Peníze

Jak mohou začátečníci začít s denním obchodováním s kryptoměnami?

Víte něco o kryptoměnách? Jsou tyto virtuální měny v poslední době trendy? Někteří lidé si je však kupují a drží je v očekávání, že jejich hodnota poroste. Jiní se celý den zabývají tím, jak s těmito kryptoměnami obchodovat!

Tento průvodce vám pomůže zorientovat se v tomto fascinujícím, ale náročném prostředí. Rozeberete si základy, zopakujete si důležité informace, než začnete, a dokonce se podíváte na některé snadno naučitelné obchodní techniky.

Co je denní obchodování s kryptoměnami?

Denní obchodníci denně nakupují a prodávají digitální aktiva. Kryptoobchodníci se zaměřují na digitální měny, jako je Ethereum a Bitcoin. Cílem je dosahovat malých složených zisků z výkyvů trhu během dne; pozice by neměly být drženy přes noc.

Příprava na denní obchodování s kryptoměnami

1) Získejte základní informace

Před obchodováním je zásadní pochopit fungování trhu, jak nakupovat bitcoin a další kryptoměny. Několik důležitých témat ke studiu je následujících:

 • Základy trhu: V základech trhu se dozvíte o funkcích kryptoměnových burz, rozdílech mezi tržními a limitními příkazy a hodnotě likvidity.
 • Základní analýza: Získejte znalosti o prvcích, jako je technologie, tým, whitepaper a přijetí na trhu, které ovlivňují hodnotu mince.
 • Technická analýza: Prozkoumejte grafy a ukazatele, včetně indexu relativní síly (RSI) a klouzavých průměrů, které pomáhají předpovídat pohyb ceny.

2) Výběr obchodní platformy

Nezapomeňte, že nejprve si musíte vybrat spolehlivou obchodní platformu pro ty, kteří nevědí, jak nakupovat bitcoiny nebo kryptoměny. Chcete-li si vybrat obchodní platformu, vždy se zaměřte na následující atributy:

 • Zabezpečení: Ověřte si, že platforma obsahuje robustní bezpečnostní prvky, jako je dvoufaktorové ověřování.
 • Poplatky: Podívejte se na poplatky za transakce; méně poplatků se rovná více zbývajícím výdělkům.
 • Vysoká likvidita: Vysoká likvidita vám umožňuje nakupovat a prodávat rychle a s malými cenovými výkyvy.
 • Uživatelské rozhraní: Dobré nástroje a intuitivní platforma mohou usnadnit obchodování.

3) Vytvoření obchodního plánu

Úspěšné obchodování vyžaduje plán. Do vašeho plánu by měly být zahrnuty následující body:

 • Cíle: Zadejte přiměřené ziskové cíle a měřítka.
 • Řízení rizik: Stanovte si maximální obchodní riziko.
 • Strategie: Zvolte swingové nebo skalpové obchodování a další techniky, které odpovídají vaší osobnosti.
 • Vedení záznamů: Veďte si obchodní deník, abyste mohli zkoumat své výsledky a poučit se z chyb.

4) Cvičte s ukázkovým účtem

Demo účty umožňují obchodovat s virtuálními penězi na několika obchodních platformách. Je to vynikající způsob, jak trénovat, aniž byste museli riskovat skutečné peníze. Na demo účtu si můžete vyzkoušet své metody a zvyknout si na obchodní platformu.

Obchodování s kryptoměnami
Foto: Unsplash

Obchodní strategie pro začátečníky

 1. Skalpování: Skalpování zahrnuje zadávání několika malých denních obchodů s cílem zachytit minutové změny cen. Vyžaduje rychlé myšlení a neustálé soustředění.
 2. Obchodování v rozpětí: Při obchodování v rozpětí se nakupuje na spodní hranici cenového rozpětí (support) a prodává na horní hranici (rezistence). Tento přístup dobře funguje na trzích s nízkou volatilitou a na stabilních trzích.
 3. Momentové obchodování: Při vysokém objemu obchodování vyhledávají obchodníci s hybností kryptoměny, které se pohybují jedním směrem. Jejich plánem je zachytit trend a jet na něm co nejdéle.
 4. Breakout Trading: Obchodování s breakoutem zahrnuje především vstup do obchodů, když se cena pohybuje mimo předem definovaný rozsah, což někdy způsobuje velké cenové posuny.

Řízení rizik při denním obchodování s kryptoměnami

Dobré řízení rizik je zásadní. Mezi tipy patří:

 1. Pomáhá omezit ztráty: Příkaz stop-loss zastaví vaši pozici, když cena dosáhne předem stanovené hranice.
 2. Velikost pozice: Stanovte si maximální riziko pro každý obchod. Vyhněte se tomu, abyste všechny své peníze vložili do jedné transakce.
 3. Diverzifikace: Chcete-li snížit riziko, rozložte své sázky mezi několik kryptoměn; přesto dávejte pozor, abyste to nepřehnali, protože správa příliš mnoha transakcí by mohla být náročná.
 4. Vyhněte se přehnanému obchodování: Dodržování obchodního plánu vám pomůže vyhnout se rychlým emotivním úsudkům.
 5. Zůstaňte informováni: Sledujte změny, zprávy a trendy na trhu. Důležité jsou důvěryhodné zdroje zpráv a aktuální aktualizace.

Psychologická stránka obchodování

Obchodování může být emocionálně náročné. To je způsob, jak zvládnout psychologické složky:

 • Špatná rozhodnutí mohou být důsledkem chamtivosti po větším zisku a strachu ze ztráty peněz. Zachovejte disciplínu a dodržujte svůj plán.
 • Buďte trpěliví a disciplinovaní: Odložte si vhodnou příležitost a držte se svých plánů, aniž byste se nechali ovlivnit pocity.
 • Zvládejte stres: Denní obchodování může být stresující. Dělejte si časté přestávky, cvičte a cvičte mindfulness pro neustálou pozornost a klid.

Závěr

Průvodce začátečníka denním obchodováním s kryptoměnami zahrnuje studium základů, výběr nejlepší platformy, vytvoření obchodní strategie a použití demo účtu k procvičování.

Světem obchodování s kryptoměnami se můžete snadno pohybovat díky dodržování logických technik řízení rizik, emoční sebekontroly a úspěšných obchodních taktik. Připomeňme, že učení a přizpůsobování se je v denním obchodování celoživotní proces. Obchodních cílů lze dosáhnout zachováním trpělivosti a neustálým zdokonalováním svých schopností.

Podobné články

Back to top button