Stahování zdarma

YouTube – Filmy a videa ke stažení zdarma

Chcete si stáhnout z YouTube video nebo písničku? Asi vám neušlo, že se přímo na YouTube nenachází žádné tlačítko „Stáhnout“. YouTube sám o sobě žádné stahování neumožňuje, ale to neznamená, že to nejde vůbec. Jen to chce použít některých nástrojů, které najdeme na internetu. Poradíme vám, jak na to, který nástroj si vybrat a kterým se naopak obloukem vyhnout.

STAHOVAT FILMY A VIDEA ZDARMA ZDE

Je potřeba také zmínit, že stahování videí z YouTube je proti podmínkám použití a že stažení videí může porušovat autorská práva, pokud video sami nevlastníte, nemáte povolení od držitele autorských práv, případně pokud nemají videa licenci pro volné použití. Tento návod ukazuje, jak je možné videa stáhnout, ale videa stahujete na vlastní zodpovědnost.

Asi úplně nejideálnější způsob stahování je využít jinou službu, než právě YouTube. Třeba takové Uložto nabízí vlastně libovolné songy v mp3 nebo i celá alba, ale také videa, filmy, seriály a mnoho a mnoho dalšího, které si můžete stáhnout zdarma i bez jakékoliv registrace. Jestli opravdu chcete stahovat z YouTube, níže najdete návod.

Stahování videí z YouTube

V prvé řadě radíme nestahovat a neinstalovat programy, které slibují snadné a rychlé stahování z YouTube. Problémy jsou tu hned dva:

  1. YouTube se snaží stahování obsahu všemožně blokovat a časem se mu povede zablokovat i stažený program. Musíte pak řešit aktualizace nebo shánět programy jiné. Vývojáři těchto programů se také o ně časem přestanou starat a programy budou zastaralé
  2. Program může být ve skutečnosti virus. Když už chcete stahovat z YouTube pomocí programů, určitě si nejdřív přečtěte recenze ostatních uživatelů a jestli program opravdu dělá, co potřebujete. Užitečné uživatelské recenze najdete například na Stahuj.cz, ovšem v případě stahování z YouTube jsou prakticky všechny zastaralé a již nefunkční

Pro stahování videí jsou vhodnější online nástroje, takzvané convertery, které fungují bez instalace softwaru a bývají také mnohem spíše aktualizované a hlavně funkční. I stahování je jednoduché – stačí zadat celou URL adresu z prohlížeče, vybrat kvalitu, formát a stahovat.

Stahuj zdarma u Uloz_to

Který online converter na stahování z YouTube si vybrat

Pokud si vybíráte z online nástrojů, pomocí kterých video stáhnout, určitě se držte několika doporučení, které online nástroje si vybrat:

  • Nemusíte zadávat žádnou emailovou adresu – tohle je velmi důležité, protože při zadání emailové adresy nikdy nevíte, kdo pak bude zasílat nevyžádanou poštu nebo k čemu se pak emailová adresa použije. Toto jde obejít i vytvořením záložního emailu, kde spam nevadí, ale i tak je mnohem příjemnější, když si video stáhnete bez zadání emailu ihned
  • Možnost zvolení kvality videa – videa na YouTube jsou vždy ve více různých kvalitách. Dobrý online nástroj pro stahování by měl umožňovat si vybrat, jestli se video stáhne v maximální možné kvalitě, nebo třeba jen v minimální, když kvalitu videa není potřeba řešit. Stejně tak je důležité si moci zvolit formát, tedy jestli nakonec stáhnete video, nebo audio. Při stahování samotných písniček stačí stáhnout pouze zvuk bez videa
  • Reklama na webu nevadí, ale falešná tlačítka ano – online služby, které nabízejí stahování videí zdarma žijí z toho, že nabízejí reklamu. To nevadí a takto dnes internet funguje. Problém je samozřejmě v tom, když se reklama skrývá pod tlačítkem „Download“, pod kterým byste čekali stažení souboru. To není fér a na důvěryhodnosti služby to určitě nepřidá.

Doporučit můžeme například tento online nástroj pro stahování – Online Video Converter. Stačí jen zkopírovat kompletní URL adresu videa, které chcete stáhnout, vybrat si požadovaný formát a kliknout na „START“. Video se bude chvíli zpracovávat a pak jen kliknete na tlačítko „Download“. Video nebo zvukový záznam se začne stahovat do vašeho počítače. Pokud se to nestane, klikněte na tlačítko Download pravým tlačítkem a zvolte „Uložit odkaz jako“.

 Vše je přehledné, rychlé a hlavně funkční. Stahovat můžete také videa z jiných platforem, jmenovitě Vimeo, Facebook a mnoho dalších. Po stažení souboru doporučujeme ho zkontrolovat pro jistotu antivirovým programem, jestli je vše opravdu v pořádku. Bezpečnosti není nikdy dost.

Fastshare - stahuj zdarma

Stahování písniček a hudby z YouTube do mp3 nebo videa do mp4

Rozdíl mezi formáty .mp3 a .mp4 je v tom, že .mp3 je formát pro zvuk, zatímco .mp4 je formát pro video. Pro stažení videí tedy volte .mp4, zatímco pokud chcete pouze písničku bez videa, volte formát .mp3. Písničku v mp3 si pak nahrajete třeba do svého mp3 přehrávače.

Pokud tedy chcete opravdu jen písničku, nezapomeňte jako formát zvolit .mp3. Pokud chcete k písničce například i klip, případně stahujete jiné video, volte jako formát nejpoužívanější .mp4, který přehrajete v libovolném přehrávači. Jiné formáty sice také obvykle přehrajete, ale .mp4 je nejvhodnější.

Bez obtíží si zdarma také můžete stáhnout písničky v mp3 z Uložto.

YouTube filmy bez registrace

Na YouTube je samozřejmě celá řada skvělých filmů, které je možné si přehrát zcela bez registrace a zdarma. Obrovská řada filmů ale na YouTube není a zvlášť to jsou filmy, které běží nebo někdy běžely v kině. Na tyto filmy se vztahují autorská práva a Google, který YouTube vlastní a provozuje, tyto filmy maže.

Mnoho filmů ale na YouTube je zcela legálně a vy se na ně můžete zdarma podívat. Je ale pravda, že výběr je obrovsky limitovaný a spíše jde o naprosté výjimky, než že bychom si šli na YouTube pustit nějaký pořad. K tomu je mnohem lepší třeba Netflix, který v online přehrávání filmů došel mnohem dál.

YouTube pohádky a písničky pro děti

Pohádky a písničky pro děti jsou jedny z mála, které na YouTube obvykle vydrží, nebo dokonce zůstanou. Není to ale rozhodně žádná záruka a je lepší mít vše na počítači a pouštět pohádky a dětské písničky raději bez přehrávání online. Nikdy nevíte, kam dítě může omylem kliknout a kam se třeba z YouTube dostane.

Kde stahovat filmy v plné kvalitě? Využijte Uložto nebo Hellspy

YouTube obsahuje hlavně kratší videa, hudební klipy a různé blogy nebo vlogy. Co obvykle nenajdete, jsou kompletní filmy a seriály, která jsou z YouTube mazána nebo jsou v opravdu mizerné kvalitě, případně k nim nelze dohledat titulky. Využít ale můžete Uložto.cz, kde najdete zcela zdarma bez registrace ke stažení tisíce filmů, seriálů, e-knih a mnoho dalšího.

Další alternativou je využití služby Hellspy, která je si s Uložto velmi podobná. Nenabízí sice stahování zdarma, ale cena kreditů je výhodnější.

Podobné články

Back to top button