Volný čas

Batoh - funkční společník pro každodenní úkoly

V dnešní době žijeme na cestách. Dojíždění na univerzitu, do školy nebo do práce se pro nás stalo každodenní záležitostí. O víkendech máme naopak často chuť trávit čas v přírodě. V každém z těchto případů si s sebou musíme vzít spoustu základních věcí. Proto jsou batohy již mnoho let velmi oblíbené. Batoh může být funkčním módním doplňkem pro každodenní nošení, který se hodí za mnoha okolností.

Na trhu najdete desítky specializovaných batohů mnoha značek. Každý si tak bude moci úspěšně vybrat model, který bude dokonale vyhovovat jeho preferencím. Pohodlný batoh nám umožní pohodlné přenášení každodenních nezbytností.

Při výběru modelu pro sebe se vyplatí vsadit na výrobky uznávaných výrobců, které nám umožní minimalizovat dopad na životní prostředí. Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou výrobky, jejichž funkčnost lze využívat opravdu dlouho. Mnoho modelů batohů je dnes navíc vyrobeno z nejkvalitnějších recyklovaných materiálů.

Městské batohy – ideální volba pro každodenní použití

Ačkoli si batohy nejčastěji spojujeme se sportovními a turistickými konstrukcemi, na trhu existuje mnoho městských modelů. Tento typ batohu má nabízet nejen funkčnost, ale také potěšit oko. Široká škála barev a střihů zajistí, že si každý najde model, který bude dokonale vyhovovat jeho preferencím. Když už jsme u městských batohů, nelze nezmínit model Fjallraven Kanken. Tento batoh s výrazným logem lišky se stal kulturním fenoménem.

Klasický batoh ve tvaru brašny najdete téměř na všech zeměpisných šířkách a délkách. Jeho design je starý několik desetiletí, ale ani trochu nezestárl! V nabídce batohů Fjallraven najdete mnoho typů, velikostí a barev modelu Kanken.

Co mají všechny společného? Vynikající zpracování a promyšlený do nejmenšího detailu design. Značka se zaměřuje na řešení šetrná k životnímu prostředí, takže si její batohy můžeme koupit v recyklovaných verzích a s použitím ekologicky šetrných postupů barvení látek! Výrobce také vytvořil řadu funkčních doplňků, které se k batohu dokonale hodí. Batoh tak můžete úspěšně doplnit odpovídajícím pouzdrem na tužky nebo vložkou umožňující bezpečné přenášení fotoaparátu a objektivů.

Cyklistický batoh
Foto: Deuter

Specializované modely pro běžce, cyklisty a cestovatele

Městské batohy samozřejmě nejsou vše, co nám dnes výrobci nabízejí. V portfoliu velkých značek najdeme mnoho specializovaných modelů určených pro fanoušky jednotlivých sportů. Superlehké konstrukce s minimální hmotností a mnoha kapsami jistě ocení horští běžci. Na druhou stranu cestovatelé ocení batohy s mnoha řešeními převzatými z kufrů. Teleskopickou rukojeť a kolečka jistě oceníme při pohybu po přeplněném letišti.

Výrobci se předhánějí v modernizaci nové generace svých modelů. Obrovské popularitě se v posledních letech začaly těšit cyklistické batohy. Díky jejich promyšlené konstrukci jsou další kilometry čistým potěšením. Batoh na kolo má mnoho praktických řešení, která nikde jinde nenajdete.

Montážní body pro světla a odrazky zvyšují naši bezpečnost. Speciální držáky pomohou při transportu přilby a mnoho modelů má navíc zabudovaný hydratační systém. Organizéry uvnitř batohů umožňují pohodlně umístit nářadí, svačinu a další nezbytné věci.

Trekový batoh
Foto: Fjallraven

Vysoká kvalita pro pohodlí

Při hledání nového batohu se vám může zatočit hlava. Množství možností je téměř nekonečné. Na co byste si měli dát pozor při výběru modelu? V první řadě je to pohodlí.

Nejdůležitějším prvkem každého batohu je nosný systém, bez ohledu na jeho zamýšlené použití. Správně nastavené popruhy a anatomicky tvarovaná záda zajišťují stabilitu neseného nákladu. Díky tomu budeme moci zapomenout na bolesti zad, i když je náš batoh opravdu těžký.

Mnoho značek batohů, například Osprey, nabízí turistické a trekingové batohy s mimořádně pokročilou konstrukcí. Délkově nastavitelné nosné systémy umožňují dokonalé přizpůsobení batohu naší postavě, což znamená pohodlí! Při nákupu nového modelu se proto vyplatí investovat do kvalitního výrobku, který nás bude podporovat po mnoho sezón.

Batoh ideální na dlouhé tůry
Foto: Fjallraven

Kam se vydat při hledání dokonalého batohu?

Záleží na tom, co přesně hledáme. Ideální volbou jsou v dnešní době internetové obchody. Ty mají obrovský výběr produktů. Dobrou volbou při nákupu nového batohu je outdoorový obchod 8a.cz. Nabízí jak batohy do města, tak modely se speciální kapsou na notebook, produkty s ochranou proti krádeži a samozřejmě i specializované batohy pro milovníky horských aktivit.

Nezáleží tedy na tom, zda hledáte něco pro každodenní použití, na horskou stezku nebo na skialpy. Na 8a.cz najdete vše, co potřebujete. Široký výběr produktů a značek, které jsou zárukou vysoké kvality, zajistí maximální spokojenost s nákupem. V outdoorovém obchodě 8a najdete nejen batohy, ale i další doplňky potřebné pro každodenní aktivity. Doplňková nabídka obchodu vám proto umožní doplnit si šatník a vybavení bez ohledu na vaše každodenní a outdoorové aktivity.

Podobné články

Back to top button