.

Aby ale filmový večer s přáteli stál za to, je potřeba se dobře připravit a nepodcenit několik maličkostí, které by se při zanedbání mohly vymstít. Podívejte se, jak uspořádat filmové večery, na které budou vaši přátelé chodit pravidelně a rádi.

Správný výběr filmu nebo žánru

Když jde o filmový večer, asi je jasné, že právě výběr filmu je na celkovém zážitku naprosto klíčový. Ne každý film nadchne všechny zúčastněné a někdy prostě někomu nesedne. To se stává. Na druhou stranu by z filmu neměl být nikdo vyloženě otrávený.

Když tak podobnou akci plánujete, je dobré se předem domluvit, na jaký film se bude koukat, případně alespoň na žánru.

Pokud se ve skupině najde někdo, kdo neholduje nějakému žánru, je fajn se právě tomuto žánru vyhnout, a vybrat prostě jiný, který ocení všichni.

Občerstvení k filmům
Foto: Freepik

Občerstvení, ale také plnohodnotné jídlo a pití

Během filmového večera můžete koukat na jeden film, nebo klidně více. Tak či onak se rozhodně hodí pochutiny dle výběru a dostatek pití. Nezapomeňte se předem zeptat, kdo co pije. Někdo preferuje vodu, jiný sodové nápoje, někdo si dá i něco tvrdšího. Popcornem nebo brambůrky pak také nejde nic zkazit.

Jestli pak sledujete filmů více, pravděpodobně bude potřeba vyřešit i větší jídlo. Možností je samozřejmě uvařit pro všechny, ale zde se často narazí na kritéria například alergií, vegetariánství nebo když někomu něco prostě nechutná. Naštěstí už jde dnes všechno celkem pohodlně vyřešit donáškou jídla až domů, kdy si každý objedná nebo vybere, co potřebuje. Využít můžete třeba i Wolt kupóny, se kterými dostanete zajímavé slevy.

Zkontrolujte techniku a jestli vše funguje

Ještě, než kdokoliv přijde, zkontrolujte, že vše opravdu běží, jak má. Jestli je televize správně připojena k přehrávači, nebo jestli se film, na který se chcete dívat, opravdu stále nachází na streamovací platformě, kterou plánujete využít. Netflix, HBO Max, Disney+ i další podobné streamovací platformy mohou filmy i seriály ze své nabídky po čase stáhnout, protože jim prostě vyprší licenční období.

Řešit vše za běhu není příjemné a v těchto chvílích jakoby počítače, televize nebo i internet poznaly, že jsme ve stresu a přestanou fungovat.

Vše si vyřešte v klidu předem, ať víte, že filmy máte k dispozici, sedí k němu titulky a všechno funguje, jak má. Kdybyste přeci jen přišli na něco, co nefunguje, je pro tyto jednorázové nákupy super využít slevový kupon vlastně na cokoliv, co se zrovna hodí, po elektroniku, nebo třeba již zmíněné občerstvení nebo klidně svíček pro ideální atmosféru.

Pokud to jde, předem vyřešte také prostor k sezení. Samozřejmě těžší křeslo nebo gauč jde přenést až ve více lidech, ale měli byste mít alespoň představu, jestli se všichni vejdete a kdo kde bude sedět. Chybějící místo k sezení se řeší relativně komplikovaně, takže je dobré toto vyřešit, dokud je čas.

Zvolte vhodný čas

Zvolte takový čas, abyste si mohli v klidu užít film, ale třeba i diskuzi o něm. Filmy prostě trvají, ale i v hektické době je potřeba si udělat čas na sebe, svoji rodinu i přátele. Jestli jako nejlepší termín zvolíte všední den po práci nebo víkend, je pak hlavně na domluvě.

Najít nejvhodnější termín může být někdy oříšek, ale jde o klíčový faktor, který rozhodne o tom, jestli bude mít filmový večer úspěch.

Nebojte se vyzkoušet i něco nového

Filmový večer není jen o sledování filmů, které znáte, ale i objevování těch, které neznáte. Je jasné, že pokud nějakému žánru neholdujete, i když jste mu dali mnohokrát šanci, tak asi nemá smysl snažit se nějaký film lámat přes koleno a do sledování se nutit.

Na druhou stranu ale není sem tam od věci vyzkoušet i žánr, který třeba není vaším nejoblíbenějším. Ať jde o akční filmy, romantické komedie nebo dramata či horory, ve všech žánrech se najdou naprosto fantastické filmy, které ve výsledku zaujmou (skoro) každého.

Nebojte se toho, že jen proto, že je třeba nějaký film animovaný, tak že se vám nebude líbit. I animované filmy mohou být dospělé a s fantastickými příběhy. I když naopak obvykle sledujete odlehčené filmy plné humoru, není na škodu vyzkoušet nějaké drama nebo thriller.

Zkuste malinko objevovat a nebojte se sáhnout klidně po tom nejlepším, co daný žánr nabízí. Různé žebříčky na ČSFD nebo IMDb mohou velmi pomoci v rozhodování a výběru filmu, který vám rozšíří obzory.

Podobné články

Back to top button