Příroda

Jaké granule jsou nejvhodnější pro vaše psí plemeno?

Spokojenost vašeho mazlíčka je pro vás určitě důležitá. A jednou z hlavních věcí, jak u něj nastolit pohodu a dobré zdraví je právě vhodná a kvalitní strava. Jenže ne každý pes je stejný. Každé plemeno má specifické potřeby, a proto je důležité vybrat takové krmivo, které bude vyhovovat jejich požadavkům. A právě na to se dnes podíváme!

Malá plemena

Pro tato malá plemena se zaměřte na krmiva s vysokou energetickou hodnotou a snadnou stravitelností. Výrobky, které obsahují kvalitní bílkoviny a jsou obohaceny o vitamíny a minerály, se jeví jako nejlepší možnost. Vyberte menší velikost pro snazší stravitelnost. Přesně tak by měly vypadat psí granule pro zdravý vývoj a spokojené bříško vašeho pejska menšího vzrůstu.

Střední plemena

Zde je důležitá vyváženost živin. Nejlépe vycházejí granule, které se zaměřují na podporu svalového růstu a podporu srsti. Výrobky s vyváženým poměrem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a přiměřeným obsahem bílkovin jsou perfektní volbou, kterou váš čtyřnohý kamarád ocení ze všeho nejvíce.

Velká plemena

Naprosto klíčovým bodem pro tyto velké psy je najít granule, které podporují zdraví kloubů a zajišťují pomalejší, ale stabilní růst. Krmiva s glukosaminem a chondroitinem pro podporu kloubů, spolu s kontrolou obsahu kalorií, aby se předešlo obezitě, jsou nejideálnější Tato plemena jsou náchylnější na různé zdravotní problémy, a proto je potřeba se o ně co nejlépe postarat.

Vychází z toho jednoduchá věc, a to, že každý pes má jiné potřeby. Nejlepší granule pro konkrétní plemeno závisí na jeho specifických nutričních potřebách. Důležité je vybrat takovou stravu, která je formulována s ohledem na velikost, aktivitu a zdravotní potřeby psa.

Podobné články

Back to top button