Programy a aplikace

ČSOB Smartbanking - mobilní internetbanking a aplikace

Co je ČSOB Smart / Smartbanking?

ČSOB Smart (dříve Smartbanking) je mobilní aplikace pro telefony s operačními systémy Android nebo iOS (iPhone), díky které můžete ovládat své internetové bankovnictví ČSOB internetbanking kdykoliv a kdekoliv ze svého telefonu.

Aplikace umožňuje zadávat platby, trvalé příkazy, inkasa a vlastně vše ostatní, co potřebujete ve svém bankovnictví. Potřeba je pouze přístup k internetu, ať jde o mobilní data nebo wi-fi.

V aplikaci také vidíte všechny produkty, které jste si u ČSOB zřídili. Může jít tedy nejen o běžný účet, ale i všechny debetní nebo kreditní karty, úspory, investice, spoření, půjčky nebo hypotéky. Vidíte zde prostě vše na jednom místě a můžete vše spravovat pohodlně přes internet bez potřeby návštěvy pobočky. To se týká třeba i doplnění dokumentů, jako když vám vyprší platnost občanského průkazu. Novou občanku nahrajete do aplikace jejím vyfocením, a nikam nemusíte chodit.

Kromě toho si můžete nové produkty i snadno zařídit, a to i když nejste klienty ČSOB. Začíná se běžným účtem, během jehož zřízení zašlete požadované dokumenty (občanka + další doklad + účet i jiné české banky). Další produkty se pak odvíjí od toho, že jste již toto vše bance zaslali, takže je vše daleko jednodušší a v praxi typicky na pár kliknutí.

ČSOB Smartbanking přihlášení

Přihlášení do ČSOB Smart probíhá úplně stejně, jako do webové verze internetového bankovnictví. Zadáte přihlašovací jméno a heslo, a potvrdíte stejně, jako jste zvyklí, tedy přes SMS nebo ještě lépe přes aplikaci ČSOB Smart klíč, kterou rozhodně doporučujeme všem, kdo mají chytrý telefon (což v případě toho, že řešíte samotné ČSOB Smart, je asi právě váš případ). O ČSOB Smart klíči se více dozvíte tady, kratší popis pak najdete i přímo v tomto článku.

Nepotřebujete tedy žádné speciální údaje, ale je potřeba mít u banky zařízené internetové bankovnictví. To se typicky dělá u zřizování běžného účtu, ale pokud toto zařízené nemáte, bude potřeba zajít na pobočku a internetové bankovnictví i se všemi údaji si vyžádat.

Jde o velmi příjemný způsob, jak spravovat své finance z pohodlí domova, aniž byste museli chodit na pobočku, což zabere čas, ale je to i dražší. Internetové bankovnictví i mobilní aplikace jsou zcela zdarma, a vše vyřídíte rychle na mobilu nebo počítači během chvilky.

ČSOB Smart – odkazy ke stažení mobilní aplikace pro Android a iOS

Odkazy ke stažení najdete jen na oficiálním webu ČSOB, tak i zde. Odkazy vedou na oficiální knihovny s aplikacemi Google Play nebo App Store, jde ČSOB Smart najdete. Aplikaci nelze stáhnout na telefony Huawei nebo Honor.

Určitě aplikaci nestahujte z neověřených zdrojů nebo jiným způsobem, než právě z Google Play nebo App Store. Nestahujte tedy aplikaci ve formátu .apk nebo z jiných neoficiálních zdrojů jako APKPure, Aptoide, Google Space a jiných. Neznamená to nutně, že tyto zdroje jsou špatné vždy a všude, ale co se týče zrovna této aplikace, tak využívejte pouze a jen oficiální zdroje, tedy Google Play nebo App Store, podle toho, jestli máte telefon se systémem Android nebo iOS.

 Pokud narazíte na možnost instalace z jiného zdroje, velmi pravděpodobně se bude jednat o podvodnou aplikaci, která má za účel získat vaše přihlašovací údaje, jiná soukromá data nebo znefunkčnit vaše zařízení.

ČSOB SMART PRO ANDROID STÁHNETE ZDE ČSOB SMART PRO iOS STÁHNETE ZDE

ČSOB Smartbanking aktualizace aplikace

Pokud chcete aplikaci aktualizovat, což je někdy potřeba, když ČSOB Smartbanking nefunguje, využijte automatického procesu aktualizace přímo v telefonu. Nestahujte tedy žádný aktualizační soubor, ale aktualizaci spusťte přímo skrz Google Play nebo App Store.

Instalace jiných souborů může vést k tomu, že si do telefonu přes tuto aktualizaci nahrajete podvodné soubory, které znovu mohou škodit, sbírat data, hesla nebo jakékoliv jiné informace.

Rozdíl mezi ČSOB Smart a Smart Klíč

Obě aplikace se jmenují docela podobně, ale jejich funkce jsou velmi rozdílné.

ČSOB Smart je aplikace pro mobilní internetové bankovnictví u ČSOB. Vše tak můžete spravovat nejen na počítači, ale právě i přes samotnou aplikaci.

ČSOB Smart klíč je aplikace pro potvrzování přihlášení, plateb, změn nastavení nebo i elektronické podepisování smluv. Smart klíč se tak využívá souběžně s aplikací Smart. Pokud se tedy budete chtít přihlásit do svého bankovnictví, ať na webu nebo přes aplikaci, vyskočí vám notifikace Smart klíče na mobilu, kterou je potřeba potvrdit vámi vybraným PIN kódem nebo biometrickými údaji jako je otisk prstu či obličeje.

ČSOB Smart klíč je tak další vrstva zabezpečení vašeho účtu, kdy pro vlastně vše je potřeba ještě potvrzení přes aplikaci, kterou máte jedině vy.

Některé banky mají tyto 2 funkce/aplikace spojeny v jednu, některé je rozdělují samostatně. ČSOB šla cestou samostatnosti obou aplikací, takže je potřeba mít na telefonu obě dvě.

ČSOB Smart
  • Celkové hodnocení
4.7

Celkové hodnocení ČSOB Smart

ČSOB Smart je mobilní aplikace pro správu produktů banky ČSOB.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (2 hodnocení)

Podobné články

Back to top button